Norma sanitară veterninara din 29 august 2005
privind măsurile de supraveghere şi control al unor substanţe şi al reziduurilor acestora la animalele vii şi la produsele lor, precum şi al reziduurilor de medicamente de uz veterinar în produsele de origine animala
- Emitent
- Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor
- Publicat în
- Monitorul Oficial nr. 832 bis din 14 septembrie 2005
Textul actului · 13 articole
Cuprins
ANEXĂ*)
N O R M Ă S A N I T A R Ă V E T E R I N A R Ă
privind măsurile de supraveghere și control al unor substanțe și al reziduurilor acestora la animalele vii și la produsele lor, precum și al reziduurilor de medicamente de uz veterinar în produsele de origine animală
*)Anexa este reprodusă în facsimil.
o)substanţe endo- şi ectoparazitare - compuşi de sinteză folosiţi în terapia veterinară a ecto- şi endoparazitozelor;
p)substanţe tranchilizante - substanţe de tip neuroleptic, cu rol antistres;
r)substanţe betablocante - substanţe care blochează receptorii cardiaci;
s)contaminanţi prezenţi in furaje, apă şi mediu - substanţe chimice cu potenţial nociv ajunse în furaje, apă şi mediu ca urmare a folosirii lor în practica agricolă şi zooveterinară sau provenite din emanaţiile industriale. În această categorie de contaminanţi sunt cuprinse metalele grele, pesticidele şi PCB;
t)limită de detecţie - cantitatea minimă a unui reziduu dintr-o probă, care poate fi pusă în evidenţă cu un grad acceptabil de certitudine prin metoda respectivă;
u)tratament terapeutic - administrarea unor substanţe autorizate în mod individual unui animal de interes economic după examinarea animalului de către medicul veterinar.
v)reziduuri de medicamente de uz veterinar - toate substanţele farmacologic active, care au principii active, excipienţi sau produse de degradare, precum şi metaboliţii acestora, care rămân în produsele de origine animală obţinute de la animalele cărora li s-au administrat medicamentele respective;
x)limită maximă de reziduuri de medicamente de uz veterinar - conţinutul maxim de reziduuri rezultate în urma utilizării unui medicament de uz veterinar (exprimat în mg/kg sau în µg/kg produs proaspăt), care poate fi permis sau recunoscut legal pe sau în produsele de origine animală.
Această limită se bazează pe tipul şi pe cantitatea de reziduuri, considerându-se că nu prezintă nici un risc toxicologic pentru sănătatea publică. De asemenea, limita maximă ţine seama de alte riscuri privind sănătatea publică, precum şi de aspectele tehnologice ale alimentelor.
(3)Prezenta nonnă sanitară veterinară nu prejudiciază prevederile legale referitoare la alimentele dietetice pentru copii.
(4)Prezenta normă sanitară veterinară nu se aplică principiilor active de origine biologică destinate producerii unei imunităţi active sau pasive ori la diagnosticarea unei stări imunitare in urma utilizarii în produsele veterinare imunologice.
Art. 2. Lista substantelor farmacologic active folosite în produsele medicinale de uz veterinar pentru care s-au stabilit limite maxime de reziduuri cunt cuprinse in anexa nr. I.
Art. 3. Daca, ca urmare a unei evaluari a substantei farmacologic active folosite in produsele medicinale de uz veterinar, se demonstreaza ca nu este necesara stabilirea unei limite maxime de reziduuri pentru protectia sanatatii publice, aceasta substanta va fi inclusa in anexa nr. 11.
Art. 4. O limita maxima provizorie de reziduuri de medicamente de uz veterinar poate fi stabilita pentru o substanta farmacologic activa folosita in produsele medicinale de uz veterinar (anexa nr. III).
Art. 5. Daca se demonstreaza ca nu poate fi stabilita o limita maxima de reziduuri pentru substanta farmacologic activa folosita în produsele medicinale de uz veterinar datorita reziduurilor substantelor implicate, la orice limita, in produsele de origine animala constituind un risc pentru sanatatea consumatorilor, acea substanta va fi inclusa în anexa nr. IV. Administrarea substantelor din Anexa nr. IV la animalele producatoare de alimente va fi interzisa in Romania.
