Ordonanta nr. 12 din 17 august 1992
privind punerea la dispoziţia autorităţilor publice locale a sumei de 26 miliarde lei din încasările obţinute în anul 1992 la fondul constituit din influentele rezultate din reevaluarea, în anul 1991, a stocurilor de materii prime, materiale, semifabricate ate şi produse finite, de către agenţii economici cu capital de stat, ca urmare a acţiunilor de liberalizare a preţurilor
- Emitent
- Guvernul
- Publicat în
- Monitorul Oficial nr. 210 din 27 august 1992
Textul actului · 6 articole
Cuprins
În temeiul prevederilor Legii nr. 81/1992 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanţe şi autorizarea contractării şi garantarii unor credite externe,
Guvernul României emite următoarea ordonanţa:
Articolul 1
Se aprobă punerea la dispoziţia autorităţilor publice locale a sumei de 26 miliarde lei, în vederea realizării unor lucrări de investiţii privind alimentari cu apa, staţii de epurare, staţii de pompare a apei şi a energiei termice, modificări şi modernizări la centralele de producere a agentului termic, canalizari.
Suma de 26 miliarde lei se asigura din încasările obţinute în anul 1992 la fondul constituit din influentele rezultate din reevaluarea, în anul 1991, a stocurilor de materii prime, materiale, semifabricate şi produse finite, de către agenţii economici cu capital de stat, ca urmare a acţiunilor de liberalizare a preţurilor, şi se repartizează pe judeţe, municipiul Bucureşti şi sectorul agricol Ilfov, potrivit anexei nr. 1 la prezenta ordonanţă.
Articolul 2
Sumele prevăzute în anexa nr. 1 la prezenta ordonanţă se vor vira, de către Ministerul Economiei şi Finanţelor, în conturi speciale deschise la sucursalele Băncii Române pentru Dezvoltare - S.A., consiliilor judeţene, Consiliului sectorului agricol Ilfov şi Consiliului local al municipiului Bucureşti.
Consiliile judeţene şi Consiliul sectorului agricol Ilfov, din sumele primite în conturile speciale deschise la sucursalele Băncii Române pentru Dezvoltare - S.A., vor pune la dispoziţia consiliilor locale, în conturi speciale deschise pe seama acestora la unităţile teritoriale ale Băncii Române pentru Dezvoltare - S.A., fondurile repartizate pentru realizarea investiţiilor prevăzute în listele anexa nr. 1/1 la 1/42 la prezenta ordonanţă.
În mod asemănător, va proceda şi Consiliul local al municipiului Bucureşti pentru acele obiective de investiţii pe care le poate repartiza pe sectoare.
Articolul 3
Sumele repartizate se vor utiliza numai pentru obiectivele cuprinse în listele anexa 1/1 şi 1/42 din prezenta ordonanţă şi în limita stabilită pentru fiecare obiectiv, inclusiv pentru lucrările executate şi nedecontate, precum şi pentru rambursarea eventualelor credite de compensare contractate de beneficiarii acestor obiective de investiţii.
Articolul 4
Consiliile judeţene, Consiliul sectorului agricol Ilfov, Consiliul local al municipiului Bucureşti şi celelalte consilii locale cărora li s-au repartizat fonduri pentru obiectivele de investiţii, în condiţiile prezentei ordonanţe, vor stabili şi aproba programe care să asigure o maxima eficienta în cheltuirea fondurilor repartizate.
Administrarea, cheltuirea şi raportarea execuţiei fondurilor repartizate se vor face cu respectarea prevederilor Legii nr. 10/1991 privind finanţele publice.
Eventualele sume neutilizate la finele anului 1992 se vor reporta în anul 1993, cu aceeaşi destinaţie.
Articolul 5
În vederea derulării operaţiunilor, Ministerul Economiei şi Finanţelor şi Banca Română pentru Dezvoltare - S.A. vor conveni condiţiile de utilizare a fondurilor, dobinzile la disponibilităţile temporare şi comisioanele pentru operaţiunile efectuate.
Articolul 6
În baza prevederilor art. 2 din Legea nr. 81/1992, Guvernul va inainta Parlamentului prezenta ordonanţă spre aprobare.
PRIM-MINISTRU
THEODOR STOLOJAN
Contrasemnează:
Ministrul economiei şi finanţelor,
George Danielescu
Ministrul bugetului, veniturilor statului
şi controlului financiar,
Florian Bercea
Anexa 1
SITUAŢIA
cuprinzînd fondurile repartizate, pe judeţe, pentru realizarea investiţiilor rămase de executat
| - milioane lei - | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Judeţul | TOTAL de acordat din fondul special | din care: | |||||
| Alimentări cu apă | Canalizări | Staţii de epurare | Staţii de pompare | Modif. şi modern. C.T. şi P.T. | |||
| 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
| TOTAL | 26.000,0 | 15.545,7 | 1.726,6 | 4.135,0 | 387,2 | 4.205,5 | |
| 1. | Alba | 316,4 | 192,8 | _ | 123,6 | - | - |
| 2. | Arad | 203,7 | 48,5 | 82,0 | - | - | 73,2 |
| 3. | Argeş | 331,4 | 146,0 | 28,7 | 45,1 | - | 111,6 |
| 4. | Bacău | 181,6 | 102,6 | - | 79,0 | - | - |
| 3. | Bihor | 1.000,0 | 522,9 | 100,0 | 185,0 | - | 192,1 |
| 6. | Bistriţa-Năsăud | 40,0 | 40,0 | - | - | - | - |
| 7. | Botoşani | 398,3 | 234,3 | - | - | - | 164,0 |
| 8. | Braşov | 250,8 | - | 39,8 | 196,0 | - | 15,0*) |
| 9. | Brăila | 599,3 | 143,7 | 455,6 | - | - | - |
| 10. | Buzău | 239,0 | 156,1 | 3,0 | - | - | 79,9 |
| 11. | Caraş-Severin | 635,0 | 265,0 | 68,3 | 41,5 | - | 260,2 |
| 12. | Călăraşi | 693,0 | 207,0 | 80,0 | - | - | 406,0 |
| 13. | Cluj | 867,5 | 419,4 | 50,0 | 184,0 | 20,0 | 194,1 |
| 14. | Constanţa | 1.000,0 | 410,6 | 207,1 | 179,6 | - | 202,7 |
| 15. | Covasna | 249,0 | 119,0 | - | - | - | 130,0 |
| 16. | Dîmboviţa | 305,0 | 124,0 | 10,0 | 80,0 | 20,0 | 71,0 |
| 17. | Dolj | 800,0 | 720,0 | - | 80,0 | - | - |
| 18. | Galaţi | 800,0 | 700,0 | - | - | - | 100,0 |
| 19. | Giurgiu | 380,0 | 233,0 | 147,0 | - | - | - |
| 20. | Gorj | 252,0 | 232,0 | - | 20,0 | - | - |
| 21. | Harghita | 101,0 | 95,0 | - | - | - | 6,0 |
| 22. | Hunedoara | 412,0 | 236,8 | - | 82,1 | - | 93,1 |
| 23. | Ialomiţa | 540,0 | 540,0 | - | - | - | - |
| 24. | Iaşi | 300,0 | - | - | 300,0 | - | - |
| 25. | Maramureş | 759,0 | 522,0 | - | - | - | 237,0 |
| 26. | Mehedinţi | 75,2 | 66,2 | 9,0 | - | - | - |
| 27. | Mureş | 350,5 | 195,1 | 114,7 | - | - | 40,7 |
| 28. | Neamţ | 282,3 | 282,3 | - | - | - | - |
| 29. | Olt | 700,0 | 549,7 | 31,0 | 119,3 | - | - |
| 30. | Prahova | 371,0 | 176,0 | - | 195,0 | - | - |
| 31. | Satu Mare | 413,3 | 115,1 | - | 23,3 | - | 274,9 |
| 32. | Sălaj | 358,2 | 344,7 | - | 13,5 | - | - |
| 33. | Sibiu | 600,0 | 600,0 | - | - | - | - |
| 34. | Suceava | 284,0 | 183,0 | - | 65,0 | - | - |
| 35. | Teleorman | 416,3 | 340,4 | - | 30,0 | - | 45,9 |
| 36. | Timiş | 992,0 | 291,9 | - | 350,0 | - | 350,1 |
| 37. | Tulcea | 157,2 | 112,0 | - | - | 45,2 | - |
| 38. | Vaslui | 606,7 | 275,0 | 131,7 | 200,0 | - | - |
| 39. | Vîlcea | 942,2 | 942,2 | - | - | - | _ |
| 40. | Vrancea | 141,0 | 80,0 | - | 43,0 | - | 18,0 |
| 41. | Municipiul Bucureşti | 7508,1 | 4.437,4 | 128,7 | 1500,0 | 302,0 | 1.140,0 |
| 42. | Sectorul agricol Ilfov | 184,0 | 144,0 | 40,0 | - | - | - |
Notă *) Reţea şi punct termic, grup sanitar, cai de acces şi platforma piaţa. Anexa 1/1
JUDEŢUL ALBA
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se alocă resurse din fondul special constituit din influenţele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | |||||
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | ||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | ||||
| TOTAL | 587,7 | 138,2 | 449,5 | 310,4 | |
| din care: | |||||
| Alimentări cu apă | 433,7 | 121,5 | 312,2 | 192,8 | |
| - rezervor apă potabilă în municipiul Alba Iulia p.e. nr. 1.107/1989 | 42,5 | 22,0 | 20,5 | 20,5 | |
| - extindere alimentare cu apă în comuna Mihăeşti acord nr. 3.808/1980, p.e. nr. 175/1980 | 48,6 | 46,2 | 2,4 | 2.4 | |
| - reţele apă şi rezervor în oraşul Sebeş s.t.e. nr. 3.555/1990 | 198,3 | 14,0 | 184,3 | 95,0 | |
| - alimentare cu apă în comuna Farău acord M.E.F. nr. 717/1991 | 32,3 | 1,5 | 30,8 | 15,0 | |
| - alimentare cu apă în comuna Jidvei n.c. şi p.e. nr. 2.999/1987 | 15,9 | 2,4 | 13,5 | 10,0 | |
| - alimentare cu apă în comuna Lupşa p.f.u. nr. 2.301/1991 | 4,2 | 1,9 | 2,3 | 2,3 | |
| - alimentare cu apă în comuna Salciua d.d.e. nr. 3.569/1991 | 3,6 | 1,8 | 1,8 | 1,8 | |
| - alimentare cu apă în comuna Unirea p.e. nr. 44/1991 | 9,1 | 2,6 | 8,5 | 8,5 | |
| - alimentare cu apă în comuna Berghin acord nr. 717/1991 | 16,1 | 1,1 | 15,0 | 4,2 | |
| - alimentare cu apă potabilă şi rezervor de 1.000 mc în oraşul Ocna Mureş Decretul nr. 312/1988 | 63,1 | 28,0 | 35,1 | 35,1 | |
| Staţii de epurare | 154,0 | 16,7 | 137,3 | 123,6 | |
