Hotărâre nr. 55 din 13 ianuarie 2005
privind aprobarea Strategiei de restructurare a industriei siderurgice din România şi a planurilor individuale de viabilitate ale companiilor siderurgice, reactualizate pentru perioada 2003-2008
- Emitent
- Guvernul
- Publicat în
- Monitorul Oficial nr. 127 din 9 februarie 2005
Textul actului · 4 articole
Cuprins
În temeiul art. 108 din Constituţia României, republicată,
Guvernul României adoptă prezenta hotărâre.
Articolul 1
Se aprobă Strategia de restructurare a industriei siderurgice din România şi planurile individuale de viabilitate ale companiilor siderurgice, parte componentă a strategiei, reactualizate pentru perioada 2003-2008, a căror sinteză este prevăzută în anexa care face parte integrantă din prezenta hotărâre.
Articolul 2
Ministerul Economiei şi Comerţului, Ministerul Finanţelor Publice şi Autoritatea pentru Valorificarea Activelor Statului vor monitoriza realizarea procesului de restructurare în conformitate cu strategia de restructurare şi planurile individuale de viabilitate prevăzute la art. 1.
Articolul 3
Ministerul Economiei şi Comerţului va informa periodic Guvernul asupra realizării strategiei de restructurare şi a planurilor individuale de viabilitate prevăzute la art. 1.
Articolul 4
Pe data intrării în vigoare a prezentei hotărâri se abrogă Hotărârea Guvernului nr. 655/2004 privind aprobarea Strategiei de restructurare a industriei siderurgice din România pentru perioada 2004-2010, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 425 din 12 mai 2004.
PRIM-MINISTRU
CĂLIN POPESCU-TĂRICEANU
Contrasemnează:
Ministrul economiei şi comerţului,
Codruţ Ioan Şereş
Ministrul integrării europene,
Ene Dinga
Ministrul finanţelor publice,
Ionel Popescu
Preşedintele Autorităţii
pentru Valorificarea Activelor Statului,
Gabriel Zbârcea
Ministrul muncii,
solidarităţii sociale şi familiei,
Gheorghe Barbu
Bucureşti, 13 ianuarie 2005.
Nr. 55.
Anexa
ROMÂNIA
MINISTERUL ECONOMIEI ŞI COMERŢULUI
STRATEGIA DE RESTRUCTURARE
a industriei siderurgice din România şi
planurile de viabilitate ale companiilor siderurgice
–sinteza -
1.CONSIDERENTE GENERALE PRIVIND RESTRUCTURAREA SIDERURGIEI DIN ROMÂNIA
1.1.Cadrul general
Strategia de restructurare a industriei siderurgice romaneşti realizata în anul 2001 de către Ministerul Economiei şi Comerţului, a stabilit conceptele strategice de restructurare industriala, financiară şi sociala a companiilor siderurgice în contextul procesului de integrare în siderurgia europeana.
Strategia a fost aprobata de Guvernul României prin Hotărârea Guvernului nr. 213/2002, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea l, nr. 206 din 27 martie 2002.
În baza programului strategic adoptat, au fost realizate Planurile de viabilitate economico-financiară ale companiilor siderurgice: Societatea Comercială ISPAT SIDEX - SA Galaţi, Societatea Comercială SIDERURGICA - S.A. Hunedoara, Societatea Comercială COST - S.A. Targoviste, Societatea Comercială Industria Sârmei - SA Câmpia Turzii, Societatea Comercială Combinatul Siderurgic Reşiţa - S.A., Societatea Comercială DONASID - SA Călăraşi.
Strategia siderurgiei împreuna cu Planurile de viabilitate au fost transmise Uniunii Europene, constituind baza consultărilor reciproce în cadrul întâlnirilor care au avut loc pe parcursul anilor 2001-2004, având ca obiectiv convenirea cadrului general al Programului de restructurare a siderurgiei romaneşti până la integrarea României în Uniunea Europeană. Aceste documente vor constitui suportul tehnic pentru implementarea Protocolului nr. 2 prevăzut în Anexa la Acordul European, în baza căruia se poate acorda ajutor de stat în procesul de restructurare al sectorului.
Totodată prin Decizia nr. 70/2002 a Primului-Ministru al României s-a înfiinţat Comitetul interministerial pentru implementarea masurilor ce decurg din Documentul de Strategie aprobat prin Hotărârea Guvernului nr. 213/2002.
După parcurgerea acestei etape de consultări reciproce, în anul 2003 Comisia Europeana a angajat din fonduri PHARE firma de consultanţă Roland Berger pentru a efectua o evaluare a Strategiei de restructurare şi a Planurilor de viabilitate în coordonatele rezultate în urma consultărilor reciproce.
Firma de consultanţă şi-a desfăşurat activitatea pe parcursul anului 2003, lucrarea fiind finalizata în luna decembrie a aceluiaşi an.
Concluziile studiului confirma evaluările privind nivelul de cca 9 milioane tone capacităţi de otel competitive şi eficiente economic la finalizarea programului de restructurare. În acelaşi timp potrivit Raportului final al studiului toate companiile siderurgice pot deveni viabile economico-financiar, în condiţiile cuprinse în Planurile de viabilitate.
În etapa actuala, date fiind evenimentele de importanţa majoră care au avut loc în procesul de restructurare a sectorului siderurgic în perioada 2002-2004 (privatizarea: Societăţii Comerciale COST - S.A. Targoviste, Societăţii Comerciale Industria Sârmei - S.A. Câmpia Turzii, Societăţii Comerciale SIDERURGICA - S.A. Hunedoara, Societăţii Comerciale Combinatul Siderurgic Reşiţa - S.A. şi constituirea societăţii mixte Societatea Comercială DONASID-S.A. Călăraşi) precum şi evoluţiile înregistrate în acest timp pe piaţa mondiala a otelului, a fost necesară actualizarea Strategiei elaborata în anul 2001 pentru reflectarea corespunzătoare a elementelor rezultate din aceste procese.