Cap. II
Planul de supraveghere pentru controlul reziduurilor sau substanţelor
Art. 6 - În vederea controlului reziduurilor şi al substanţelor enumerate în anexa nr. I supravegherea trebuie să fie efectuată în conformitate cu dispoziţiile prezentului capitol, pornind pe filieră de la creşterea animalelor la produsele primare de origine animală, la animalele vii în excrementele şi în lichidele biologice, în ţesuturile şi produsele animale, în furaje şi în apa de băut.
Art. 7
(]) Autoritatea veterinară competentă are sarcina să coordoneze pe întreg teritoriul ţării efectuarea depistării reziduurilor şi a substanţelor enumerate în anexa nr. V.
(2)Autoritatea veterinară centrală are următoarele obligaţii:
a)să elaboreze planul anual pentru controlul reziduurilor şi să solicite serviciilor competente efectuarea inspectiilor prevăzute;
b)să coordoneze activităţile institutelor centrale şi ale direcţiilor sanitare veterinare şi pentru siguranţa alimentelor judeţene şi a Municipiului Bucureşti însărcinate cu efectuarea supravegherii reziduurilor. Această coordonare se extinde asupra tuturor serviciilor care participă la combaterea utilizării frauduloase de substanţe sau de produse interzise în creşterea animalelor;
c)să culeagă toate informaţiile necesare pentru evaluarea rezultatelor obţinute în urma aplicării măsurilor prevăzute în prezenta normă sanitară veterinară;
d)să transmită anual Comisiei Europene, dar nu mai tarziu de 31 martie al fiecarui an, planul, rezultatele şi informaţiile prevăzute la lit. c), precum şi rezultatele anchetelor efectuate.
Art. 8
P1anu1 menţionat la art. 7 trebuie:
a)să prevadă determinarea grupelor de reziduuri sau de substanţe pe specii de animale, în conformitate cu anexa nr. VI;
b)să precizeze în particular modalităţile pentru depistarea prezenţei:
i)substanţelor menţionate la lit. a) la animale, în apele utilizate pentru adăpare, în furaje, precum şi în locurile unde sunt crescute sau întreţinute;
ii) reziduurilor substanţelor menţionate mai sus la animalele vii, în excrementele şi lichidele biologice, precum şi în ţesuturile şi în produsele de origine animală, cum ar fi: laptele, carnea, ouăle şi mierea.
iii) sa se conformeze cu regulile de prelevare si limitele prevazute in anexele nr. Vil si VIII.
Art. 9
(I) Planul pentru controlul reziduurilor trebuie să respecte frecvenţa şi nivelurile de prelevare a probelor prevăzute în anexele nr. VII şi VIII.
(2)Re- examinarea grupelor de reziduuri care trebuie detectate în conformitate cu prevederile anexei nr. II şi fixarea frecvenţei de recoltare a probelor referitoare la animalele şi la produsele menţionate în anexele nr. VII şi VIII.
Art. 10
Planul pentru controlul reziduurilor trebuie să ţină seama de prevederile legale în vigoare şi să precizeze în mod special:
a)legislaţia referitoare la utilizarea substanţelor enumerate în anexa nr. V, în particular reglementările existente, referitoare la interzicerea, autorizarea, distribuţia lor, punerea lor pe piaţă şi modul de administrare;
b)infrastructura serviciilor (în special referitor la felul şi la importanţa serviciilor participante
la realizarea planului);
c)lista cuprinzând laboratoarele agreate, indicându-se posibilităţile de prelucrare a probelor;
d)limitele de toleranţă naţionale aprobate pentru substanţele autorizate, pentru substantele pentru care nu s-au stabilit limite maxime de reziduuri la nivel Comunitar;
e)lista cuprinzând substanţele care se identifică, metodele de analiză, precum şi normele pentru interpretarea rezultatelor, iar pentru substanţele cuprinse în anexa nr. V, numărul de prelevări efectuate şi justificarea acestui număr;
f)numărul eşantioanelor oficiale care se recoltează, corelat cu număru) animalelor sacrificate din speciile care interesează în anii precedenţi, conform frecvenţelor prevăzute în anexele nr. VII şi VIII;
g)regulile care trebuie unnate la recoltarea eşantioanelor oficiale şi, în special, cele care se referă la indicaţiile care trebuie să figureze pe eşantioanele oficiale;
h)natura măsurilor prevăzute de autorităţile veterinare competente în ceea ce priveşte animalele sau produsele la care au fost depistate reziduuri.