| - extinderea staţiei de epurare şi canalizare în oraşul Ocna Mureş Decretul nr. 312/1988 | 154,0 | 16,7 | 137,3 | 123,6 | |
Anexa 1/2
JUDEŢUL ARAD
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
| Denumirea obiectivului nr. si data aprobarii documentatiei | Valoarea totala | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pîna la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 516,0 | 104,9 | 411,1 | 203,7 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentari cu apa | 91,6 | 25,3 | 66,3 | 48,5 | ||
| - | retele apa stradala în municipiul Arad p.f.u. 82/1990 | 33,3 | 10,7 | 22,6 | 22,0 | |
| - | alimentare cu apa comuna Archis p.e. 107/1986 | 5,4 | 0,7 | 4,7 | 3,5 | |
| - | alimentare cu apa comuna Almas p.e. 14/1983 | 15,2 | 6,9 | 8,3 | 4,0 | |
| - | alimentare cu apa în comuna Fîntînelele p.f.u. 22/1991 | 4,4 | 0,1 | 4,3 | 3,2 | |
| - | alimentare cu apa în comuna Halmagiu p.f.u. 186/1990 | 3,2 | 1,2 | 2,0 | 1,5 | |
| - | alimentare cu apa în comuna Halmagel p.f.u. 280/1990 | 2,8 | 1,2 | 1,6 | 0,4 | |
| - | alimentare cu apa în orasul Ineu p.f.u. 224/1991 | 3,6 | 0,2 | 3,4 | 3,4 | |
| - | retele cu apa în orasul Chisineu Cris p.f.u. 224/1991 | 6,4 | 0,5 | 5,9 | 5,5 | |
| - | alimentare cu apa în comuna Pîncola p.f.u. 148/1990 | 17,3 | 3,8 | 13,5 | 5,0 | |
| Canalizari | 327,1 | 61,5 | 265,6 | 82,0 | ||
| - | canalizare zona Bujac din municipiul Arad Decizia nr. 780/1991 | 26,9 | 8,4 | 18,5 | 16,5 | |
| - | acoperirea canalului Muresel din municipiul Arad p.f.u. 22.026/1990 | 147,7 | 15,0 | 132,7 | 34,5 | |
| - | dezvoltari canalizari si statie de epurare în municipiul Arad Decret 233/1985 | 138,9 | 37,4 | 101,5 | 26,0 | |
| - | canalizare în comuna Cermei Decizia nr. 60/1986 | 13,6 | 0,7 | 12,9 | 5,0 | |
| Modificari si modernizari la centrale si puncte de producere a agentului termic | 97,3 | 18,1 | 79,2 | 73,2 | ||
| - | modernizari retele termice în municipiul Arad Decizia nr. 391/1991 | 76,3 | 18,1 | 58,2 | 58,2 | |
| - | centrala termica în orasul Ineu Decizia nr. 391/1991 | 21,0 | - | 21,0 | 21,0 | |
Anexa 1/3
JUDEŢUL ARGES
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 1.221,0 | 297,0 | 924,0 | 331,4 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 298,5 | 117,7 | 180,0 | 146,0 | ||
| - | extindere alimentare cu apă etapa a II-a, în oraşul Topoloveni s.t.e. 158/1990 | 84,3 | 17,0 | 67,3 | 67,3 | |
| - | alimentare cu apă în oraşul Cîmpulung s.t.e. 93/1985 | 136,7 | 87,9 | 48,8 | 45,0 | |
| - | alimentare cu apă în comuna Sălătruc s.t.e. 93/1990 | 7,0 | 2,7 | 4,3 | 1,7 | |
| - | alimentare cu apă în comuna Domneşti s.t.e. 99/1990 | 7,0 | 4,2 | 2,8 | 2,8 | |
| - | alimentare cu apă în comuna Suici s.t.e. 92/1991 | 11,8 | 1,1 | 10,7 | 3,3 | |
| - | alimentare cu apă în comuna Tigve s.t.e. 97/1991 | 12,2 | 0,8 | 11,4 | 5,6 | |
| - | alimentare cu apă în comuna Godeni s.t.e. 99/1990 | 12,9 | 1,0 | 11,9 | 5,0 | |
| - | alimentare cu apă în comuna Mozăceni s.t.e. 9/1991 | 6,4 | 1,5 | 4,9 | 4,9 | |
| - | alimentare cu apă în comuna Corbi s.t.e. 236/1990 | 9,0 | 1,2 | 7,8 | 3,9 | |
| - | alimentare cu apă în comuna Răteşţi s.t.e. 298/1990 | 4,6 | 0,3 | 4,3 | 2,5 | |
| - | alimentare cu apă în comuna Ciomăgeşti Decizia nr. 332/1991 | 6,6 | - | 6,6 | 4,0 | |
| Staţii de epurare | 137,0 | 82,4 | 54,6 | 45,1 | ||
| - | extinderea staţiei de epurare a municipiului Piteşti s.t.e. 74/1985 | 77,0 | 58,9 | 18,1 | 18,1 | |
| - | extinderea staţiei de epurare a oraşului Cîmpulung s.t.e. 89/1986 | 60,0 | 23,5 | 36,5 | 27,0 | |
| Canalizări | 611,7 | 34,7 | 577,0 | 28,7 | ||
| - | colector canalizare în zona industrială Nord, municipiul Piteşti s.t.e. 91/1989 | 566,1 | 17,0 | 549,1 | 15,2 | |
| - | canalizare în oraşul Curtea de Argeş s.t.e. 112/1986 | 45,6 | 17,7 | 27,9 | 13,5 | |
| Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 173,8 | 62,2 | 111,6 | 111,6 | ||
| - - | lucrări de îmbunătăţire a sistemului de termoficare în municipiul Piteşti, P.T. 207 s.t.e. 104/1991 centrală termică pe lîngă punctele | 87,3 | 16,6 | 70,7 | 70,7 | |
| termice 1, 3 şi 4 din oraşul Costeşti s.t.e. 454/1990 | 86,5 | 45,6 | 40,9 | 40,9 | ||
Anexa 1/4
JUDEŢUL BACAU
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | ||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | ||||
| TOTAL | 1.105,0 | 367,0 | 738,0 | 181,6 | |
| din care: | |||||
| Alimentări cu apă | 565,0 | 278,9 | 286,1 | 102,6 | |
| - dezvoltare alimentare cu apă potabilă, municipiul Bacău H.C.M. nr. 235/VI/1989 | 565,0 | 278,9 | 286,1 | 102,6 | |
| Staţii de epurare | 540,0 | 88,1 | 451,9 | 79,0 | |
| - extindere staţie de epurare a apelor uzate, municipiul Bacău H.C.M. nr. 208/1987 | 540,0 | 88,1 | 451,9 | 79,0 | |
Anexa 1/5
JUDEŢUL BIHOR
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 2.495,5 | 219,0 | 2.278,5 | 1.000,0 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 1.318,9 | 160,9 | 1.158,0 | 522,8 | ||
| - | dezvoltare alimentare cu apă la Uzina nr. 5, municipiul Oradea H.G. nr. 29/1990 | 203,0 | 33,9 | 169,1 | 100,0 | |
| - | lucrări pentru menţinerea capacităţii de alimentare cu apă, oraş Aleşd H.G. nr. 29/1990 | 300,0 | 11,0 | 289,0 | 100,0 | |
| - | menţinere capacitate de alimentare cu apă, oraş Beiuş s.t.e. nr. 13.422/1990 | 196,0 | 10,0 | 186,0 | 50,0 | |
| - | modernizare alimentare cu apă, oraş Marghita H.G. nr. 29/1990 | 130,0 | 40,0 | 90,0 | 50,0 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Tinca Acord M.E.F. nr. 1.006/1991 | 63,1 | 23,4 | 39,7 | 15,0 | |
| - | alimentare cu apă, oraş Salonta Acord M.E.F. nr. 974/1991 | 263,0 | 2,8 | 260,2 | 86,8 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Valea lui Mihai H.G. nr. 29/1990 | 56,1 | 23,1 | 33,0 | 30,1 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Săculeni Acord M.E.F. nr. 1.005/1991 | 89,0 | 13,0 | 76,0 | 76,0 | |
| - | alimentare cu apă oraş Nucet H.G. nr. 29/1990 | 18,7 | 3,7 | 15,0 | 15,0 | |
| Staţii de epurare | 757,1 | 42,3 | 714,8 | 185,0 | ||
| - | extindere staţie de epurare, municipiul Oradea Acord M.E.F. nr. 930/1991 | 486,9 | 24,1 | 462,8 | 100,0 | |
| - | staţie de epurare, comuna Tinca H.G. nr. 29/1990 | 77,9 | 12,1 | 65,8 | 15,0 | |
| - | dezvoltare staţie de epurare, oraş Salonta Acord M.E.F. nr. 924/1991 | 148,8 | 1,6 | 147,2 | 50,0 | |
| - | staţie de epurare, comuna Valea lui Mihai H.G. nr. 29/1990 | 43,5 | 4,5 | 39,0 | 20,0 | |
| Canalizări | 207,4 | 12,3 | 195,1 | 100,0 | ||
| - | colector menajer principal mal stîng Crişul Repede, municipiul Oradea Acord M.E.F. nr. 876/1991 | 87,4 | 11,3 | 76,1 | 50,0 | |
| - | canalizare menajeră, oraş Aleşd Acord M.E.F. nr. 783/1991 | 120,0 | 1,0 | 119,0 | 50,0 | |
| Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 212,1 | 3,5 | 208,6 | 192,1 | ||
| - | centrală termică, comuna Suncuiuş H.G. nr. 29/1990 | 35,0 | 3,5 | 31,5 | 15,0 | |
| - | înlocuire hidroelevatoare şi trecere la termoficare prin schimbătoare de căldură, municipiul Oradea Acord M.E.F. nr. 688/1992 | 89,8 | - | 89,9 | 89,9 | |
| - | punct termic, staţie hidrofor şi rezervor de acumulare, str. Coreea, municipiul Oradea Acord M.E.F. nr. 904/1991 | 87,2 | - | 87,2 | 87,2 | |
Anexa 1/6
JUDEŢUL BISTRITA-NASAUD
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 60,3 | - | 60,3 | 40,9 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 60,3 | - | 80,3 | 40,9 | ||
| - | alimentare cu apă potabilă, comuna Lechinta Decizia nr. 433/1990 | 60,3 | - | 30,3 | 40,0 | |
Anexa 1/7
JUDEŢUL BOTOSANI
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | ||||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | ||||||
| TOTAL | 588,7 | 115,3 | 473,4 | 398,3 | |||
| din care: | |||||||
| Alimentări cu apă | 424,7 | 115,3 | 309,4 | 234,3 | |||
| - | dezvoltare alimentare cu apă, municipiul Botoşani Decretul nr. 377/1982 | 116,9 | 96,3 | 20,0 | 20,0 | ||
| - | aducţiune apă magistrala Truşeşti - Ungureni Decizia nr. 160/1991 | 97,8 | 0,5 | 97,3 | 50,0 | ||
| - | dezvoltare alimentare cu apă, comuna Darabani Decizia nr. 170/1990 | 75,8 | 14,8 | 61,0 | 50,0 | ||
| - | alimentare cu apă, localitatea Brăeşti Decizia nr. 245/1991 | 3,3 | 1,3 | 2,0 | 2,0 | ||
| - | alimentare cu apă, comuna Durneşti Decizia nr. 245/1991, | 12,0 | 2,0 | 10,0 | 10,0 | ||
| - | dezvoltare alimentare cu apă, comuna Săveni Decizia nr. 301/1989 | 22,1 | - | 22,1 | 12,3 | ||
| - | alimentare cu apă, localitatea Mitoc Acord M.E.F. nr. 1.428/199 | 46,5 | - | 46,3 | 40,0 | ||