De asemenea, ca efect al realizării, în perioada 2001-2004 a procesului de privatizare, a fost necesară actualizarea planurilor de viabilitate ale companiilor, care să cuprindă planurile de afaceri ale investitorilor conform contractelor asumate.
Programele strategice cuprind toate documentaţiile, comentariile şi adăugirile rezultate din negocierile pârtii române cu reprezentanţii Comisiei Europene. În cazul Societăţii Comerciale GAVAZZI STEEL SA Otelu Roşu, care la data finalizării strategiei se găseşte sub incidenţa procedurilor prevăzute de "Legea 64/1995 privind procedura reorganizării judiciare şi a falimentului, republicată" urmare a concluziilor desprinse din dialogul cu reprezentanţii Comisiei Europene s-a decis ca pentru aceasta companie nu este necesară realizarea unui Plan de viabilitate.
Ca urmare au fost realizate Strategia de restructurare şi Planurile de viabilitate, actualizate, ambele documente fiind incluse în Capitolul 6 - Concurenta recent inchis.
1.2.Obiective şi abordare generală
Analiza globală a derulării procesului de restructurare a sectorului siderurgic până în anul 2004 scoate în evidenta faptul ca exista premize certe pentru construcţia în România a unei industrii siderurgice viabile, compatibile cu exigentele europene şi mondiale.
Acţiunile şi activităţile majore care au determinat progresele înregistrate în perioada 2001-2004 în evoluţia procesului de restructurare a sectorului siderurgic au fost:
> creşterea economica şi pe aceasta baza relansarea consumului intern şi implicit o dinamica pozitiva a producţiei de otel (tabelul 1);
Tabelul 1: Evoluţia PIB şi dinamica consumului intern
| Indicatorul | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 |
|---|---|---|---|---|
| PIB (% faţă de anul precedent) | + 1,8 | +5,3 | + 5,0 | + 5,0 |
| Consumul intern (mil t/an) | 2,5 | 2,7 | 2,8 | 2,9 |
| Producţia de otel (mil t/an) | 4,5 | 4,8 | 5,4 | 5,6 |
> încheierea procesului de închidere şi dezafectare a tuturor capacităţilor neperformante uzate fizic şi moral, însumând cca 8,5 mil tone otel/an
> finalizarea procesului de privatizare în siderurgie. În prezent întregul capital social al sectorului siderurgic este în proprietate privată
> continuarea procesului de modernizare a capacităţilor în funcţiune de peste 9 mil tone capacitate, pentru atingerea performantelor de eficienta existente la nivel mondial (tabelul 2, tabelul 3).
Tabelul 2: Nivelul capacităţilor de producţie a otelului din România în perioada 2003 - 2008
UM = mii tone
| Societatea Comercială/oţelărie | Capacitate proiectată 2003 | Schimbări capacităţi 2003-2008 | Capacitate previzionate 2008 |
|---|---|---|---|
| ISPAT SIDES - S.A. Galaţi | |||
| - OLD 1-3 | 6000 | 0 | 6000 |
| - Otelarie electrica | 0 | 0 | 0 |
| Σ = 6000 | Σ = 0 | Σ = 6000 | |
| SIDERURGICA - S.A. Hunedoara | |||
| - Otelarie SM | 0 | 0 | 0 |
| - Otelaria electrica nr. 1 | 185 | -35 | 150 |
| - Otelaria electrica nr. 2 | 800 | 0 | 800 |
| Σ = 985 | Σ = -35 | Σ = 950 | |
| COST - S.A. Targoviste | |||
| - Otelaria electrică nr. 1 | 55 | 0 | 55 |
| - Otelaria electrica nr. 2 | 575 | 0 | 575 |
| Σ = 630 | Σ = 0 | Σ = 630 | |
| Industria Sârmei - S.A. Câmpia Turzii | |||
| - Otelarie electrică | 385 | 0 | 385 |
| Σ = 385 | Σ = 0 | Σ = 385 | |
| Combinatul Siderurgic Reşiţa-SA | |||
| - Otelarie SM | 0 | 0 | 0 |
| - Otelarie electrica | 450 | 0 | 450 |
| Σ = 450 | Σ = 0 | Σ = 450 | |
| GAVAZZI STEEL-S.A. Otelu Roşi | |||
| - Otelarie electrica | 550 | -250 | 300 |
| Σ = 550 | Σ = -250 | Σ = 300 | |
| DONASID -S.A. Călăraşi | |||
| - Otelarie electrica | 400 | 0 | 400 |
| Σ = 400 | Σ = 0 | Σ = 400 | |
| TOTAL | 9400 | -285 | 9115 |
Tabelul 3: Total investiţii
UM = milioane USD
| Societatea comercială | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ISPAT SIDEX - S.A. Galaţi | 35,2 | 106,1 | 100,6 | 54,8 | 47,9 | 70,0 | 30,0 | 444,6 |
| SIDERURGICA - S.A. Hunedoara | - | - | 1,0 | 1,7 | 2,1 | 2,9 | 3,4 | 11,1 |
| COST - S.A. Târgovişte | - | - | 2,75 | 6,9 | 7,6 | 3,35 | 0,45 | 21,1 |
| Industria Sârmei - S.A. Câmpia Turzii | - | - | 9,5 | 7,6 | 4,7 | 2,2 | 1,2 | 25,2 |
| Combinatul Siderurgic Reşiţa S.A. | - | - | 0,5 | 11,5 | 8,6 | 2,6 | 3,1 | 26,3 |
| GAVAZZI STEEL - S.A. Otelu Roşu | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Donasid - S.A. Călăraşi | - | 4,9 | 3,2 | 7,2 | 8,6 | 7,4 | 8,4 | 39,7 |
| TOTAL | 35,2 | 111,0 | 117,6 | 89,7 | 79,5 | 88,5 | 46,6 | 568,0 |
Plafoanele maximale ale ajutoarelor de stat, pentru fiecare companie siderurgica, aferente desfăşurării procesului de restructurare sunt prezentate în tabelul 4.