Art. 11 - (l) Autoritatea veterinară competentă comunică Comisiei Europene Planul de control al reziduurilor, aprobat pentru anul în curs, precum şi rezultatele planului şi activităţilor desfăşurate în anul precedent, pînă la data de 31 martie.
(2)Autoritatea veterinară competentă comunică direcţiilor sanitare veterinare judeţene Planul de control aJ reziduurilor, aprobat pentru anul în curs şi primeşte informaţii despre rezultatele şi acţiunile desfăşurate în anul precedent.
Cap. III
Autocontrolul şi coresponsabilitatea operatorilor
Art. 12
(1)Autoritatea veterinară competentă se asigură ca:
a)toate fermele care pun pe piaţă animale de exploatare şi toate persoanele fizice şi juridice care comercializează aceste animale să facă obiectul înregistrării pe lângă autoritatea veterinară competentă şi să se angajeze că vor respecta reglementările naţionale existente;
b)proprietarii sau responsabilii unităţilor de prelucrare primară a produselor de origine animală trebuie să ia, în special prin autocontrol, toate măsurile necesare pentru ca:
i)să nu accepte în cursul livrărilor directe sau prin intermediari decât animale pentru care producătorul este în măsură să garanteze că au fost respectaţi timpii de aşteptare;
ii) să se asigure că anima\e\e de interes economic sau produsele introduse în unitate nu prezintă depăşiri ale limitelor maxime de reziduuri admise şi că nu prezintă nici o urmă de substanţe sau de produse interzise;
c)l. producătorii sau responsabilii vizaţi la lit. a) şi b) să nu pună în vânzare decât:
i)animale la care nu s-au administrat substanţe sau produse neautorizate ori care nu au făcut obiectul unui tratament ilegal în sensul prezentei norme sanitare veterinare;
ii) animale la care a fost respectat timpul de aşteptare prescris în cazul administrării de produse sau de substanţe autorizate;
iii) produse care provin de la animalele menţionate la alineatele precedente;
2.în cazul în care un animal este dus la o unitate de transformare primară de către o persoană fizică sau juridică, alta decât proprietarul, obligaţiile enunţate la lit. a) revin acestuia din urmă.
(2)În scopul aplicării prevederilor menţionate la lit. (A) autoritatea veterinară competentă veghează la respectarea reglementărilor prevăzute în legislaţia referitoare la punerea pe piaţă a diferitelor produse prin:
a)stabilirea în legislatie a principiului supravegherii calităţii pe filieră prin diferiţi parteneri interesaţi;
b)întărirea măsurilor de autocontrol, care se introduc în caietul de sarcini pentru mărci ş1
etichete.
Art. 13 - (1) Autoritatea veterinară competentă supraveghează ca responsabilitatea şi competenţele medicilor veterinari care asigură supravegherea creşterii animalelor să fie înţelese în sensul controlului condiţiilor de creştere şi de tratament prevăzute de prezţnta normă sanitară veterinară.
(2)În acest cadru medicul veterinar menţionează într-un registru ţinut la fermă data şi felul tratamentelor prescrise sau administrate, identificarea animalelor tratate, precum şi timpii de aşteptare corespunzători.