| - | alimentare cu apă, comuna Todirani Acord M.E.F. nr. 1.444/1991 | 50,5 | - | 50,5 | 40,0 | ||
| Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 164,0 | - | 164,0 | 164,0 | |||
| - | modificări şi modernizări centrale şi puncte termice în localităţile Dorohoi, Botoşani, Săveni, Bucecea Decizia nr. 180/1090 din care la: | 164,0 | - | 164,0 | 164,0 | ||
| - | Dorohoi | 40,0 | - | 40,0 | 40,0 | ||
| - | Botoşani | 86,9 | - | 86,0 | 86,0 | ||
| - | Săveni | 21,0 | - | 21,0 | 21,0 | ||
| - | Bucecea | 17,0 | - | 17,0 | 17,0 | ||
Anexa 1/8
JUDEŢUL BRAŞOV
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | ||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | ||||
| TOTAL | 283,8 | 16,9 | 266,9 | 250,8 | |
| din care: | |||||
| Staţii de epurare | 198,2 | 2,2 | 196,0 | 196,0 | |
| - staţie de epurare în oraşul Victoria Decizia nr. 218/1989 | 148,0 | 2,2 | 145,8 | 145,8 | |
| - staţie de epurare în oraşul Predeal Decizia nr. 217/1989 | 50,2 | - | 50,2 | 50,2 | |
| Canalizări | 52,3 | 12,5 | 39,8 | 39,8 | |
| - canal colector în oraşul Victoria Decizia nr. 218/1989 | 22,7 | - | 22,7 | 22,7 | |
| - canal colector în oraşul Predeal Decizia nr. 217/1989 | 29,6 | 12,5 | 17,1 | 17,1 | |
| Lucrări edilitare la obiectivul de investiţii "Piaţă agroalimentară" în municipiul Făgăraş Decret nr. 312/1989 | 33,3 | 2,2 | 31,1 | 15,0*) | |
Notă *) Reţea şi punct termic, grup sanitar, cai de acces şi platforma piaţa. Anexa 1/9
JUDEŢUL BRĂILA
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | ||||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | ||||||
| TOTAL | 1.487,0 | 348,8 | 1.138,2 | 599,3 | |||
| din care: | |||||||
| Alimentări cu apă | 272,7 | 73,3 | 199,4 | 143,7 | |||
| - | extindere alimentare cu apă în localităţile judeţului Brăila Decizia nr. 529/1990 din care: | 17,9 | 3,1 | 14,8 | 14,8 | ||
| - | comuna Şuşeşti | 0,7 | - | 0,7 | 0,7 | ||
| - | comuna Stăncuţa | 0,5 | - | 0,5 | 0,5 | ||
| - | comuna Viziru | 2,0 | - | 2,0 | 2,0 | ||
| - | comuna Zăvoaia | 2,6 | - | 2,6 | 2,6 | ||
| - | comuna Vereştii de Jos | 2,5 | - | 2,5 | 2,5 | ||
| - | comuna Dudeşti | 2,2 | - | 2,2 | 2,2 | ||
| - | comuna Tufeşti | 4,2 | 1,9 | 2,3 | 2,3 | ||
| - | comuna Traian | 3,2 | 1,2 | 2,0 | 2,0 | ||
| - | extindere alimentare cu apă a municipiului Brăila Decizia nr. 1.192/1990 | 110,8 | 19,4 | 91,4 | 45,0 | ||
| - | dezvoltare alimentare cu apă, oraş Făurei Decizia nr. 68/1986 | 114,6 | 50,8 | 63,8 | 54,5 | ||
| - | rezervor înmagazinare apă potabilă, municipiul Brăila Decizia nr. 4/1991 | 29,4 | - | 29,4 | 29,4 | ||
| Canalizări | 1.214,3 | 275,5 | 938,8 | 455,6 | |||
| - | refacere colector general ape uzate, municipiul Brăila Decizia nr. 15/1986 | 908,0 | 222,6 | 685,4 | 300,0 | ||
| - | refacere străzi ca urmare a executării canalului colector în municipiul Brăila Decizia nr. 1.375/1990 | 115,9 | 5,2 | 110,7 | 40,0 | ||
| - | scoatere de sub inundaţie a cartierelor Radu Negru şi Lacu Dulce, municipiul Brăila, 3,2 km canal colector, 2,0 ha reamenajare luciul apei Decizia nr. 65/1989 | 76,7 | 18,6 | 58,1 | 31,0 | ||
| - | extindere reţele canalizare şi staţie de epurare oraş Făurei Decizia nr. 69/1986 | 113,7 | 29,1 | 84,0 | 84,6 | ||
Anexa 1/10
JUDEŢUL BUZAU
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 405,0 | 108,3 | 298,7 | 239,0 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 278,7 | 64,9 | 213,8 | 156,1 | ||
| - | alimentare cu apă municipiul Buzău s.t.e. nr. 317/1988 | 170,9 | 32,3 | 138,6 | 106,6 | |
| - | alimentare cu apă oraş Rîmnicu Sărat s.t.e. nr. 1.200/3514/1990 | 21,9 | 16,9 | 5,0 | 5,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Gura Teghii s.t.e. nr. 7.108/1990 | 12,1 | 4,6 | 7,5 | 4,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Grebanu s.t.e. nr. 7.108/1990 | 9,6 | 7,6 | 2,0 | 2,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Calvini s.t.e. nr. 244/1989 | 5,5 | 1,5 | 4,0 | 2,5 | |
| - | alimentare cu apă comuna Podgoria s.t.e. nr. 7108/1990 | 8,0 | 1,0 | 7,0 | 7,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Mărăcineni s.t.e. nr. 7.108/1990 | 10,0 | 1,0 | 9,0 | 9,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Cozieni s.t.e. nr. 310.676/1991 | 7,8 | - | 7,8 | 5,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Smîrdan s.t.e. nr. 310.674/1991 | 10,1 | - | 10,1 | 5,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Ojasca s.t.e. 310.675/1991 | 10,8 | - | 10,8 | 5,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Bisoca s.t.e. nr. 310.073/1991 | 12,0 | - | 12,0 | 5,0 | |
| Canalizări | 6,0 | 3,0 | 3,0 | 3,0 | ||
| - | alimentare cu apă şi canalizare, localitatea Cătunul Merii - Rîmnicu Sărat s.t.e. nr. 1.200/5.535/1990 Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 6,0 120,3 | 3,0 40,4 | 3,0 79,9 | 3,0 79,9 | |
| - | refacere reţele termice P.T. 2, 6, 7, 10, 11, 18, municipiul Buzău s.t.e. nr. 1.200/5.334/1990 | 120,3 | 40,4 | 79,9 | 79,9 | |
Anexa 1/11
JUDEŢUL CARAS-SEVERIN
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 2.251,6 | 450,7 | 1.800,9 | 635,0 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 1.270,4 | 4333,5 | 936,9 | 265,0 | ||
| - | alimentare reţea distribuţie apă, oraş Anina Decizia nr. 145/1991 | 82,0 | 12,4 | 69,6 | 20,0 | |
| - | alimentare cu apă, oraş Caransebeş - Zorveşti Decizia nr. 294/1931 | 418,5 | 16,8 | 401,7 | 50,6 | |
| - | alimentare cu apă, oraş Oraviţa Decretul nr. 105/1988 | 343,6 | 233,6 | 110,0 | 110,0 | |
| - | dezvoltare reţea distribuţie apă, oraş Oraviţa Decizia nr. 197/1988 | 148,7 | 41,1 | 107,6 | 50,0 | |
| - | alimentare cu apă, oraş Anina (punct Jervan) Decretul nr. 328/1985 | 210,4 | 24,3 | 186,1 | 10,0 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Slatina - Timiş Decretul nr. 830/1991 | 67,2 | 5,3 | 61,9 | 25,0 | |
| Staţii de epurare | 138,1 | 10,5 | 127,6 | 41,5 | ||
| - | staţie epurare şi canalizare, oraş Bocşa Decizia nr. 276/1986 | 40,6 | 9,1 | 31,5 | 31,5 | |
| - | staţie epurare, oraş Anina Decizia nr. 149/1986 | 97,5 | 1,4 | 96,1 | 10,0 | |
| Canalizări | 186,3 | 9,2 | 177,1 | 68,3 | ||
| - | optimizare canal, oraş Caransebeş Decizia nr. 227/1991 | 05,5 | 3,1 | 92,4 | 25,0 | |
| - | optimizare canalizare Micro III, municipiul Reşiţa Decizia nr. 353/1986 | 90,8 | 6,1 | 84,7 | 43,3 | |
| Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 656,8 | 97,5 | 559,3 | 260,2 | ||
| - | optimizare P.T. şi R.T., municipiul Reşiţa Decizia nr. 147/1991 | 328,7 | 61,2 | 267,5 | 100,6 | |
| - | strămutare C.T. 1 Mai, oraş Anina Decizia nr. 274/1990 | 63,5 | 9,4 | 54,1 | 44,1 | |
| - | optimizare C.T. şi R.T., oraş Băile Herculane Decizia nr. 216/1991 | 67,6 | 4,7 | 62,9 | 32,8 | |
| - | optimizare C.T. şi R.T., oraş Caransebeş Decizia nr. 237/1990 | 80,6 | 14,4 | 66,2 | 46,2 | |
| - | optimizare instalaţie termică, oraş Moldova Nouă Decizia nr. 341/1991 | 24,1 | 7,0 | 17,1 | 17,1 | |
| - | optimizare C.T. şi R.T., oraş Oraviţa Decizia nr. 358/1991 | 92,3 | 6,8 | 91,5 | 20,0 | |
Anexa 1/12
JUDEŢUL CALARASI
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. si data aprobarii documentatiei | Valoarea totala | din care: | De acordat din fondul special | |||||
| realizat pîna la 31.12.1991 | rest de executat | |||||||
| TOTAL | 1.186,0 | 392,8 | 793,2 | 693,0 | ||||
| din care: | ||||||||
| Alimentari cu apa | 407,7 | 200,7 | 207,0 | 207,0 | ||||
| - | alimentare cu apa potabila platforma industriala, municipiul Calarasi s.t.e. nr. 198/1983, s.t.e. 173/1991 | 36,1 | 6,1 | 18,0 | 18,0 | |||
| - | alimentare cu apa industriala platforma industriala municipiul Calarasi s.t.e. nr. 188/1983, s.t.e. nr. 173/1991 | 72,3 | 55,3 | 17,0 | 17,0 | |||
| - | alimentare cu apa potabila sursa Dunare, municipiul Calarasi s.t.e. nr. 113/1981, s.t.e. nr. 173/1991 | 263,2 | 121,2 | 112,0 | 142,0 | |||
| - | alimentare cu apa în comunele judetului Calarasi s.t.e. nr. 271/1990, s.t.e. nr. 315/1990 | 36,1 | 6,1 | 30,0 | 30,0 | |||
| din care: | ||||||||
| - | comuna Unirea | 1,8 | 1,0 | 0,8 | 0,8 | |||
| - | comuna Rosetti | 6,1 | 0,3 | 5,8 | 5,8 | |||
| - | comuna Chiselet | 2,0 | 1,5 | 0,5 | 0,5 | |||
| - | comuna Dragos Voda | 3,0 | 1,1 | 1,9 | 1,9 | |||
| - | comuna Cuza Voda | 1,7 | 1,2 | 0,5 | 0,5 | |||
| - | comuna Borcea | 2,0 | 0,6 | 1,4 | 1,4 | |||
| - | comuna Stefan Voda | 6,0 | - | 6,0 | 6,0 | |||
| - | comuna Valea Argovei | 4,0 | - | 4,0 | 4,0 | |||
| - | comuna Gradistea | 1,5 | - | 1,5 | 1,5 | |||
| - | comuna Modelu | 3,0 | 0,4 | 2,6 | 2,6 | |||