Tabelul 4: Ajutoare de stat acordate în domeniul industriei siderurgice, în perioada 1993 - 2004
| Societatea Comercială | Total Ajutor de Stat miliarde lei |
|---|---|
| ISPAT SIDEX - S.A. Galaţi | 30.598 |
| SIDERURGICA - S.A. Hunedoara | 9.975 |
| COST - S.A. Târgovişte | 2.399 |
| Industrial Sârmei S.A. Câmpia Turzii | 2.234 |
| Combinatul Siderurgic Reşiţa - S.A. | 4.707 |
| Siderca - S.A. Călăraşi | 72 |
| TOTAL | 49.985 |
De precizat ca ajutoarele de stat sunt autorizate de Consiliul Concurentei.
Procesul de restructurare în perioada 2001-2003 a continuat cu evoluţia descrescătoare a numărului de salariaţi cuprinşi în sectorul siderurgic. Astfel dacă în anul 1994 numărul de salariaţi era de cca 134.000 la sfârşitul anului 2003 se inregistrau cca 60.000 persoane (tabelul 5).
Tabelul 5: Evoluţia numărului de salariaţi în industria siderurgica
UM = nr. persoane
| 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | |
| Numar salariaţi | 77.172 | 75.000 | 69.000 | 60.000 |
În acest sens este de remarcat scăderea importanţa de salariaţi ce a avut loc la Societatea Comercială ISPAT SIDEX - S.A. Galaţi şi Societatea Comercială SIDERURGICA-SA Hunedoara.
● Obiectivul general al strategiei de restructurare actualizata este determinat de necesitatea existentei unui instrument oficial care să reflecte cat mai exact situaţia actuala şi perspectivele imediate din siderurgia românească. Totodată Strategia de restructurare şi Planurile de viabilizare actualizate stabilesc cadrul general al procesului de restructurare în concordanta cu criteriile Uniunii Europene.
● Abordarea problematicii generale a activităţii unităţilor din siderurgie este de tip sistemic, accentul fiind pus pe activitatea combinatelor siderurgice integrate (marii producători de otel şi laminate) care deţin o pondere de cca 98 % din producţia de otel a României.
Conexiunile ce ţin de asigurarea aprovizionării interne cu otel, circuitul semifabricatelor, capacităţile laminoarelor independente şi încărcarea lor sunt analizate în cadrul Strategiei actualizate.
Perioada de referinţa a Strategiei actualizate cuprinde intervalul 2004-2008, considerat ca suficient pentru atingerea parametrilor de eficienta şi competitivitate pentru toate unităţile siderurgice.
2.PREZENTAREA SECTORULUI SIDERURGIC
Siderurgia româneasca are în componenta sa 31 de societăţi comerciale, (tabelul 6). Profilul de activitate al acestora, acoperă atât cererile pentru piaţa interna cat şi cererile pieţei externe.
Structural, sectorul dispune de 7 combinate siderurgice integrate (din care unul pe otel convertizor şi 6 pe otel electric), 5 societăţi producătoare de ţevi laminate, 3 societăţi producătoare de ţevi sudate, 13 societăţi producătoare de laminate diverse, 2 societăţi producătoare de piese turnate şi un producător de feroaliaje.
Geografic, unităţile sunt răspândite în toate regiunile tarii, cele mai importante aglomerări siderurgice fiind în zonele Hunedoara, Galaţi, Caras Severin şi Târgoviste.
Tabelul 6: SOCIETĂŢI COMERCIALE DIN INDUSTRIA SIDERURGICĂ
| No. | Societatea Comercială | Caracteristici | Forma de proprietate |
|---|---|---|---|
| 1 | ISPAT SIDEX - SA Galaţi | I | P |
| 2 | ISPAT SIDERURGICA - SA Hunedoara | I | P |
| 3 | COST - SA Târgoviste (MECHEL STEEL GROUP) | I | P |
| 4 | ISCT - SA Câmpia Turzii (MECHEL STEEL GROUP) | I | P |
| 5 | CSR-SA Reşiţa (SINARA GROUP) | I | P |
| 6 | GAVAZZI STEEL - SA Otelu Roşu (SOCOMET) | I | P Procedura lichi- dare conform Legii 64/1995 |
| 7 | DONASID - SA Călăraşi | I | P |
| 8 | DUCTIL STEEL - SA Buzău | L | P |
| 9 | GRIVITA - SA Bucureşti | L | P |
| 10 | GALFINBAND - SA Galaţi | L | P |
| 11 | INTFOR - SA Galaţi (PROFILAND) | L | P |
| 12 | LAMDRO - SA Tr. Severin | L | P |
| 13 | LAMINORUL - SA Brăila | L | P |
| 14 | LAMINATE - SA Bucureşti (Filiala Focşani) | L L | P P |
| 15 | OTELINOX - SA Târgoviste | L | P |
| 16 | PROFILMET Beclean | L | P |
| 17 | TREFO - SA Galaţi | L | P |
| 18 | CORD - SA Buzău | L | P |
| 19 | SÂRME şi CABLURI - SA Hârsova | L | P |
| 20 | CABLUL ROMANESC - SA Ploieşti | L | P |
| 21 | ARTROM - SA Slatina (SINARA GROUP) | T | P |
| 22 | ISPAT PETROTUB - SA Roman | T | P |
| 23 | REPUBLICA - SA Bucureşti | T | P |
| 24 | SILCOTUB-SA Zalău | T | P |
| 25 | ISPAT TEPRO-SA Iasi | T | P |
| 26 | EURO STEEL INDUSTRIES - SA (HELITUBE ) Bucureşti | T | P |
| 27 | ZIMTUB - SA Zimnicea | T | P |
| 28 | TUBINOX - SA Bucureşti | T | P |
| 29 | METALURGICA - SA Aiud | U | P |
| 30 | METALURGICA - SA Vlahita | U | P |
| 31 | FERAL - Tulcea | F | P |
Legenda
P - Societăţi privatizate
I - Combinat integrat
L - Produse lungi
T - Ţevi
U - Producător de utilaje metalurgice
F - Feroaliaje
3.PIAŢA OTELULUI
3.1.Dinamica pieţei otelului
Comparativ cu cele 2,8 mil tone consumate în anul 2002, consumul aparent de otel preconizat pentru România în anul 2008 se situează în intervalul de 3,3 - 4,3 mil tone (tabelul 7).