(3)Crescătorul, în ceea ce îl priveşte, menţionează în acest registru data şi natura tratamentelor administrate. El se asigură de respectarea timpilor de aşteptare şi păstrează reţetele timp de 5 ani.
(4)Crescătorii şi medicii veterinari sunt obligaţi să furnizeze autorităţii veterinare competente, la cererea acesteia, şi, în special, medicului veterinar oficial din abatoare toate informaţiile referitoare la respectarea exigenţelor în exploataţie, conform prezentei norme sanitare veterinare.
Cap. IV
Art. 14 - (l) Fără a afecta controlul efectuat în cadrul planului de supraveghere a reziduurilor şi cel prevăzut în normele specifice, autorităţile veterinare competente efectuează controale oficiale prin sondaj:
a)în stadiul de fabricaţie a substanţelor prevăzute în anexa nr. V, grupa A, precum şi în stadiul de manipulare, depozitare, transport, distribuţie, vânzare sau achiziţionare;
b)pe parcursul producţiei şi distribuţiei hranei pentru animale;
c)de-a lungul filierei producţiei de animale şi de produse primare de origine animală, cuprinse în prezenta normă sanitară veterinară.
(2)Controlul prevăzut la alin. ( l) trebuie efectuat mai ales în vederea decelării, deţinerii sau prezenţei de substanţe ori de produse interzise, administrate animalelor la sfârşitul îngrăşării sau în cadrul tratamentelor ilegale.
(3)În cazul suspiciunii de fraudă sau în cazul rezultatelor pozitive în urma unuia dintre controalele prevăzute la alin. (I) se aplică prevederile art. 19-22, precum şi măsurile prevăzute la
cap. V.
Art. 15
( l) Controlul prevăzut de prezenta normă sanitară veterinară trebuie efectuat de autoritatea veterinară competentă fără a fi anunţat în prealabil.
(2)Proprietarul, persoana abilitată să deţină animale sau reprezentantul acestuia este obligat să faciliteze operaţiunile de inspecţie înaintea sacrificării şi să asiste medicul veterinar sau personalul auxiliar la toate operaţiunile considerate necesare.
Art. 16
Autoritatea veterinară competentă are obligaţia ca:
a)în cazul în care există suspiciunea că s-a aplicat un tratament ilegal să solicite proprietarului sau deţinătorului de animale ori medicului veterinar responsabil cu exploatarea să îi fumizeze toate detaliile care să justifice natura tratamentului
b)în cazul în care această anchetă confirmă un tratament ilegal sau în cazul utilizării ori al existenţei unei suspiciuni motivate că s-au utilizat substanţe sau produse neautorizate, să efectueze sau să dispună:
i)controale prin sondaj pe animale în exploatatia de origine sau de provenienţă, în vederea detectării modului de utilizare şi, în special, a eventualelor urme de implant. Aceste controale pot include prelevări oficiale de probe;
ii) controale având ca scop decelarea prezenţei de substanţe a căror utilizare este interzisă sau de substanţe ori de produse neautorizate în exploatatiile agricole în care animalele sunt crescute, deţinute sau îngrăşate ori în exploataţiile de origine sau de provenienţă a acestor animale;
iii) controale prin sondaj ale furajelor şi apei potabile în exploataţiile de orrgme sau de provenienţă, precum şi ale apei de captare, în cazul animalelor de acvacultură;
iv) controalele prevăzute la art. 14 alin. (1) lit. a);
v)controalele necesare pentru clarificarea originii substanţelor sau produselor neautorizate.
Art. 17 - (1) Autoritatea veterinară competentă desemnează minimum un laborator naţional de referinţă, fiecare reziduu sau grupă de reziduuri fiind atribuită unui singur laborator naţional de referinţă.