| - | comuna Dichiseni | 5,0 | - | 5,0 | 5,0 | |||
| Canalizari | 265,2 | 185,2 | 80,0 | 80,0 | ||||
| - | canalizare menajera, comuna Dragalina s.t.e. nr. 85/1977 | 145,8 | 95,6 | 50,0 | 50,0 | |||
| - | canalizare municipiul Calarasi s.t.e. nr. 113/1981 Modificari si modernizari la centrale si puncte de producere a agentului termic | 119,6 513,1 | 89,8 6,9 | 30,0 506,2 | 30,0 406,0 | |||
| - | punct termic nr. 11, oras Oltenita s.t.e. nr. 193/1991 | 19,9 | 6,9 | 13,0 | 13,0 | |||
| - | centrala termica pe pacura, oras Oltenita în curs de expertizare la M.E.F. | 493,2 | - | 493,2 | 393,2 | |||
Anexa 1/13
JUDEŢUL CLUJ
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL: | 2.680,9 | 414,7 | 2.266,2 | 861,3 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 1.085,5 | 185,3 | 900,2 | 419,4 | ||
| - | conductă echilibrare presiune Φ 1.400, municipiul Cluj-Napoca Decizia nr. 2.184/90 | 80,0 | 29,5 | 30,5 | 21,1 | |
| - | rezervor 2.500 mc cartierul Zorilor, municipiul Cluj-Napoca Decizia nr. 1.769/85 | 7,0 | 5,7 | 1,3 | 1,3 | |
| - | extindere staţie filtre Gilău, municipiul Cluj-Napoca Decizia nr. 2.184/84 | 70,0 | 32,0 | 38,0 | 38,0 | |
| - | prag de fund rîu Arieş, municipiul Turda Decizia nr. 2.466/52/91 | 130,0 | 31,9 | 93,1 | 70,0 | |
| - | conductă echilibrare Φ 600, municipiul Turda Decizia nr. 32/91 | 53,8 | 45,8 | 8,0 | 8,0 | |
| - | conductă de alimentare cu apă Φ 600, municipiul Dej Decizia nr. 4.057/48/91 | 95,0 | 28,2 | 86,8 | 50,0 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Iclod Decizia nr. 352/91 | 23,5 | 0,7 | 22,8 | 4,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Calatele Decizia nr. 4.068/90 | 26,0 | 7,0 | 19,0 | 14,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Aghireşti Acord M.E.F. nr. 63/1991 | 25,2 | 4,5 | 20,7 | 8,0 | |
| - | conductă aducţiune apă UHE, Someş Nord, staţia Gilău municipiul Cluj-Napoca Decizia nr. 1.138/91 | 75,0 | - | 75,0 | 50,0 | |
| - | alimentare cu apă sursa Hasdale, oraş Cîmpia Turzii Decizia nr. 67/91 în asociere cu S.C. Ind. Sîrmei Cîmpia Turzii | 500,0 | - | 500,0 | 150,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Băişoara Decizia nr. 88/1.062/91 | 20,0 | - | 20,0 | 5,0 | |
| Staţii de epurare | 1.045,0 | 133,2 | 911,8 | 184,0 | ||
| - | extindere staţie de epurare etapa a II-a, municipiul Cluj-Napoca Decizia nr. 521/2.216/90 | 500,0 | 67,5 | 432,5 | 70,0 | |
| - | extindere staţie de epurare cu treaptă biologică, municipiul Turda, oraş Cîmpia Turzii Decizia nr. 340/90 | 500,0 | 65,5 | 434,5 | 110,0 | |
| - | staţie de epurare, comuna Apahida Decizia nr. 44/91 | 45,0 | 0,2 | 44,8 | 4,0 | |
| Canalizări | 150,0 | - | 150,0 | 50,0 | ||
| - | canal colector mal drept Someş, municipiul Cluj-Napoca Decizia nr. 1.078/91 | 150,0 | - | 150,0 | 50,0 | |
| Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 307,0 | 92,9 | 214,1 | 194,1 | ||
| - | modificări şi modernizări C.T. şi P.T., oraş Gherla Decizia nr. 7415/91 | 50,0 | - | 50,0 | 50,0 | |
| - | modificări şi modernizări C.T. şi P.T., municipiul Cluj-Napoca Decizia nr. 268/1988 | 257,0 | 92,9 | 164,1 | 144,1 | |
| Staţii de pompare apă potabilă şi agent termic | 93,4 | 3,3 | 90,1 | 20,0 | ||
| - | amplificare staţie pompare strada Castanilor, municipiul Turda Decizia nr. 4.107/91 | 93,4 | 3,3 | 90,1 | 20,0 | |
Anexa 1/14
JUDEŢUL CONSTANTA
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL: | 4.140,0 | 557,9 | 3.582,1 | 1.000,0 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 2.114,5 | 393,5 | 1.721,0 | 410,6 | ||
| - | lucrări conexe de alimentare cu apă la portul Constanţa Sud p.e. 4.192/1985, Decizia nr. 284/1985 | 1.807,0 | 310,1 | 1.496,9 | 240,0 | |
| - | sporirea debitului de apă la sursa Costineşti, comuna Tuzla Decretul nr. 269/1988 | 4,5 | 2,6 | 1,9 | 1,9 | |
| - | conducta magistrală pentru alimentare cu apă între complex înmagazinare, pompare, oraşele Eforie Nord, Eforie Sud Decretul nr. 269/1988 | 19,7 | 15,6 | 4,1 | 4,1 | |
| - | sursa, rezervor şi staţie de pompare, oraşul Techirghiol p.e. + d.d.e. nr. 422/1988, Decretul nr. 269/1988 | 31,1 | 10,2 | 20,9 | 20,9 | |
| - | echipare puţuri la sursa Virtop, rezervoare, înmagazinare şi pompare pentru alimentare cu apă, oraşul Negru Vodă Decretul nr. 269/1988 | 23,7 | 20,0 | 3,7 | 3,7 | |
| - | alimentare cu apă şi canalizare în localităţile judeţului Constanţa Decizia nr. 723/1988 | 228,5 | 35,6 | 193,5 | 140,0 | |
| din care: | ||||||
| - oraş Ovidiu | 30,4 | 4,4 | 26,0 | 10,1 | ||
| - oraş Techirghiol | 18,2 | 2,2 | 16,0 | 16,0 | ||
| - oraş Hîrşova | 20,1 | 0,1 | 20,0 | 20,0 | ||
| - comuna Mereni | 4,2 | 0,2 | 4,0 | 2,0 | ||
| - comuna Crucea | 6,4 | 1,4 | 5,0 | 1,0 | ||
| - comuna Oltina | 11,0 | 7,0 | 4,0 | 2,0 | ||
| - comuna Ion Corvin | 7,5 | 3,5 | 4,0 | 2,0 | ||
| - comuna Lipniţa | 5,5 | 1,0 | 4,5 | 1,5 | ||
| - comuna Raşova | 17,9 | 1,8 | 16,1 | 10,0 | ||
| - comuna Tîrguşor | 18,5 | 0,9 | 17,6 | 10,0 | ||
| - comuna Deleni | 10,8 | 1,8 | 9,0 | 8,7 | ||
| - comuna Istria | 38,9 | 0,6 | 38,3 | 27,8 | ||
| - comuna Mihail Kogălniceanu | 21,8 | 3,8 | 18,0 | 18,0 | ||
| - comuna Mircea Vodă | 10,5 | 0,5 | 10,0 | 10,0 | ||
| - comuna Castelu | 6,8 | 5,8 | 1,0 | 1,0 | ||
| Staţii de epurare | 1.016,0 | 72,49 | 43,61 | 79,6 | ||
| - | extindere staţie de epurare, oraş Mangalia p.e. 4.139/1991, Decretul nr. 590/1991 | 429,0 | 2,8 | 426,2 | 50,0 | |
| - | extindere staţie epurare, oraş Ovidiu p.e. 320/1990, Decretul nr. 467/1991 | 45,0 | 32,3 | 12,7 | 12,7 | |
| - | extindere staţie epurare, oraş Eforie Nord p.e. 4.122/1989, Decretul nr. 46/1986 | 65,0 | 36,6 | 28,4 | 18,4 | |
| - | staţie epurare şi canalizare, oraş Medgidia p.e. 214/1984, Acord M.E.F. nr. 703/1992 | 440,0 | 0,3 | 439,7 | 72,0 | |
| - | separator grăsimi la staţia de epurare, oraş Medgidia Sud p.e. 256/1991, aviz, M.E.F. nr. 311.501/1991 | 37,0 | 0,4 | 36,6 | 26,5 | |
| Canalizări | 329,5 | 33,5 | 296,0 | 207,1 | ||
| - | colector menajer Poarta 5 port, oraş Constanţa | 38,2 | 7,3 | 30,9 | 30,9 | |
| - | colector canalizare menajeră şi pluvială în oraş Mangalia p.e. + d.d.e. 128/1985, Decretul nr. 46/1986 | 5,9 | 0,5 | 5,4 | 5,4 | |
| - | conductă refulare ape uzate, comuna Tuzla, oraş Costineşti Decretul nr. 269/1988 | 35,2 | 25,7 | 9,5 | 9,5 | |
| - | staţii pompare ape uzate şi conductă de refulare, oraş Techirghiol p.e. + d.d.e. 320/1985, Decizia nr. 607/1991 | 84,0 | - | 84,0 | 40,0 | |
| - | colector menajer str. Construcţiei, oraş Năvodari p.f.u. 322/1990, Decizia nr. 465/1991 | 63,0 | - | 63,0 | 63,0 | |
| - | staţie pompare ape uzate menajere şi conductă refulare strada Dezrobirii, oraş Constanţa p.f.u. 520/1991, Decizia nr. 575/1991 | 88,9 | - | 88,9 | 44,0 | |
| - | modernizare staţie alimentare cu energie electrică 6 KV cota 20 pentru alimentare cu apă şi canalizare, oraş Ovidiu p.f.u. + d.d.e. 436/1991, Decizia nr. 606/1991 | 14,8 | - | 14,3 | 14,3 | |
| Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 680,0 | 58,5 | 621,5 | 202,7 | ||
| - | redimensionarea P.T. şi R.T. şi sanitare în oraş Constanţa p.f.u. 304/1990 | 680,0 | 58,5 | 621,5 | 202,7 | |
Anexa 1/15
JUDEŢUL COVASNA
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 1.013,9 | 53,3 | 959,6 | 249,0 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 826,7 | 13,2 | 813,5 | 119,0 | ||
| - | extindere alimentare cu apă, municipiul Sfîntu Gheorghe Acord M.E.F. nr. 7/1992 | 826,7 | 13,2 | 813,5 | 119,0 | |
| Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 186,2 | 40,1 | 146,1 | 130,0 | ||
| - | îmbunătăţire sistem încălzire C.T. Sud-Est municipiul Sfîntu Gheorghe Decizia nr. 70/1991 | 186,2 | 40,1 | 146,1 | 130,0 | |
Anexa 1/16
JUDEŢUL DIMBOVITA
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 3.286,2 | 743,0 | 2.843,2 | 305,0 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 1 358,2 | 563,8 | 794,4 | 124,0 | ||
| - | dezvoltare alimentare cu apă sursa Hulubeşti-Butoiu, municipiul Tîrgovişte n.c. 156/1986, d.d.e. 3.356/1986 | 573,5 | 503,5 | 70,0 | 11,0 | |
| - | dezvoltare alimentare cu apă, oraş Pucioasa s.t.e. 185/1990 | 149,1 | 42,1 | 107,0 | 92,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Tătărani n.c. 52/1990 | 153,0 | 5,2 | 147,8 | 12,0 | |
| - | modernizări reţele apă, oraş Fieni p.f.u. 124/8.007/1991 | 482,6 | 13,0 | 469,6 | 9,0 | |
| Staţii de epurare | 1.408,0 | 654,6 | 1.354,0 | 80,0 | ||
| - | extindere staţie epurare, municipiul Tîrgovişte p.e. 52/1986 | 507,9 | 40,2 | 467,7 | 30,0 | |