Tabelul 7: Scenarii de dezvoltare a pieţei otelului în România
| Scenarii | Consumul de otel, 2002 (mii tone) | Creşterea anuală PIB (2002-2008) | Rata medie de creştere a consumului | Consumul de otel, 2008 (mii tone) |
|---|---|---|---|---|
| Scenariul pesimist | 2.828 | 3,0% | 3,0% | 3377 |
| Scenariul realist | 2.828 | 5,0% | 5,0% | 3797 |
| Scenariul optimist | 2.828 | 5,0% | 5,0% | 4323 |
În scenariul optimist s-au analizat principalii clienţi (firme individuale) precum şi industriile consumatoare. Acest scenariu este considerat optimist deoarece tine cont de planurile maximale de dezvoltare ale marilor consumatori de otel.
Scenariul realist are ca ipoteza de baza faptul ca evoluţia consumului aparent de otel urmăreşte dezvoltarea PIB, crescând cu 5% pe an. Acest scenariu a fost folosit pentru evaluarea implicaţiilor consumului aparent pentru producătorii interni de otel.
Scenariul pesimist a fost construit luând în calcul o dezvoltare a economiei romaneşti cu o rata medie de creştere de 3% pe an şi o creştere a consumului aparent de otel cu acelaşi ritm.
3.1.1.Comparaţii macroeconomice
Analiza intensităţii consumului de otel rezultata din scenariul realist evidenţiază faptul ca acest scenariu va fi realizat.
Scenariul realist prevede că şi în România consumul de otel pe cap de locuitor se va situa până în anul 2008 în limitele celor din Polonia, Ungaria şi Slovenia.
3.1.2.Evoluţia consumului aparent de otel (scenariul optimist)
Tabelul 8 : Evoluţia consumului aparent în România
UM = mii tone
| Nr. crt. | Produse | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blumuri şi tagle | 1024 | 1057 | 1147 | 1230 | 1274 | 1288 | 1332 |
| 2 | Total semifabricate | 1024 | 1057 | 1147 | 1230 | 1274 | 1288 | 1332 |
| 3 | Profile grele | 100 | 121 | 126 | 134 | 140 | 153 | 159 |
| 4 | Profile mijlocii şi uşoare | 121 | 125 | 131 | 157 | 169 | 217 | 221 |
| 5 | Otel beton | 147 | 160 | 172 | 186 | 201 | 216 | 234 |
| 6 | Sarma laminata | 104 | 108 | 106 | 171 | 182 | 242 | 251 |
| 7 | Total produse lungi | 472 | 514 | 535 | 648 | 692 | 828 | 865 |
| 8 | Tabla groasa | 430 | 451 | 486 | 519 | 543 | 585 | 609 |
| 9 | Banda laminata la cald | 370 | 386 | 403 | 440 | 465 | 524 | 543 |
| 10 | Banda laminata la rece | 330 | 357 | 390 | 482 | 548 | 704 | 719 |
| 11 | Banda/tabla galvanizata la rece | 116 | 122 | 128 | 136 | 144 | 152 | 160 |
| 12 | Tabla cositorită | 51 | 52 | 52 | 53 | 53 | 54 | 55 |
| 13 | Tabla pentru electrotehnica | 21 | 21 | 22 | 22 | 23 | 23 | 24 |
| 14 | Tabla şi banda cu acoperiri nemetalice | 14 | 14 | 15 | 15 | 15 | 16 | 16 |
| 15 | Total produse plate | 1332 | 1403 | 1496 | 1667 | 1791 | 2058 | 2126 |
| 16 | Ţevi fără sudura | 141 | 146 | 151 | 158 | 165 | 174 | 179 |
| 17 | Ţevi sudate | 112 | 119 | 127 | 140 | 150 | 167 | 177 |
| 18 | Total ţevi | 253 | 265 | 278 | 298 | 315 | 341 | 356 |
| 19 | Sarma trasa | 185 | 195 | 205 | 223 | 236 | 261 | 275 |
| 20 | Bare trase | 37 | 39 | 41 | 90 | 94 | 111 | 112 |
| 21 | Piese forjate grele | 11 | 12 | 12 | 13 | 14 | 16 | 16 |
| 22 | Total non-CECO | 233 | 245 | 258 | 326 | 344 | 388 | 403 |
| 2+7+15 | TOTAL | 2828 | 2974 | 3178 | 3545 | 3757 | 4174 | 4323 |