(2)Aceste laboratoare sunt obligate:
a)să coordoneze activitatea laboratoarelor naţionale însărcinate cu analizarea reziduurilor, în particular să coordoneze normele şi metodele de analiză pentru fiecare reziduu sau grupă de reziduuri în cauză;
b)să asiste autoritatea veterinară competentă la elaborarea planului de supraveghere a reziduurilor
c)să organizeze _periodic teste comparative pentru fiecare reziduu sau grupă de reziduuri pentru care au fost desemnate;
d)să asigure difuzarea de informaţii fumizate de laboratoarele comunitare de referinţă;
e)să asigure personalului posibilitatea de a participa la cursurile de perfecţionare organizate de laboratoarele comunitare de referinţă.
Art. 18 - (1) Laboratoarele autorizate pentru decelarea substanţelor şi reziduurilor acestora la animalele vii şi produsele lor, condiţiile minimale de funcţionare, sarcinile, răspunderile şi competentele acestora sunt prevăzute în anexa nr. IX.
(2)Arondarea judeţelor la laboratoarele autorizate se stabileşte prin dispoziţii ale autorităţii veterinare competente.
(3)Înaintea eliberării unei autorizaţii de punere pe piaţă pentru un medicament veterinar destinat administrării la o specie a cărei came sau produse sunt destinate consumului uman, autoritatea veterinară competentă transmite laboratoarelor naţionale de referinţă pentru depistarea reziduurilor metodele de analiză uzuale.
(4)Pentru substanţele cuprinse în grupa A toate rezultatele pozitive obţinute în urma aplicării unei metode uzuale în locul unei metode de referinţă trebuie confirmate cu ajutorul metodei de referinţă in cadrul laboratorului naţional de referinţă agreat.
(5)Pentru toate substanţele, în cazul contestării pe baza unei analize contradictorii, rezultatele trebuie confirmate de laboratorul naţional de referinţă desemnat pentru substanţa sau reziduul în cauză. Această ultimă analiză trebuie efectuată pe cheltuiala reclamantului, în caz de confirmare.
(6)Atunci când examinarea unei probe oficia1e relevă un tratament ilegal se aplică prevederile art. 19 şi 20.
(7)Atunci când examenul relevă prezenţa reziduurilor de substanţe autorizate sau de contaminanţi care depăşesc nivelurile maxime admise de reglementările naţionale se aplică prevederile art. 21 şi 22.
Art. 19
(1)Autoritatea veterinară competentă se asigură ca în momentul obţinerii de rezultate pozitive, în condiţiile prevăzute la art. 18:
a)să obţină într-un interval cât mai scurt:
i)toate elementele necesare în vederea identificării animalului sau exploataţiile de origine sau de provenienţă;
ii) datele necesare cu privire la examen şi la rezultatele acestuia;
b. să dispună efectuarea sau să efectueze:
i)o anchetă în exploataţia de origine sau de provenienţă, în funcţie de caz) pentru determinarea cauzei prezenţei reziduurilor;
ii) în cazul unui tratament ilegal, o anchetă referitoare la substanţele sau produsele în cauză, în funcţie de caz, la nivelul fabricării, manipulării, depozitării, transportului, administrării, distribuţiei sau vânzării;
iii) toate celelalte anchete care se estimează a fi necesare.
(2)Animalele de la care au fost efectuate prelevări de probe trebuie identificate cu precizie. Ele nu pot părăsi în nici un caz exploataţiile înaintea eliberării rezultatelor analizelor efectuate.
Art. 20 - În cazul constatării unui tratament ilegal autoritatea veterinară competentă trebuie să asigure punerea sub control oficial a crescătoriei în cauză, anchetele vizate trebuie să se asigure că toate animalele în cauză sunt prevăzute cu o marcă sau o identificare oficială şi că prelevarea unei probe oficiale este efectuată în primul rând pe un eşantion statistic, respectiv fondat pe baze ştiinţifice internaţional recunoscute.
Art. 21
(1)în momentul punerii în evidenţă a reziduurilor de substanţe sau de produse
autorizate la un nivel care depăşeşte limitele maxime admise de reziduuri, autoritatea veterinară competentă efectuează o anchetă în exploataţia de origine sau de provenienţă, în funcţie de caz, pentru determinarea cauzelor care au condus la depăşirea limitelor.