| - | extindere staţie epurare, oraş Găeşti s.t.e. nr. 87.789/1986 | 263,0 | 12,8 | 250,2 | 20,0 | |
| - | extindere staţie epurare, oraş Pucioasa s.t.e. nr. 149/1990 | 451,0 | 1,6 | 449,4 | 15,0 | |
| - | extindere staţie epurare, oraş Fieni Acord M.E.F. nr. 127/1992 | 186,7 | - | 186,7 | 15,0 | |
| Canalizări | 25,0 | 8,5 | 16,5 | 10,0 | ||
| - | extindere reţele canalizare în municipiul Tîrgovişte d.d.e. 300/4.524/1990 | 25,0 | 8,5 | 16,5 | 10,0 | |
| Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 409,8 | 116,1 | 293,7 | 71,0 | ||
| - | modernizare reţele şi puncte termice în municipiul Tîrgovişte d.d.e. 400/4.516/4.503/1990 | 300,0 | 95,0 | 205,0 | 62,0 | |
| - | modernizare reţele termice, oraş Moreni s.t.e. 29/1991 | 74,0 | 9,8 | 64,2 | 5,0 | |
| - | modernizare reţele termice în oraşul Titu s.t.e. 108/1991 | 35,8 | 11,3 | 24,5 | 4,0 | |
| Staţii de pompare apă potabilă şi agent termic | 84,6 | - | 84,6 | 20,0 | ||
| - | înlocuire conductă aducţiune staţie pompare, comunele Dragomireşti-Cobia Priseaca Acord M.E.F. nr. 1.324/1991 | 84,6 | - | 84,6 | 20,0 | |
Anexa 1/17
JUDEŢUL DOLJ
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 3.709,0 | 503,0 | 3.208,0 | 800,0 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 2.221,0 | 393,0 | 1.828,0 | 720,0 | ||
| - | alimentare cu apă a municipiului Craiova din sursa Izverna s.t.e. 316/1988 | 1.481,0 | 113,0 | 1.348,0 | 290,0 | |
| - | alimentare cu apă a municipiului Craiova din sursa Mihăiţa s.t.e. 294/1989 | 185,0 | 40,0 | 145,0 | 105,0 | |
| - | alimentare cu apă a municipiului Craiova din sursa Marica s.t.e 120/1989 | 575,0 | 240,0 | 335,0 | 323,0 | |
| Staţii de epurare | 1.438,0 | 110,0 | 1.878,0 | 80,0 | ||
| - | staţie epurare colector canalizare în municipiul Craiova s.t.e 405/1979 | 1.488,0 | 110,0 | 1.378,0 | 80,0 | |
Anexa 1/18
JUDEŢUL GALAŢI
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 2,966,0 | 907,7 | 3.058,3 | 800,0 | ||
| din care: | ||||||
| - | Alimentări cu apă extindere alimentare cu apă în municipiul Galaţi | 2.794,9 | 851,3 | 1,943,6 | 700,0 | |
| Acord M.E.N. nr. 5/1990 | 2 591,8 | 780,4 | 1811,3 | 600,0 | ||
| - | înlocuire conductă apă Φ 400 şi Φ 600 în municipiul Tecuci Decizia nr. 82/1990 | 203,1 | 70,9 | 132,3 | 100,0 | |
| Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 171,1 | 56,4 | 114,7 | 100,0 | ||
| - | modernizare puncte termice în municipiul Galaţi Decizia nr. 1.459/1991 | 171,1 | 56,4 | 114,7 | 100,0 | |
Anexa 1/19
JUDEŢUL GIURGIU
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 583,0 | 203,0 | 380,0 | 380,0 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 371,0 | 138,0 | 233,0 | 233,0 | ||
| - | dezvoltarea alimentării cu apă potabilă în municipiul Giurgiu Decizia nr. 139/1988 | 56,0 | 34,0 | 22,0 | 22,0 | |
| - | modernizare reţele apă şi canalizare în municipiul Giurgiu Decizia nr. 257/1990 | 315,0 | 104,0 | 211,0 | 211,0 | |
| Canalizări | 212,0 | 65,0 | 147,0 | 147,0 | ||
| - | colector menajer Φ 1.400 în municipiul Giurgiu Decizia nr. 50/1989 | 52,0 | 21,0 | 31,0 | 31,0 | |
| - | colector principal canal menajer Φ 1200 b-dul Mihai Viteazu, municipiul Giurgiu Decizia nr. 229/1990 | 160,0 | 44,0 | 116,0 | 116,0 | |
Anexa 1/20
JUDEŢUL GORJ
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 1.129,8 | 213,9 | 915,3 | 282,0 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 1.043,0 | 186,1 | 856,9 | 232,0 | ||
| - | alimentare cu apă în comunele Godineşti, Ciuperceni s.t.e. nr. 241/1990 | 50,0 | 10,2 | 39,8 | 22,0 | |
| - | alimentare cu apă, oraş Novaci p.f.u. nr. 219/1990 | 164,0 | 43,6 | 120,4 | 40,0 | |
| - | alimentare cu apă în satele Cutişoara-Lăzăreşti p.e. nr. 1/1991 | 7,0 | - | 7,0 | 6,0 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Dăneşti d.d.e. 93/1991 | 100,0 | 0,8 | 99,2 | 24,0 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Alimpeşti s.t.e. nr. 244/1990 | 28,0 | 1,5 | 26,5 | 6,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Baia de Fier s.t.e. nr. 245/1990 | 24,0 | 3,0 | 21,0 | 4,0 | |
| - | dezvoltare alimentare cu apă, municipiul Tîrgu Jiu din sursa Şuşiţa d.d.e. nr. 6244/1989 | 670,0 | 127,0 | 543,0 | 130,0 | |
| Staţii de epurare | 86,2 | 27,8 | 58,4 | 20,0 | ||
| - | staţie de epurare, municipiul Tîrgu Jiu s.t.e. nr. 993/1976 | 86,2 | 27,8 | 58,4 | 20,0 | |
Anexa 1/21
JUDEŢUL HARGHITA
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 699,0 | 35,2 | 663,8 | 101,0 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 676,0 | 35,2 | 640,8 | 95,0 | ||
| - | extindere captare şi aducţiune apă în oraşul Topliţa Decizia nr. 605/1991 | 156,4 | 14,7 | 141,7 | 30,0 | |
| - | conductă apă potabilă în oraşul Gheorgheni Decizia nr. 745/1990 | 45,1 | 20,1 | 25,0 | 5,0 | |
| - | alimentare cu apă, municipiul Miercurea-Ciuc Decizia nr. 186/1991 Acord M.E.F. nr. 1.050/1991 Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 474,5 23,0 | 0,4 - | 474,1 23,0 | 60,0 6,0 | |
| - | transformare şi echipare C.T. în oraşul Odorheiu Secuiesc Decizia nr. 6/1992 | 23,0 | - | 23,0 | 6,0 | |
Anexa 1/22
JUDEŢUL HUNEDOARA
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||||
| TOTAL | 2.736,6 | 159,4 | 8.577,2 | 112,0 | ||||
| din care: | ||||||||
| Alimentări cu apă | 842,6 | 108,1 | 734,5 | 236,8 | ||||
| - | extindere alimentare cu apă a localităţilor din Valea Jiului, sursa Valea de Peşti H.C.M. nr. 133/1987 | 242,5 | 80,5 | 162,0 | 113,0 | |||
| din care: | ||||||||
| - | oraş Uricani | 181,5 | 80,5 | 101,0 | 52,0 | |||
| - | oraş Vulcan | 61,0 | - | 61,0 | 61,0 | |||
| - | eliminarea ştrangulărilor în reţelele de distribuţie a apei în municipiul Deva şi oraşul Simeria p.f.u. nr. 379/1990 | 210,5 | 20,0 | 190,5 | 29,5 | |||
| - | echilibrare presiune în reţelele de alimentare cu apă, municipiul Hunedoara s.t.e. nr. 41/1991 | 70,5 | 6,7 | 63,8 | 35,0 | |||
| - | alimentare cu apă potabilă, municipiul Petroşani din sursa Polatiste Acord M.E.F. nr. 694/1991 | 319,1 | 0,9 | 318,2 | 59,3 | |||
| Staţii de epurare | 1.452,2 | 46,8 | 1.405 | 482,1 | ||||
| - | extindere staţie de tratare, inclusiv conducta de aducţiune Cincis - Sîmpetru - Hunedoara p.f.u. nr. 6.454/1991 | 863,0 | 44,5 | 818,5 | 30,1 | |||
| - | extindere staţie de epurare, oraş Orăştie s.t.e. nr. 6.395/1990 | 329,6 | 1,2 | 328,4 | 22,0 | |||
| - | dezvoltare staţii de epurare a apelor uzate în municipiul Deva Acord M.E.F. nr. 1.049/1991 | 219,2 | 0,7 | 218,5 | 11,0 | |||
| - | mărire capacitate staţie de tratare a apei Sîntamarie Orlea Acord M.E.F. nr. 956/1991 | 40,4 | 0,4 | 40,0 | 19,0 | |||
| Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 441,8 | 4,5 | 437,3 | 93,1 | ||||
| - | punct termic aeroport oraş Petroşani p.f.u. nr. 6.472/1990 | 22,4 | 2,3 | 20,1 | 20,1 | |||
| - | îmbunătăţire termoficare în municipiul Hunedoara p.f.u. nr. 25 şi 43/1990 | 254,3 | 0,9 | 253,4 | 45,0 | |||
| - | îmbunătăţire furnizare apă caldă şi încălzire în blocurile de locuinţe din micro 15, municipiul Deva Acord M.E.F. nr. 115/1992 | 98,0 | 0,4 | 97,6 | 15,0 | |||
| - | îmbunătăţire sistem de încălzire în oraşele Brad şi Simeria Acord M.E.F. nr. 84 şi 529/1992 | 67,1 | 0,9 | 66,2 | 13,0 | |||
Anexa 1/23
JUDEŢUL IALOMITA
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | |||||
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | ||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | ||||
| TOTAL | 430,8 | 317,2 | 755,6 | 540,0 | |
| din care: | |||||
| Alimentări cu apă | 430,8 | 317,2 | 755,6 | 540,0 | |
| - dezvoltarea alimentării cu apă în municipiul Slobozia Acord M.E.F. nr. 25/1990, Decizia nr. 160/1990 | 430,6 | 317,2 | 755,6 | 540,0 | |
Anexa 1/24
JUDEŢUL IAŞI
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | ||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | ||||
| TOTAL | 1.430,9 | 0,4 | 1.449,8 | 300,0 | |
| din care: | |||||
| Staţii de epurare | 1.450,0 | 0,4 | 1.449,6 | 300,0 | |
| - dezvoltarea capacităţii staţiei de epurare municipiul Iaşi, etapa a IV-a H.G. nr. 825/1991 | 1.450,0 | 0,4 | 1.449,6 | 300,0 | |
Anexa 1/25
JUDEŢUL MARAMURES
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||||
| TOTAL | 1.018,0 | 109,0 | 909,0 | 759,0 | ||||
| din care: | ||||||||
| Alimentări cu apă | 757,0 | 85,0 | 872,0 | 522,0 | ||||
| - | alimentare cu apă oraş Tîrgu Lăpuş Decizia nr. 503/1990 | 458,0 | 57,0 | 401,0 | 301,0 | |||
| - | alimentare cu apă comuna Lăpuş Decizia nr. 307/1990 | 207,0 | 8,0 | 199,0 | 149,0 | |||