3.1.3.Evoluţiile viitoare preconizate ale industriilor consumatoare de otel (scenariul optimist)
Tabelul 9: Privire de ansamblu asupra perspectivelor de dezvoltare a industriilor consumatoare de oţel
| Industrii | Rata medie a creşte- rii pe an 2002- 2008 | Consumul de oţel în 2002 mii tone | Consumul de oţel în 2005 mii tone | Consumul de oţel în 2008 mii tone | Comentarii |
|---|---|---|---|---|---|
| Aparate electronice şi electrocasnice/ inginerie electrica | 9,3 % | 92 | 138 | 180 | Se prevede că subsec- torul aparatelor electrocasnice sa în- registreze o creştere anuală medie de 15 % în timp ce domeniul de inginerie electrica va avea o rata de creştere mai mica de aproximativ 2 % pe an |
| Industria auto | 23,7 % | 123 | 301 | 580 | Dezvoltarea acestui sector depinde în mare măsura de dezvoltarea Societăţii Comerciale "Dacia"-S.A. Piteşti, producătorul naţional local de autoturisme şi a Societăţii Co- merciale "Tractorul" U.T.B.-SA Braşov pro- ducătorul de maşini agricole |
| Industria chimică/ petrochimică | 5'5 % | 158 | 216 | 240 | |
| Industria construcţiilor | 8,0 % | 646 | 813 | 1074 | Se preconizează ca industria construcţi- ilor să-şi continue performantele bune din ultimii ani |
| Distribuitori (comercianţi, dealeri) | 3,0 % | 519 | 568 | 649 | |
| Industria construcţiilor de maşini | 2,5 % | 243 | 262 | 282 | Factorul cheie ce influenţează creşte- rea din industria construcţiilor de maşini va fi producţia de rulmenţi |
| Transporturi fero- viare | 10,3% | 53 | 84 | 92 | În cadrul sectorului de transporturi fero- viare, Coridorul Pan European va avea un impact semnificativ asupra consumului de otel |
| Construcţii de nave | 5,9 % | 204 | 258 | 306 | Perspectivele con- strucţiilor de nave sunt mai mult decât încurajatoare |
| Procesatori | 2,6 % | 590 | 698 | 710 | |
| Altele | 1,2 % | 200 | 207 | 210 | |
| TOTAL | 6,4 % | 2828 | 3545 | 4323 |
| Nr.crt | Denumire produse | 2002 | 2008 |
|---|---|---|---|
| 1 | Blumuri şi tagle | 1.024 | 1177 |
| 2 | Total semifabricate | 1.024 | 1177 |
| 3 | Profile grele | 100 | 140 |
| 4 | Profile mijlocii şi uşoare | 121 | 185 |
| 5 | Otel beton | 148 | 225 |
| 6 | Sarma laminata | 104 | 220 |
| 7 | Total produse lungi | 472 | 770 |
| 8 | Tabla groasa | 430 | 544 |
| 9 | Banda laminata la cald | 370 | 470 |
| 10 | Banda laminata la rece | 330 | 595 |
| 11 | Tabla galvanizata la rece | 116 | 148 |
| 12 | Tabla cositorită | 51 | 57 |
| 13 | Tabla pentru electrotehnica | 21 | 22 |
| 14 | Tabla cu acoperire nemetalica | 14 | 15 |
| 15 | Total produse plate | 1.332 | 1850 |
| 16 | Ţevi fără sudura | 141 | 157 |
| 17 | Ţevi sudate | 113 | 163 |
| 18 | Total ţevi | 253 | 320 |
| 19 | Sarma trasa | 185 | 176 |
| 20 | Bare trase | 37 | 93 |
| 21 | Piese forjate grele | 11 | 16 |
| 22 | Total non-CECO | 233 | 285 |
| 2+7+15 | TOTAL GENERAL | 2.828 | 3797 |
3.1.5.Implicaţiile pentru producţia interna de otel
● Exporturi
Combinatele siderurgice romaneşti planifica vânzări la export de 4.017 mii tone în 2008. Exporturile vor consta în principal din produse plate, 3.250 mii tone de la Societatea Comercială ISPAT SIDEX - SA Galaţi, în timp ce exporturile de produsele lungi se vor cifra la 767 mii tone (tabelul 11).