(2)În funcţie de rezultatele acestei anchete autoritatea veterinară competentă ia toate măsurile necesare în vederea asigurării sănătăţii publice, având competenţa, după caz, de a interzice sacrificarea animalelor din exploataţia în cauză sau valorificarea produselor provenite din crescătorie pe o perioadă determinată.
(3)În cazul contravenţiilor repetate de depăşire a limitelor maxime de reziduuri, în momentul comercializării pe piaţă a animalelor de către un crescător sau a produselor de către un procesator ori de o fabrică de preparate, autoritatea veterinară competentă va efectua un supracontrol al animalelor şi al produselor crescătoriei şi/sau al fabricii în cauză pe o perioadă de minimum 6 luni,.cu interdicţia valorificării produselor sau a carcaselor până la obţinerea rezultatelor analizelor pentru probele prelevate.
(4)Toate rezultatele care pun în evidenţă o depăşire a limitelor maxime de reziduuri conduc la retragerea din consumul uman a carcaselor sau a produselor respective.
Art. 22
(I) Costul anchetelor şi al controalelor prevăzute la art. I 9 intră în sarcina proprietarului sau a deţinătorului de animale.
(2)În cazul în care ancheta confirmă suspiciunea, costul analizelor efectuate având ca obiect prevederile art. 20 şi 21 intră în sarcina proprietarului sau a deţinătorului de animale.
(3)Distrugerea animalelor depistate pozitive conform prevederilor art. 24 se face pe cheltuiala proprietarului de animale şi fără indemnizaţii sau compensaţii.
Cap. V
Măsurile ce trebuie luate în cazul constatării unei infracţiuni
Art. 23 - În cazul descoperirii de substanţe sau de produse neautorizate ori de substanţe care sunt cuprinse în anexa nr. V, grupele A, BI şi 82, la persoane neautorizate, aceste substanţe sau produse neautorizate vor fi supuse controlului oficial până când vor fi luate măsurile care se impun de către autoritatea veterinară competentă, fără a afecta eventualele sancţiunî faţă de contravenienţi.
Art. 24 - ( l) În perioada de interdicţie pentru animalele prevăzute la art. 20 animalele din explotaţîa în cauză nu pot părăsi crescătoria de origine sau nu pot fi cedate unei alte persoane, dacă aceasta nu se află sub control oficial. Autoritatea veterinară competentă va )ua aceste măsuri restrictive în funcţie de natura substanţelor identificate.
(2)În urma recoltării de probe efectuate conform art. 20, în cazul confirmării unui tratament ilegal, animalele depistate pozitive vor fi sacrificate pe loc fără întârziere sau trimise la un abator dotat cu instalaţiile şi echipamentele necesare în vederea ecarisării, în baza unui certificat sanitar veterinar oficial care să justifice sacrificarea. În cazul în care abatorul nu dispune de dotările necesare animalele astfel sacrificate sunt trimise unei fabrici de transformare cu grad înalt de siguranţă. Recoltarea probelor trebuie efectuată, pe cheltuiala cumpărătorului, pe ansamblul loturilor de animale aparţinând crescătoriei controlate, care sunt suspecte.
(3)Totodată, dacă jumătate sau mai mult din totalul recoltărilor efectuate pe probe reprezentative, în conformitate cu art. 20, este pozitivă, crescătorul poate opta fie pentru efectuarea unui control de ansamblu la animalele suspecte din crescătorie, fie pentru distrugerea acestora.
(4)Într-o perioadă ulterioară de minimum 12 luni exploataţiile aparţinând aceluiaşi proprietar vor face obiectul unui control amănunţit în vederea depistării reziduurilor descoperite iniţial.
(5)Crescătoriile sau întreprinderile care aprovizionează respectivele exploataţii sunt supuse, ţinând seama de contravenţia constatată, unui control suplimentar celui prevăzut la art. 14 alin. (1), destinat decelării substanţei în cauză. Acest lucru este valabil pentru toate exploataţiile sau întreprinderile aparţinând aceleiaşi filiere de aprovizionare cu animale sau cu hrană pentru animalele din exploataţia de origine sau de provenienţă.