| - | alimentare cu apă comuna Salsig Acord M.E.F. nr. 755/1991 | 50,0 | 7,0 | 43,0 | 43,0 | |||
| - | alimentare cu apă municipiul Sighetu Marmaţiei (front captare apă) Decret nr. 317/1988 Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 42,0 261,0 | 13,0 24,0 | 29,0 237,0 | 29,0 237,0 | |||
| - | modificări şi modernizări la C.T. şi P.T, în municipiile şi oraşele judeţului Decizia nr. 484/1990 | 261,0 | 24,0 | 237,0 | 237,0 | |||
| din care: | ||||||||
| - | municipiul Baia Mare | 190,1 | 17,1 | 173,0 | 173,0 | |||
| - | municipiul Sighetu Marmaţiei | 22,0 | 2,0 | 20,0 | 20,0 | |||
| - | oraşul Vişeu | 11,5 | 1,5 | 10,0 | 10,0 | |||
| - | oraşul Borşa | 11,0 | 1,0 | 10,0 | 10,0 | |||
| - | oraşul Cavnic | 6,5 | 0,5 | 6,0 | 6,0 | |||
| - | oraşul Tîrgu Lăpuş | 5,6 | 0,6 | 5,0 | 5,0 | |||
| - | oraşul Baia Sprie | 11,0 | 1,0 | 10,0 | 10,0 | |||
| - | oraşul Seini | 3,3 | 0,3 | 3,0 | 3,0 | |||
Anexa 1/26
JUDEŢUL MEHEDINTI
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 178,2 | 49,3 | 125,9 | 78,2 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 159,4 | 48,5 | 110,9 | 66,2 | ||
| - | extindere alimentare cu apă, oraş Vînju Mare s.t.e nr. 5.989/1991 | 18,2 | 5,6 | 32,6 | 4,6 | |
| - | extindere alimentare cu apă, oraş Strehaia s.t.e. nr. 3.845/1989 | 12,5 | 5,0 | 7,5 | 3,5 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Bala s.t.e. nr. 247/1990 | 4,5 | - | 4,5 | 3,5 | |
| - | rezervoare înmagazinare apă, oraş Orşova s.t.e. nr. 34.168/341/1991 | 13,3 | 2,3 | 11,0 | 6,6 | |
| - | dublare aducţiune apă, oraş Orşova s.t.e. nr. 35.107/340/1991 | 4,2 | 3,6 | 0,6 | 6,3 | |
| - | extindere alimentare cu apă, municipiul Drobeta-Turnu Severin d.d.e. nr. 3.744/1991 | 42,5 | 51,4 | 31,1 | 13,1 | |
| - | lucrări pentru exploatarea S.H.N. Porţile de Fier II cu cota de retenţii peste 69,5 mc M.A. la Gura Nerei, apărare de mal în localităţile Dubova, Svinita, Ieselniţa d.d.e. nr. 3.418/1990, Decretul nr. 222/1988 | 64,2 | 20,6 | 43,6 | 34,6 | |
| Canalizări | 15,8 | 0,8 | 15,0 | 9,0 | ||
| - | canalizări str. Alex. Vlahuţă, oraş Orşova d.d.e. nr. 21/1991 | 15,8 | 0,8 | 15,0 | 9,0 | |
Anexa 1/27
JUDEŢUL MURES
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 9188,7 | 145,0 | 823,7 | 350,5 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 718,2 | 106,9 | 611,3 | 195,1 | ||
| - | dezvoltare alimentare cu apă, municipiul Tîrgu Mureş Acord M.E.N. 18/1/1990 | 415,9 | 28,6 | 387,3 | 120,0 | |
| - | închidere inel arteră apă cvartal Unirii II, municipiul Tîrgu Mureş Decizia nr. 544/1990 | 9,4 | 7,3 | 2,1 | 1,6 | |
| - | dezvoltare alimentare cu apă, oraş Sovata Decizia nr. 200/1986 | 75,9 | 39,4 | 36,5 | 23,5 | |
| - | dezvoltare alimentare cu apă, oraş Tîrnăveni Decizia nr. 154/1990 | 217,0 | 31,6 | 185,4 | 50,0 | |
| Canalizări | 134,4 | 15,2 | 169,2 | 114,7 | ||
| - | îmbunătăţire canalizare cvartal Tudor Vladimirescu, municipiul Tîrgu Mureş Decizia nr. 544/1990 | 6,0 | 2,9 | 3,1 | 2,1 | |
| - | îmbunătăţire canalizare în zona Spitalului Nou, municipiul Tîrgu Mureş Decizia nr. 544/1990 | 9,2 | 3,5 | 5,7 | 4,7 | |
| - | dezvoltare canalizare şi staţie de epurare oraş Reghin Decizia nr. 154/1987 | 133,4 | 5,9 | 127,5 | 80,0 | |
| - | îmbunătăţire canalizare menajeră cartier 1 Decembrie 1918, oraş Tîrnăveni Decizia nr. 18/1991 | 35,8 | 2,9 | 32,9 | 27,9 | |
| Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 66,1 | 22,9 | 43,2 | 40,7 | ||
| - | îmbunătăţire funcţionare centrale termice nr. 2 şi nr. 3, oraş Luduş Decizia nr. 544/1990 | 5,6 | 1,6 | 4,0 | 2,0 | |
| - | recuperare energie din căldura agenţilor de răcire la Combinatul Ghimic Tîrnăveni Decizia nr. 163/1986 | 80,3 | 21,3 | 39,2 | 38,7 | |
Anexa 1/28
JUDEŢUL NEAMT
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 1.665,0 | 320,5 | 1.344,5 | 283,3 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 1.665,0 | 320,5 | 1.344,5 | 282,3 | ||
| - | extindere alimentare cu apă potabilă a municipiului Roman Decizia M.E.N. nr. 88/15.05.1990 | 172,5 | 90,2 | 82,3 | 82,3 | |
| - | alimentare cu apă a municipiului Piatra-Neamţ Decizia M.E.N. nr. 39/1991 | 545,6 | 154,2 | 391,4 | 100,0 | |
| - | alimentare cu apă, oraşul Tîrgu-Neamţ Acord M.E.F. nr. 696/1991 | 946,9 | 76,1 | 870,8 | 100,0 | |
Anexa 1/29
JUDEŢUL OLT
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
LISTAobiectivelor de investiţii pentru care se alocă resurse din fondulspecial constituit din influenţele favorabile rezultatedin reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 4.185,2 | 163,8 | 4.021,4 | 700,0 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 1.834,2 | 38,1 | 1.796,1 | 549,7 | ||
| - | extindere alimentare cu apă, oraş Balş Acord M.E.F. 723/1991 | 501,0 | 13,6 | 487,4 | 150,0 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Poboru, satul Creţi Acord M.E.F. 326/1990 | 18,5 | 6,4 | 12,1 | 12,1 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Vitomireşti Acord M.E.F. 601/1991 | 29,4 | 5,9 | 23,5 | 23,5 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Spineni, satul Profa Acord M.E.F. 636/1991 | 38,6 | 2,5 | 36,1 | 36,1 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Barăşti Acord M.E.F. 646/1991 | 149,1 | 2,8 | 146,3 | 80,0 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Curtişoara Acord M.E.F. 744/1991 | 37,2 | 4,1 | 33,1 | 33,1 | |
| - | alimentare cu apă comuna Coteana Acord M.E.F. 327/1990 | 25,5 | 2,8 | 22,7 | 22,7 | |
| - | alimentare cu apă industrială, oraş Caracal Acord M.E.F. 1469/1991 | 320,0 | - | 320,0 | 66,2 | |
| - | alimentare cu apă, oraş Drăgăneşti Acord M.E.F. 1407/1991 | 135,9 | - | 135,9 | 40,0 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Mierliceşti - Leleasca Acord M.E.F. 745/1991 | 30,0 | - | 30,0 | 10,0 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Iancu Jianu Acord M.E.F. 759/1991 | 71,2 | - | 71,2 | 25,0 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Potcoava Acord M.E.F. 328/1991 | 16,0 | - | 16,0 | 16,0 | |
| - | alimentare cu apă, comuna Osica de Sus Acord M.E.F. 642/1991 | 71,9 | - | 71,9 | 10,0 | |
| - | alimentare cu apă, comunele Obîrşia, Vădastra, Vişina Acord M.E.F. 692/1991 | 389,9 | - | 389,9 | 25,0 | |
| Staţii de epurare | 2.284,7 | 120,4 | 2.164,3 | 119,3 | ||
| - | staţie de filtrare şi dedurizare a apei industriale, municipiul Slatina Acord M.E.F. 145/1990 | 109,0 | 86,9 | 22,1 | 22,1 | |
| - | staţie de epurare, oraş Caracal Decizia nr. 5.528/1978 | 40,7 | 33,5 | 7,2 | 7,2 | |
| - | staţie de epurare, oraş Drăgăneşti-Olt Acord M.E.F. 1.172/1991 | 335,0 | - | 335,0 | 40,0 | |
| - | extindere staţie de epurare mecano-biologică în municipiul Slatina Acord M.E.F. 129/1992 | 1.800,0 | - | 1.800,0 | 50,0 | |
| Canalizări | 66,3 | 5,3 | 61,0 | 31,0 | ||
| - | canalizare, oraş Caracal Acord M.E.F. 747/1990 | 66,3 | 5,3 | 61,0 | 31,0 | |
Anexa 1/30
JUDEŢUL PRAHOVA
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 672,4 | 187,0 | 485,4 | 371,0 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 360,4 | 70,0 | 290,4 | 176,0 | ||
| - | conductă aducţiune apă din sursa Paltinu şi mărirea capacităţii de înmagazinare, oraş Cîmpina Decizia nr. 14/1990 | 76,0 | 33,0 | 43,0 | 43,0 | |
| - | îmbunătăţirea alimentării cu apă în oraşul Breaza din sursa Paltinu Decizia nr. 17.917/1984 | 45,0 | 12,0 | 33,0 | 33,0 | |
| - | îmbunătăţirea alimentării cu apă, oraş Comarnic Acord M.E.F. 507/1991 | 51,0 | 11,0 | 40,0 | 40,0 | |
| - | extinderea capacităţii de înmagazinare apă, municipiul Ploieşti Acord M.E.F. 533/1991 | 90,0 | 3,0 | 82,0 | 40,0 | |
| - | îmbunătăţirea alimentării cu apă, oraş Stănic Acord M.E.F. 990/1991 | 98,4 | 6,0 | 92,4 | 20,0 | |
| Staţii de epurare | 312,0 | 117,0 | 195,0 | 195,0 | ||
| - | staţie epurare şi canalizare, oraş Boldeşti- Scăeni Acord M.E.F. 15/1990 | 152,0 | 62,0 | 90,0 | 90,0 | |
| - | colector şi staţie de epurare, oraş Urlaţi s.t.e. nr. 4/10.370/1990 | 135,0 | 52,8 | 83,0 | 33,0 | |
| - | extindere staţie de epurare, oraş Breaza aviz s.t.e. - p.e. 23/1990 | 25,0 | 3,0 | 22,0 | 22,0 | |
Anexa 1/31
JUDEŢUL SATU MARE
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 933,8 | 155,0 | 778,3 | 413,3 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 230,4 | 70,4 | 160,0 | 115,1 | ||
| - | alimentare cu apă, comuna Viile s.t.e. nr. 1.441/1990 | 16,3 | 0,7 | 15,6 | 10,6 | |
| - | dezvoltare alimentare cu apă, oraş Negreşti Oaş Decizia nr. 331/1981 | 18,4 | 2,7 | 15,7 | 10,7 | |