Tabelul 11: Livrările combinatelor siderurgice din România în 2008
UM = mii tone
| Societatea Comercială | Gama de produse | Livrări la intern | Exporturi | Total |
|---|---|---|---|---|
| ISPAT SIDEX-S.A. Galaţi | Produse plate* Produse lungi | 1450 250 | 3250 | 4700 250 |
| SIDERURGICA - S.A. Hunedoara | Produse lungi | 475 | 225 | 700 |
| COST-S.A. Targoviste | Produse lungi | 438 | 78 | 516 |
| Industria Sârmei - S.A. Câmpia Turzii | Produse lungi | 209 | 88 | 297 |
| Combinatul Siderurgic Reşiţa - S.A. | Produse Lungi | 383 | 67 | 450 |
| GAVAZZI STEEL - S.A. Oţelu Roşu | Produse lungi | 145 | 55 | 200 |
| Donasid - S.A. Călăraşi | Produse lungi | 215 | 254 | 469 |
| TOTAL | 3565 ----- 47% | 4017 ---- 53% | 7582 ---- 100% |
| Societatea Comercială/ oţelăria | 1993 Capacitate nominală | 1993-2003 Reduceri de capa- citate | 2003 Capacitate nominală | 2003-2008 Reduceri de capa- citate | 2008 Capaci- tate finală |
|---|---|---|---|---|---|
| ISPAT SIDEX -S.A.Galaţi | |||||
| - otelariile converti- zoare nr. 1,nr. 2, nr. 3 | 10000 | -4000 | 6000 | 6000 | |
| Otelaria electrica | 260 | -260 | 0 | 0 | |
| TOTAL ISPAT SIDEX-S.A. | Σ = 10260 | Σ = -4260 | Σ = 6000 | Σ = 0 | Σ = 6000 |
| SIDERURGICA SA Hunedoara | |||||
| - Otelariile S.Martin nr. 1, nr. 2 | 3200 | -3200 | 0 | - | 0 |
| - Otelaria electrica 1 | 200 | -15 | 185 | -35 | 150 |
| - Otelaria electrica 2 | 400 | +400 | 800 | 800 | |
| TOTAL SIDERURGICA S.A. | Σ = 3800 | Σ = -2815 | Σ = 985 | Σ = -35 | Σ = 950 |
| COST-S.A. Targoviste | |||||
| - Otelaria electrica 1 | 60 | -5 | 55 | - | 55 |
| - Otelaria electrica 2 | 1.000 | -425 | 575 | - | 575 |
| TOTAL COST - S.A. | Σ = 1060 | Σ = -430 | Σ = 630 | Σ = 0 | Σ = 630 |
| Industria Sârmei - S.A. Câmpia Turzii | |||||
| - Otelaria electrica | 385 | 0 | 385 | - | 385 |
| TOTAL Industria Sârmei - S.A. | Σ = 385 | Σ = 0 | Σ = 385 | Σ = 0 | Σ = 385 |
| Combinatul Siderurgic Reşiţa - S.A. | |||||
| - Otelaria S.Martin | 1.050 | -1.050 | 0 | 0 | |
| - Otelaria electrica | 0 | +450 | 450 | 450 | |
| TOTAL Combinatul Side- rurgic Reşiţa - S.A. | Σ = 1050 | Σ = 600 | Σ = 450 | Σ = 0 | Σ = 450 |
| GAVAZZI STEEL -S.A. Otelu Roşi | |||||
| - Otelaria electrica | 550(4EAFs) | 0 | 550(4EAFs) | -250 | 300 |
| TOTAL GAVAZZI STEEL-S.A. | Σ = 550 | Σ = 0 | Σ = 550 | Σ = -250 | Σ = 300 |
| DONASID -S.A. Calarasi | |||||
| - Otelaria electrica | 400(=200 +200) | 0 | 400(1x400) | - | 400 |
| TOTAL DONASID - S.A. | Σ = 400 | Σ = 0 | Σ = 400 | Σ = 0 | Σ = 400 |
| TOTAL | 17505 | -8105 | 9400 | -285 | 9115 |
Tabelul nr. 15: Evoluţia capacităţilor de laminare la cald în perioada 1993-2008
UM = mii t/an
| Nr. crt. | Societatea Comercială | 1993 | 2003 | 2008 |
|---|---|---|---|---|
| ISPAT SIDEX-S.A. Galaţi din care - laminate finite la cald | 11000 6200 | 6800 6200 | 6800 6200 | |
| 2 | SIDERURGICA - S.A. Hunedoara, din care - laminate finite la cald | 9600 2350 | 3920 1670 | 3440 1190 |
| 3 | COST-S.A. Targoviste din care - laminate finite la cald | 1330 550 | 1330 550 | 1330 550 |
| 4 | Industria Sârmei - S.A. Câmpia Turzii, din care - laminate finite la cald | 765 390 | 685 310 | 685 310 |
| 5 | Combinatul Siderurgic Reşiţa - S.A., din care - laminate finite la cald | 1510 460 | 1390 340 | 1050 - |
| 6 | GAVAZZI STEEL - S.A. Oţelu Roşu, din care - laminate finite la cald | 300 300 | 300 300 | 300 300 |
| 7 | Donasid (Siderca)- S.A. Călăraşi, din care - laminate finite la cald | 1870 1000 | 1520*) 650 | 1520*) 650 |
| TOTAL, din care - laminate finite la cald | 26375 11250 | 15945 10020 | 15125 9200 |
*)1520 mii t/an = 870 mii t/an (semifabricate) + 650 mii t/an (laminate
finite)
În perspectiva anului 2008 pentru industria siderurgica din România este prognozata o producţie de otel de cca 8,6 milioane tone.
4.2.Investiţii planificate
Investiţiile cuprinse în contractele de privatizare şi în planurile de viabilitate ale companiilor siderurgice din România însumează cca 690 mil USD din care 568 milioane USD în combinatele de otel.
Planurile de afaceri ale companiilor siderurgice prevăd investiţii în tehnologie în valoare de 430 milioane USD, (tabelul 16).