Art. 25
Medicul veterinar oficial dintr-un abator are următoarele obligaţii:
I. în cazul în care suspectează sau deţine dovezi că animalele aduse spre tăiere au făcut obiectul unui tratament ilegal sau că le-au fost administrate substanţe ori produse neautorizate:
a)să dispună ca animalele respective să fie sacrificate separat de celelalte loturi de animale;
b)să reţină carcasele şi organele şi să procedeze la prelevările de probe necesare pentru punerea în evidenţă a respectivelor substanţe;
c)în cazul obţinerii de rezultate pozitive să trimită carnea şi organele la o fabrică de transformare cu grad înalt de siguranţă, fără indemnizaţie sau compensaţie;
2.în cazul în care suspectează sau deţine dovezi că animalele aduse spre tăiere au tăcut obiectul unui tratament autorizat, dar că nu a fost respectată perioada de aşteptare, amână sacrificarea până când este sigur că reziduurile nu depăşesc nivelurile maxime admise. Această perioadă nu poate în nici un caz să fie mai scurtă decât termenul de aşteptare prevăzut pentru substanţele în cauză sau timpul de aşteptare prevăzut în autorizaţia de punere în vânzare pe piaţă a produsului respectiv. Cu toate acestea, în cazuri de urgenţă sau dacă starea de sănătate a animalelor o cere ori dacă infrastructurile sau echipamentele din dotarea abatorului nu permit amânarea sacrificării animalelor, acestea pot fi sacrificate înaintea perioadei de interdicţie sau de amânare. Carnea şi organele sunt reţinute până la sosirea rezultatelor controalelor oficiale solicitate laboratorului de către medicul veterinar. Numai carnea şi organele la care cantitatea de reziduuri nu depăşeşte nivelurile maxime admise sunt oferite pentru consum public;
3.să retragă din consumul uman carcasele şi produsele pentru care nivelul reziduurilor depăşeşte nivelurile maxime admise prin reglementările naţionale.
Art. 26 - În cazul confirmării deţinerii, utilizării sau fabricării de substanţe ori de produse neautorizate într-o unitate de producţie, autorizaţiile oficiale de care beneficiază întreprinderea în cauză sunt suspendate pe o perioada în care întreprinderea face obiectul unui control amănunţit. În cazul recidivei aceste autorizaţii sau agreări sunt retrase definitiv.
Art. 27 - Trebuie luate măsuri administrative corespunzătoare în aceeaşi măsură faţă de toate persoanele care, în funcţie de caz, se fac responsabile de distribuirea sau de administrarea de substanţe ori de produse autorizate care au altă calitate decât cea prevăzută de legislaţia în vigoare.
Art. 28 - Toate formele de necooperare cu autoritatea veterinară competentă sau toate formele de obstrucţionare din partea personalului ori a responsabilului unui abator, sau a unei întreprinderi private, în momentul executării de inspecţii şi de recoltări de probe necesare aplicării planurilor naţionale de supraveghere a reziduurilor, precum şi în momentul derulării anchetelor sau controalelor prevăzute prin prezenta normă sanitară veterinară, atrag sancîiuni corespunzătoare din partea autorităţii veterinare competente.
Cap. VI
Importuri provenind din alte ţări
Art. 29 - Admiterea sau. menţinerea autorizaţiei de import pentru animale, produse de origine animală şi furaje, provenind din alte ţări, este condiţionată de aplicarea de către ţara respectivă a unui plan care să precizeze garanţiile oferite, cu privire la supravegherea reziduurilor şi substanţelor enumerate în anexa nr. V.