| - | refacere capacitate alimentare cu apă, municipiul Satu Mare s.t.e. - Decizia nr. 101/1991 | 97,9 | 10,9 | 87,0 | 70,0 | |
| - | alimentare cu apă, municipiul Satu Mare, etapa a IV-a Decretul nr. 124/1985 | 82,8 | 55,8 | 8,6 | 6,8 | |
| - | reţele apă în municipiul Satu Mare Acord M.E.F. nr. 75/1990 | 35,2 | 0,3 | 34,9 | 17,0 | |
| Staţii de epurare | 47,1 | 18,3 | 28,3 | 22,3 | ||
| - | dezvoltare staţie de epurare, municipiul Satu Mare, etapa a II-a s.t.e - d.d.e. nr. 2.957/1990 | 20,5 | 18,5 | 2,0 | 2,0 | |
| - | extindere staţie de epurare, municipiul Satu Mare şi amenajări conductă evacuare Acord M.E.F. nr. 1.459/1991 Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 26,8 855,7 | 0,3 65,9 | 26,3 589,9 | 21,3 274,9 | |
| - | transformări P.T. în C.T., oraş Negreşti Oaş Decizia nr. 296/1991 | 105,9 | 18,3 | 89,3 | 64,3 | |
| - | refacerea sistemului de încălzire la C.T., oraş Carei Decizia nr. 305/1991 | 101,1 | 7,5 | 93,3 | 60,6 | |
| - | refacere reţele termice şi transformări C.T., municipiul Satu Mare Decizia nr. 175/1992 | 448,7 | 41,7 | 407,0 | 150,3 | |
Anexa 1/32
JUDEŢUL SALAJ
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 763,7 | 315,2 | 388,5 | 358,2 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 731,4 | 356,4 | 375,0 | 344,7 | ||
| - | sporirea debitului de apă potabilă în municipiul Zalău şi extindere staţie tratare apă Decizia nr. 263/1990 | 633,0 | 302,7 | 330,3 | 300,0 | |
| - | extindere alimentare cu apă, oraş Jibou Decizia nr. 264/1990 | 22,3 | 5,3 | 17,0 | 17,0 | |
| - | modernizare reţele apă, canal şi termoficare în municipiul Zalău Decizia nr. 35/1990 | 76,1 | 48,4 | 27,7 | 27,7 | |
| Staţii de epurare | 32,3 | 18,8 | 13,5 | 13,5 | ||
| - | staţie epurare şi canalizare în oraşul Şimleu Silvaniei Decizia nr. 152/1983 | 32,3 | 18,8 | 13,5 | 13,5 | |
Anexa 1/33
JUDEŢUL SIBIU
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 1.935,8 | 357,2 | 1.578,6 | 660,0 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 1.935,8 | 357,2 | 1.578,6 | 600,0 | ||
| - | extinderea alimentării cu apă a municipiului Sibiu din sursa Sadu Acord M.E.F. nr. 26/1990 | 1.935,8 | 357,2 | 1.578,6 | 600,0 | |
Anexa 1/34
JUDEŢUL SUCEAVA
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 820,8 | 115,5 | 705,3 | 248,0 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 569,8 | 114,9 | 454,9 | 133,0 | ||
| - | extindere alimentare cu apă a oraşului Cîmpulung | |||||
| Acord M.E.F. nr. 598/1990 | 569,8 | 114,9 | 454,9 | 183,0 | ||
| Staţii de epurare | 251,0 | 0,6 | 250,4 | 65,0 | ||
| - | protecţii anticorozive la obiectivele staţiei de epurare biologică a oraşului Fălticeni | |||||
| Acord M.E.F. nr. 96.512/1991 | 251,0 | 0,6 | 250,4 | 65,0 | ||
Anexa 1/35
JUDEŢUL TELEORMAN
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 913,9 | 268,4 | 644,5 | 416,3 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 776,1 | 243,6 | 532,5 | 340,4 | ||
| - | dezvoltare alimentare cu apă front captare Lăceni şi Plosca în municipiul Alexandria s.t.e. 611/1990 | 368,0 | 125,1 | 242,9 | 150,8 | |
| - | dezvoltare alimentare cu apă în municipiul Turnu Măgurele s.t.e. 310.872/1991 | 206,7 | 26,7 | 180,0 | 80,0 | |
| - | dezvoltare alimentare cu apă în oraşul Roşiori s.t.e. 604/1991 | 50,0 | 12,7 | 37,3 | 37,3 | |
| - | reţele alimentare cu apă, canalizare şi termice în oraşul Zimnicea s.t.e. 6.218/1990 | 100,0 | 71,1 | 28,9 | 28,9 | |
| - | dezvoltare alimentare cu apă în oraşul Videle s.t.e. 150/1991 | 51,4 | 8,0 | 43,4 | 43,4 | |
| Staţii de epurare | 90,6 | 24,5 | 66,1 | 30,0 | ||
| - | dezvoltare staţie de epurare mecanică în municipiul Turnu Măgurele s.t.e. 321/1977 | 90,6 | 24,5 | 66,1 | 30,0 | |
| Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 46,2 | 0,3 | 45,9 | 45,9 | ||
| - | transformare C.T. pe cărbune în C.T. combustibil lichid în oraşul Roşiori s.t.e. 689/1992 | 46,2 | 0,3 | 45,9 | 45,9 | |
Anexa 1/36
JUDEŢUL TIMIS
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 8.375,7 | 516,9 | 1.858,9 | 992,0 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 931,2 | 377,6 | 553,6 | 291,9 | ||
| - | extindere alimentare cu apă, oraş Buziaş s.t.e. nr. 30.445/1989 | 162,0 | 63,5 | 98,5 | 50,0 | |
| - | dezvoltare alimentare cu apă industrială, municipiul Timişoara s.t.e. nr. 3.828/1991 | 305,0 | 6,8 | 298,2 | 100,0 | |
| - | extindere capacitate de filtrare şi pompare la uzina nr. 4, municipiul Timişoara s.t.e. nr. 3.322/1991 | 29,4 | 6,0 | 23,4 | 23,4 | |
| - | dezvoltare uzina de apă nr. 1, municipiul Timişoara Decret nr. 16/1985 | 355,3 | 279,8 | 75,5 | 65,5 | |
| - | extindere alimentare cu apă, oraş Lugoj s.t.e. nr. 117/1987 | 35,7 | 18,4 | 17,3 | 17,3 | |
| - | extindere alimentare cu apă, oraş Jimbolia s.t.e. nr. 32.267/1990 | 43,8 | 3,1 | 40,7 | 35,7 | |
| Staţii de epurare | 829,1 | 94,5 | 734,6 | 350,0 | ||
| - | amplificare staţie de epurare, municipiul Timişoara s.t.e. nr. 49/1988 | 656,5 | 91,9 | 564,6 | 250,0 | |
| - | staţie de epurare ape uzate, oraş Buziaş s.t.e. nr. 32.376/1989 | 172,6 | 2,6 | 170,0 | 100,0 | |
| Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 615,4 | 44,8 | 570,6 | 350,1 | ||
| - | extinderi şi modernizări la centrale şi puncte termice în municipiul Timişoara Acord nr. 50/1991 | 298,5 | 39,1 | 259,4 | 139,4 | |
| - | extinderi şi modernizări reţele termice P.T. 44-46 zona Circumvalaţiunii, municipiul Timişoara Acord nr. 32/1991 | 186,9 | 5,7 | 181,2 | 90,7 | |
| - | extindere centrală termică, oraş Buziaş Acord nr. 484/1992 | 130,0 | - | 130,0 | 120,0 | |
Anexa 1/37
JUDEŢUL TULCEA
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 513,8 | 34,7 | 479,1 | 157,2 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 449,1 | 28,7 | 420,4 | 112,0 | ||
| - | alimentare cu apă oraş Sulina n.c. nr. 2.102/1984 | 62,9 | 17,9 | 45,0 | 32,9 | |
| - | alimentare cu apă oraş Babadag Acord M.E.P. nr. 88/1992 | 48,5 | 3,0 | 45,5 | 6,2 | |
| - | alimentare cu apă comuna Niculiţei Decizia nr. 833/1991 | 9,1 | 5,3 | 3,5 | 3,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Stejaru Aviz C.T.E. nr. 104/1989 | 10,7 | 2,2 | 3,5 | 3,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Chilia Veche Acord M.E.F. nr. 235/1992 | 17,5 | - | 17,5 | 6,9 | |
| - | alimentare cu apă comuna Crişan Acord M.E.F. nr. 329/1992 | 25,6 | - | 25,3 | 10,1 | |
| - | alimentare cu apă comuna Maliuc Acord M.E.F. nr. 357/1992 | 20,1 | - | 20,1 | 7,3 | |
| - | alimentare cu apă oraş Sfîntu Gheorghe Acord M.E.F. nr. 353/1992 | 44,0 | - | 44,0 | 2,5 | |
| - | alimentare cu apă comuna Mila 23 acord M.E.F. nr. 877/1991 | 30,0 | - | 80,0 | 7,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Valea Nucarilor Acord M.E.F. nr. 585/1991 | 10,0 | - | 10,0 | 3,5 | |
| - | alimentare cu apă comuna Cerna Acord M.E.F. nr. 524/1991 | 40,0 | - | 40,0 | 3,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Peceneaga acord M.E.F. nr. 525/1991 | 4,5 | - | 4,5 | 2,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Mahmudia | 21,2 | _ | 21,2 | 16,4 | |
| - | alimentare cu apă municipiul Tulcea (studii foraj) | 15,0 | _ | 15,0 | 3,0 | |
| - | alimentare cu apă comuna Ostrov | 40,3 | - | 40,0 | 3,0 | |
| Staţii de pompare apă potabilă şi agent termic | 64,7 | 8,0 | 58,7 | 45,2 | ||
| - | staţie repompare agent termic municipiul Tulcea Acord M.E.F. nr. 236/1992 | 64.7 | 8,0 | 53,7 | 45,2 | |
Anexa 1/38
JUDEŢUL VASLUI
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 1.221,8 | 200,6 | 1.021,2 | 606,7 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 483,0 | 157,1 | 325,9 | 275,0 | ||
| - | alimentare cu apă a municipiului Bîrlad s.t.e. nr. 4.309/1988 | 483,0 | 157,1 | 325,9 | 275,0 | |
| Staţii de epurare | 480,0 | 3,0 | 477,0 | 200,0 | ||
| - | extindere staţie de epurare în municipiul Bîrlad s.t.e. nr. 6.031/1990 | 480,0 | 3,0 | 477,0 | 200,0 | |
| Canalizări | 258,8 | 40,5 | 218,3 | 131,7 | ||
| - | colector canalizare, municipiul Vaslui s.t.e. nr. 2.526/1990 | 185,7 | 19,1 | 166,6 | 80,6 | |
| - | deviere colector canalizare, municipiul Vaslui s.t.e nr. 2.500/1990 | 38,1 | 12,5 | 25,6 | 25,6 | |
| - | reţele canalizare zona 13 Decembrie, municipiul Vaslui p.e. nr. 2.539/1990 | 35,0 | 8,8 | 26,1 | 26,1 | |
Anexa 1/39
JUDEŢUL VILCEA
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 4.152,5 | 477,1 | 3.676,4 | 942,2 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 4.153,5 | 477,1 | 3.676,4 | 942,2 | ||