Tabelul 16: Investiţii în tehnologie
UM = milioane USD
| Societatea comercială | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ISPAT SIDEX - S.A. Galaţi | 26,8 | 95,9 | 88,0 | 35,0 | 22,2 | 49,0 | 16,5 | 333,4 |
| SIDERURGICA - S.A. Hunedoara | - | - | 1,0 | 1,5 | 1,5 | 1,5 | 1,5 | 7,0 |
| COST - S.A. Târgovişte | - | - | 1,9 | 3,5 | 5,3 | 3,4 | - | 14,0 |
| Industria Sârmei - S.A. Câmpia Turzii | - | - | 7,7 | 7,0 | 3,4 | 1,6 | 1,2 | 20,8 |
| Combinatul Siderurgic Reşiţa S.A. | - | - | 0,4 | 8,5 | 6,0 | 1,1 | 0,6 | 16,6 |
| GAVAZZI STEEL - S.A. Otelu Roşu | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Donasid - S.A. Călăraşi | - | 4,9 | 3,0 | 6,7 | 8,2 | 7,1 | 8,2 | 38,1 |
| TOTAL | 26,8 | 100,8 | 102,0 | 62,2 | 46,6 | 63,7 | 28,0 | 430,0 |
Planurile de afaceri prevăd investiţii în valoare de 138 milioane USD în protecţia mediului, tabelul 17
Tabelul 17: Investiţii pentru îmbunătăţirea condiţiilor de mediu
UM = milioane USD
| Societatea comercială | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ISPAT SIDEX - S.A. Galaţi | 8,4 | 10,2 | 12,6 | 19,8 | 25,7 | 21,0 | 13,5 | 111,2 |
| SIDERURGICA - S.A. Hunedoara | - | - | - | 0,2 | 0,6 | 1,4 | 1,9 | 4,1 |
| COST - S.A. Târgovişte | - | - | 0,9 | 3,4 | 2,3 | - | 0,5 | 7,1 |
| Industria Sârmei - S.A. Câmpia Turzii | - | - | 1,9 | 0,7 | 1,3 | 0,6 | - | 4,4 |
| Combinatul Siderurgic Reşiţa S.A. | - | - | 0,1 | 3,0 | 2,6 | 1,5 | 2,5 | 9,7 |
| GAVAZZI STEEL - S.A. Otelu Roşu | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Donasid - S.A. Călăraşi | - | - | 0,2 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 1,6 |
| TOTAL | 8,4 | 10,2 | 15,7 | 27,7 | 33,2 | 24,5 | 18,4 | 138,0 |
4.3.Nivele de producţie previzionale în corelaţie cu nivelul capacităţilor
În perioada 1993 - 2003, industria siderurgica din România a trecut printr-un proces complex de restructurare. În acest context, nivelul capacităţilor de elaborare a otelului s-a redus aproape cu jumătate, de la 17.505 mii tone la 9.400 mii tone (tabelul 14).
Tabelul 18: Nivelul prognozat al capacităţilor de producţie a otelului din siderurgie
UM = mii tone
| Combinat/ oţelărie | 2003 Capacitate în funcţiune | 2008 Capacitate previzionată |
| TOTAL | 9.400 | 9115 |
Nivelul de producţie previzionat este determinat de gradul de utilizare a capacităţilor, care este prevăzut sa crească de la o medie de cca 58% în anul 2003, până la cca 94% în anul 2008.
4.4.Nivelul de personal în industria siderurgica
Reducerile de personal viitoare se vor realiza în mare măsura pe cale naturala.
Tabelul 19 : Nivelul de salariaţi în perioada 2004 - 2008
UM = număr persoane
| Societatea Comercială | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|
| ISPAT SIDEX -S.A.Galaţi | 18500 | 18000 | 17500 | 17000 | 1650 |
| SIDERURGICA SA Hunedoara | 2280 | 2250 | 2250 | 2250 | 2250 |
| COST-S.A. Targoviste | 5000 | 4700 | 4400 | 4200 | 3700 |
| Industria Sârmei - S.A. Câmpia Turzii | 5300 | 4800 | 4800 | 4800 | 4700 |
| Combinatul Siderurgic Reşiţa - S.A. | 1520 | 1520 | 1520 | 1450 | 1350 |
| GAVAZZI STEEL -S.A. Otelu Roşu | 350 | 1350 | 1350 | 1350 | 1350 |
| DONASID -S.A. Calarasi | 388 | 402 | 402 | 402 | 402 |
| TOTAL | 33338 | 33022 | 32222 | 31452 | 30252 |
| TOTAL INDUSTRIE SIDERURGICA | 52000 | 51000 | 48000 | 45000 | 43500 |
5.RESTRUCTURAREA FINANCIARĂ - AJUTORUL DE STAT
5.1.Ajutorul de stat
Urmare a ultimelor evoluţii în ceea ce priveşte privatizarea companiilor siderurgice ca şi perspectiva imediat următoare, în baza analizelor efectuate de organismele financiare furnizoare de ajutor de stat, au fost stabilite plafoanele maximale ale ajutoarelor de stat acordate, individual, fiecărei unităţi.
Plafonul maximal al ajutorului de stat pentru industria siderurgica românească totalizează suma de 49.985 miliarde lei pentru perioada 1993-2004.
5.2.Cadrul legal
În România, ajutorul de stat este reglementat prin Legea nr. 143/1999 privind ajutorul de stat, cu modificările şi completările ulterioare.
Data limita până la care se poate acorda Ajutorul de Stat în siderurgia românească este 31 decembrie 2004.
Tabelul nr. 4 prezentat anterior, cuprinde Ajutorul de stat acordat companiilor siderurgice romaneşti în perioada 1993-2004.
6.VIABILITATEA INDUSTRIEI SIDERURGICE DIN ROMÂNIA
Planurile de viabilitate au fost verificate în privinţa conformării cu criteriile de viabilitate ale Comisiei Europene: diferenţa de preţ - cost şi criteriile financiare de viabilitate (nivelul de amortizare, nivelul cheltuielilor financiare, marja operaţionala bruta, marja profitului brut).
● Criteriile de viabilitate existente în Uniunea Europeană
În cadrul analizei viabilităţii fiecărei companii siderurgice au fost utilizate criteriile de viabilitate existente în Uniunea Europeană.
Toate companiile siderurgice romaneşti au capacitatea de a îndeplini criteriile de viabilitate existente în Uniunea Europeană până la finalizarea propriului program de restructurare, aşa cum rezultă din tabelul nr.20:
Tabelul nr. 20 : Criterii de viabilitate prognozate pentru anul 2008
┌─────────┬─────────┬─────────────────────────────────────────────────────────┐
│Viabili- │ Normă │ Societatea Comercială │
│tatea │Uniunea ├────────┬─────────┬──────────┬───────┬──────────┬────────┤
│conform │Europeană│ ISPAT │SIDERUR- │ COST SA │Indus- │Combinatul│DONASID │
│criteri- │/ Valoare│SIDEX SA│ GICA SA │Târgovişte│tria │Siderurgic│ S.A. │
│lor exis-│ % │ Galaţi │Hunedoara│ │Sârmei │ Reşiţa - │Călăraşi│
│ │ │ │ │ │ S.A. │ S.A. │ │
│ │ │ │ │ │Câmpia │ │ │
│ │ │ │ │ │Turzii │ │ │
├─────────┼─────────┼────────┼─────────┼──────────┼───────┼──────────┼────────┤
│Rezultat │Norma │ │ │ │ │ │ │
│operaţi- │Uniunea │ 13,5 │ 10,0 │ 10,0 │ 10,0 │ 10,0 │ 10,0 │
│onal │Europeană│ │ │ │ │ │ │
│ ├─────────┼────────┼─────────┼──────────┼───────┼──────────┼────────┤
│ │Valoare %│ 15,2 │ 10,7 │ 12,7 │ 10,1 │ 10,7 │ 30,17 │
├─────────┼─────────┼────────┼─────────┼──────────┼───────┼──────────┼────────┤
│Profitul │Norma │ │ │ │ │ │ │
│brut │Uniunea │ 1,5 │ 1,5 │ 1,5 │ 1,5 │ 1,5 │ 1,5 │
│ │Europeană│ │ │ │ │ │ │
│ ├─────────┼────────┼─────────┼──────────┼───────┼──────────┼────────┤
│ │Valoare %│ 3,1 │ 2,1 │ 4,1 │ 1,5 │ 2,1 │ 26,48 │
└─────────┴─────────┴────────┴─────────┴──────────┴───────┴──────────┴────────┘
Obs.: fiind în procedură de lichidare (Legea 64/1995 privind procedura
reorganizării judiciare şi a falimentului, republicată), pentru Societatea
Comercială GAVAZZI STEEL - SA Oţelu Roşu nu a fost necesară întocmirea
planului de viabilitate.
7.CONCLUZII GENERALE
● Capacitatea totală de oţel la sfârşitul perioadei de restructurare (anul 2008) va fi de 9.115 mii t/an, după cum urmează (tabelul nr. 14 pentru capacităţile de oţel, tabelul nr. 15 pentru capacităţile de laminare):
● Societatea Comercială ISPAT SIDEX - SA 6.000 mii t/an
Galaţi
● Societatea Comercială SIDERURGICA - 950 mii t/an
SA Hunedoara
● Societatea Comercială COST - S.A. 630 mii t/an
Târgovişte
● Societatea Comercială Industria Sârmei - 385 mii t/an
SA Câmpia Turzii
● Societatea Comercială Combinatul 450 mii t/an
Siderurgic Reşiţa - SA
● Societatea Comercială DONASID - S.A. 400 mii t/an
Călăraşi
● Societatea Comercială GAVAZZI STEEL - 300 mii t/an
SA Oţelu Roşu
În condiţiile în care producţia siderurgică realizată de România în ultimii 10 ani a fost de 5,0 - 5,5 mil t/an, există posibilitatea ca în concordanţă cu evoluţia pieţei, nivelul acesteia să crească în viitor cu 3,5 - 4,0 mil t/an.
● Ca urmare a procesului de restructurare care se derulează începând cu 1993 - anul intrării în vigoare a Acordului European de Asociere - până în prezent au fost închise capacităţi excedentare uzate fizic şi moral, de circa 8,5 mil t/an. În perioada 2005 - 2008 urmează a fi închise capacităţi de laminare de 0,82 mil t (0,34 mil t la Societatea Comercială Combinatul Siderurgic Reşiţa - S.A. şi 0,48 mil t la Societatea Comercială SIDERURGICA - SA Hunedoara), ele devenind inutile prin finalizarea programului de modernizare avut în vedere pentru această perioadă (tabelul nr. 15).
● Programele de investiţii pentru perioada 2004-2008 în combinatele siderurgice, însumează 568 mil USD, din care 430 mil USD în tehnologie şi 138 mil USD în protecţia mediului (tabelul nr.16, respectiv tabelul nr. 17).
● Ajutorul de stat acordat companiilor siderurgice în perioada 1993-2004 este de 49985 miliarde lei, din care pentru Societatea Comercială ISPAT SIDEX - SA Galaţi a fost acordată suma de 30598 miliarde lei, adică 61,2%( tabelul nr. 4). Începând cu 1 ianuarie 2005 este interzisă acordarea ajutoarelor de stat pentru sectorul siderurgic.
● Personalul total angajat în siderurgie, s-a redus de la 143600 în anul 1993 la circa 52000 angajaţi în anul 2004. Pentru perioada 2004-2008 se estimează o reducere de personal, pe măsura finalizării programelor de modernizare, la circa 43500 salariaţi (tabelul nr. 19). Această evoluţie este orientativă, fiecare companie având propria politică de personal.
● La sfârşitul perioadei de restructurare, anul 2008, în condiţiile realizării programelor de restructurare prevăzute în Planurile de viabilitate, toate companiile siderurgice devin viabile, în concordanţă cu criteriile de eficienţă practicate în Uniunea Europeană (tabelul nr. 20).
● În perioada 2004-2008 Comisia Europeană va monitoriza evoluţia procesului de restructurare a sectorului siderurgic în raport cu prevederile Strategiei şi a Planurilor individuale de viabilitate, prin rapoarte bianuale întocmite de către partea română, prin evaluări directe ale experţilor comunitari sau prin evaluări independente.