| - | extindere alimentare cu apă Rîmnicu Vîlcea, din sursa Brădişor Acord M.E.F. nr. 512/1990 | 4.153,5 | 477,1 | 3.676,4 | 942,2 | |
Anexa 1/40
JUDEŢUL VRANCEA
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 947,0 | 43,0 | 904,0 | 141,0 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentări cu apă | 471,0 | 24,0 | 447,0 | 80,0 | ||
| - | modernizare alimentare cu apă, municipiul Focşani Acord M.E.F. nr. 722/1991 | 315,0 | 15,0 | 306,0 | 26,0 | |
| - | extindere alimentare cu apă, comuna Slobozia Ciorăşti Decizia nr. 27/1990 | 7,0 | 2,0 | 5,0 | 4,0 | |
| - | extindere alimentare cu apă, comuna Tătăranu Acord M.E.F. 1.334/1991 | 37,0 | 2,0 | 35,0 | 10,0 | |
| - | extindere alimentare cu apă, oraş Adjud Acord M.E.F. 293/1992 | 21,0 | 3,0 | 18,0 | 17,0 | |
| - | extindere alimentare cu apă, comuna Răcoasa Acord M.E.F. 1.149/1991 | 4,0 | 1,0 | 3,0 | 3,0 | |
| - | extindere alimentare cu apă, oraş Odobeşti Acord M.E.F. 619/1991 | 82,0 | 1,0 | 81,0 | 15,0 | |
| - | extindere alimentare cu apă, oraş Mărăşeşti Acord M.E.F. 466/1992 | 5,0 | - | 5,0 | 5,0 | |
| Staţii de epurare | 381,0 | 12,0 | 369,0 | 43,0 | ||
| - | extindere staţie de epurare, municipiul Focşani Acord M.E.F. 743/1991 | 210,0 | 5,0 | 205,0 | 24,0 | |
| - | extindere staţie de epurare, oraş Adjud Acord M.E.F. 296/1992 | 138,0 | 1,0 | 137,0 | 9,0 | |
| - | extindere staţie de epurare, oraş Odobeşti Acord M.E.F. 318/1991 | 33,0 | 6,0 | 27,0 | 10,0 | |
| Modificări şi modernizări la centrale şi puncte de producere a agentului termic | 95,0 | 7,0 | 88,0 | 18,0 | ||
| - | modernizare centrală termică, oraş Odobeşti Acord M.E.F. 460/1991 | 10,0 | 7,0 | 3,0 | 3,0 | |
| - | modernizare centrală termică, oraş Panciu Acord M.E.F. 117/1992 | 85,0 | - | 85,0 | 15,0 | |
Anexa 1/41
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
LISTAobiectivelor de investiţii pentru care se alocă resurse din fondulspecial constituit din influenţele favorabile rezultatedin reevaluarea stocurilor
| - mili oane lei - | ||||||
| Denumirea obiectivului nr. si data aprobarii documentatiei | Valoarea totala | din ca re: | De acordat din fondul special | |||
| realizat pîna la 31.12.1991 | rest de executat | |||||
| TOTAL | 24.334,9 | 4.351,8 | 19.983,1 | 7.508,1 | ||
| din care: | ||||||
| Alimentari cu apa | 10.917,5 | 2.296,5 | 8.621,0 | 4.437,4 | ||
| - | dezvoltarea alimentarii cu apa a municipiului Bucuresti din sursa Arges-Ogrezeni Decretul nr. 48/1990 | 9.447,5 | 1.648,2 | 7.799,3 | 4.000,0 | |
| - | lucrari hidrotehnice conexe C.E.T. Progresul (apeduct ce se transforma pentru apa potabila Ogrezeni) Decretul nr. 189/1984 | 682,9 | 196,9 | 486,0 | 200,0 | |
| - | apeduct între statia de pompare Grivita si statia de pompare Nord Decretul nr. 235/1985 | 428,2 | 294,2 | 134,0 | 130,4 | |
| - | lucrari conexe canal Dunare - Bucuresti (puturi pentru alimentare în zona Bragadiru) Decretul nr. 242/1986 | 48,4 | 31,7 | 16,7 | 16,7 | |
| - | lucrari colaterale Dîmbovita amonte (captare puturi Ulmi, deviere retele apa potabila pentru capitala) | |||||
| Decretul nr. 242/1987 | 72,7 | 41,2 | 31,5 | 10,0 | ||
| - | lucrari colaterale Dîmbovita aval pod Vitan (deviere retele alimentare cu apa) Decretul nr. 292/1987 | 38,4 | 34,0 | 4,4 | 4,4 | |
| - | deviere retele de apa la pasaj rutier Piata Victoriei Decretul nr. 99/1988 | 25,7 | 10,9 | 14,8 | 14,8 | |
| - | pasaj rutier - Dimitrie Cantemir, galerie pentru alimentare cu apa Decretul nr. 293/1988 | 28,3 | 4,7 | 20,6 | 15,0 | |
| - | prelungire B-dul Dacia, retele apa potabila Decizia nr. 412/1989, Decretul nr. 396/1988 | 9,6 | 4,5 | 5,1 | 0,3 | |
| - | alimentare cu apa Calea Vacaresti Decizia nr. 257/1972 | 8,1 | 3,5 | 4,6 | 2,0 | |
| - | artera apa potabila Salaj - Marasesti Decizia nr. 911/1987 | 58,5 | 5,0 | 53,5 | 10,0 | |
| - | modernizarea retelei de apa potabila Mihai Bravu între pasaj Muncii si Baba Novac Decizia nr. 257/1972 | 7,0 | 3,1 | 3,9 | 3,9 | |
| - | retea alimentare cu apa potabila b-dul Preciziei Decizia nr. 1.963/1987 | 38,1 | 14,4 | 23,7 | 23,7 | |
| - | retea apa potabila str. Epuresti Decretul nr. 144/58, Decretul nr. 275/72 | 1,0 | 0,3 | 0,7 | 0,7 | |
| - | alimentare cu apa potabila, înlocuire conducta b-dul Expozitiei Decretul nr. 259/90 | 5,1 | 0,5 | 4,6 | 0,5 | |
| - | înlocuire conducta alimentare cu apa potabila b-dul Timisoara între str. Sibiu si bloc OD. 6 Decretul nr. 259/90 | 18,0 | 0,4 | 17,6 | 5,0 | |
| Statii de epurare | 8.372,1 | 1.487,0 | 3.885,1 | 1.500,0 | ||
| - | statia de epurare Glina, municipiul Bucuresti Decretul nr. 233/1985, H.C.M. 1/1987 | 5.372,1 | 1.487,0 | 3.885,1 | 1.500,0 | |
| Canalizari | 200,3 | 53,2 | 147,1 | 128,1 | ||
| - | lucrari colaterale Dîmbovita amonte statia de pompare ape uzate strada Agnita Decretul nr. 242/87 | 12,2 | 0,2 | 12,6 | 1,0 | |
| - | strapungere Calea Victoriei între calea Grivitei si Piata Romana - canalizare Decizia nr. 1.570/88 | 6,0 | 2,7 | 3,3 | 0,5 | |
| - | canalizare zona centura Voluntari Decizia nr. 1958/1982, Decretul nr. 48/82 | 35,2 | 30,4 | 4,8 | 4,8 | |
| - | canalizare str. Ion Ionescu de la Brad Decizia nr. 259/1990 | 28,0 | 1,4 | 26,6 | 22,0 | |
| - | canalizare str. Cîmpul cu Narcise Decizia nr. 259/90 | 9,4 | 0,2 | 9,2 | 6,2 | |
| - | canalizare str. Epuresti Decizia nr. 275/72 | 1,0 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | |
| - | canalizare str. Dobrogeanu Gherea Acord M.E.F. nr. 8/1992 | 18,9 | 7,8 | 11,1 | 11,1 | |
| - | canal pluvial b-dul Timisoara Acord M.E.F. nr. 61/92 | 89,3 | 10,0 | 79,6 | 79,8 | |
| Modificari si modernizari la centrale si puncte de producere a agentului termic | 4.249,2 | 441,2 | 3.808,0 | 1.140,0 | ||
| - | retea termoficare Lujerului - Frigocom Decretul nr. 455/84 | 134,7 | 85,4 | 89,3 | 69,3 | |
| - | retea termoficare Sulea - Bratarii, Decizia nr. 218/90 | 35,5 | 25,5 | 10,0 | 10,0 | |
| - | magistrala termoficare VI C.E.T. Sud - Bd. I. Sulea Decizia nr. 202/90 | 31,8 | 76,6 | 5,0 | 5,0 | |
| - | interconectare retele termoficare Brîncoveanu- Oltenitei Decizia nr. 242/90 | 88,7 | 71,0 | 17,7 | 17,7 | |
| - | retea termoficare C.E.T. Grozavesti - Izvor (Casa Poporului) Decizia nr. 239/90 | 45,7 | 11,0 | 34,7 | 34,7 | |
| - | retele termoficare Crîngasi - camine studentesti si travers Dîmbovita Decretul nr. 20/85 | 159,3 | 114,0 | 45,5 | 45,5 | |
| - | retea termoficare Ferentari Acord M.E.F. nr. 388/91 | 371,8 | 77,7 | 294,1 | 294,1 | |
| - | contorizare C.E.T. - uri Acord M.E.F. nr. 515/92 | 149,6 | - | 149,8 | 149,8 | |
| - | retea termoficare C.E.T. Progresul, Ferentari Acord M.E.F. nr. 1151/91 | 2.112,0 | - | 2.112,0 | 300,0 | |
| - | retea termoficare România Muncitoare Acord M.E.F. nr. 310.500/1991 | 1.070,1 | - | 1.070,1 | 114,1 | |
| Statii de pompare apa potabila si agent termic | 3.595,8 | 73,9 | 3.521,9 | 302,0 | ||
| - | extindere rezervor si statie de pompare Sud Decretul nr. 49/1933 | 231,7 | 73,9 | 157,8 | 70,0 | |
| - | rezervor de apa potabila de 55.000 mc la statia de pompare Nord Acord M.E.F. nr. 238/1991 | 974,2 | - | 974,2 | 120,0 | |
| - | alimentare cu apa Bucuresti, statie de pompare atelier si dispecerat Grozavesti Acord M.E.F. nr. 717/1991 | 2100,5 | - | 2.100,5 | 40,0 | |
| - | alimentare cu apa statie pompare Sud - statie electrica Acord M.E.F. nr. 37/1992 | 226,0 | - | 226,0 | 52,0 | |
| - | alimentare cu apa Cotroceni, statie electrica Acord M.E.F. nr. 37/1992 | 10,0 | - | 10,0 | 10,0 | |
| - | statia de pompare Grivita, modernizare statia electrica Acord M.E.F. nr. 37/1992 | 27,5 | - | 27,5 | 7,0 | |
| - | statia de pompare Crivina II, modernizare statia electrica Acord nr. 37/1992 | 25,9 | - | 25,9 | 3,0 | |
Anexa 1/42
SECTORUL AGRICOL ILFOV
LISTA
obiectivelor de investiţii pentru care se aloca resurse din fondul special constituit din influentele favorabile rezultate din reevaluarea stocurilor
| - milioane lei - | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Denumirea obiectivului nr. şi data aprobării documentaţiei | Valoarea totală | din care: | De acordat din fondul special | ||
| realizat pînă la 31.12.1991 | rest de executat | ||||
| TOTAL | 257,4 | 73,4 | 184,0 | 184,0 | |
| din care: | |||||
| Alimentări cu apă | 171,2 | 27,2 | 144,0 | 144,0 | |
| - alimentare cu apă în comuna Voluntari Decizia nr. 13.359/1990 | 171,3 | 37,3 | 144,6 | 144,0 | |
| Canalizări | 86,2 | 46,2 | 40,0 | 40,0 | |
| - canalizare comuna Voluntari Decizia nr. 13.359/1990 | 86,2 | 46,2 | 40,0 | 40,0 | |