Art. 30 - (I) În cazul în care controalele efectuate la animale, produse de origine animală şi furaje importate conduc la concluzia că au fost utilizate produse sau substanţe neautorizate pentru tratarea animalelor, autoritatea veterinară competentă ia următoarele măsuri:
a)informează ţara de provenienţă despre natura produselor utilizate şi despre lotul în cauză;
b)întăreşte controlul la toate loturile de animale, produse de origine animală şi furaje având aceeaşi origine. Jn special de la urmatoarele 1O loturi provenite de la aceeasi sursa va fi prelevată o proba reprezentativa pentru fiecare lot sau parte din lot si va fi analizată pentru prezenta reziduurilor, la punctul de inspectîe la frontiera.
c)în cazul în care aceste noi controale pun în evidenţă prezenţa substanţelor sau produselor neautorizate ori a reziduurilor acestor substanţe sau produse:
i)lotul sau partea de lot în cauză trebuie reexpediată în ţara de origine pe cheltuiala expeditorului sau mandatarului, cu înscrierea pe certificatul sanitar veterinar a motivelor respingerii lotului;
ii) în funcţie de natura infracţiunii constatate şi a riscurilor asociate acestei infracţiuni, alegerea trebuie lăsată expeditorului în ceea ce priveşte reexpedierea lotului sau a părţii de lot în cauză, distrugerea acesteia sau utilizarea altor căi autorizate de legislaţie, fără acordarea de indemnizaţii sau compensaţii.
iii) autoritatea veterinara centrala va fi informata de rezultatul inspectiilor si pe baza acestor informatii vor face toate investigatiile necesare) pentru a identifica motivele si originea infractiunii descoperite.
(2)În cazul în care controalele prevăzute pun în evidenţă depăşirea limitei maxime de reziduuri se recurge la măsurile prevăzute la alin. ( l) lit. b).
Cap. VII
Dispoziţii finale
Art. 31
Anexele nr. I - XH pot fi modificate sau completate, după caz, ori de câte ori autoritatea veterinară competentă consideră necesar.
În particular, aceste anexe pot fi modificate avându-se în vedere evaluarea riscurilor, ce va ţine seama de unnătoarele aspecte:
–potenţialul toxicologic al reziduurilor din produsele de origine animală;
–prezenţa reziduurilor în produsele de origine animală.
Art. 32
Anexele nr. I - XII fac parte integrantă din prezenta normă sanitară veterinară.
Lista substantelor farmacologic active pentru care aţi fc,st s bilite limite maxime de reziduuri
Anexa nr. I
12
la nonna sanitară veterinară
Substanta farnacologic I Reziduu
activa
1.Medicamente anti•infectioase
1.1.Agenti chlmioterapeutici
1.1.1.Sulfamide
Specia de animale Limita maxima de
reziduuri
Produsul de analizat Alte dispozitii
| Toate substantele din grupa sulfamidelor | substanta de baza | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere | 100 µg/kg | muschi, ficat. rinichi, grasime | Suma reziduurilor tuturor substantelor nu trebuie sa depaseasca 100 µg/kg |
| Bovine, ovine, caprine | 100ua/kQ | lapte |
1.1.2.Oerivati de diamino pyrimid,na
| Baquiloprim | Baquiloprim | Bovine | 10 | ua/kci | Grasime | |
| 300ua/kg | Ficat | |||||
| 150uafkg | Rinichi | |||||
| 30 | ua/kg | Lapte | ||||
| Porcine | 40 | ua/kg | Piele si grasime | |||
| 50 | ua/kg | Ficat | ||||
| 50 | ua/kQ | Rinichi | ||||
| Trimethoprim | Trimethoprim | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere cu exceptia cabalinelor | 50 | ua/kg | Muschi (1) | Nu se utilizeaza la pasarile care produc oua pentru consum uman |
| 50 | ua/kQ | Grasime (2) | ||||
| 50 | ua/kg | Ficat | ||||
| 50 | uo/kg | Rinichi | ||||
| 50 | uo/kg | Lapte | ||||
| Cabaline | 100ua/kg | Muschi | ||||
| 100 ua/kg | Grasime | |||||
| 100 ua/kQ | Ficat | |||||
| 100 ua/k!J | Rinichi | |||||
(1)pentru peşte limita se refera la muschi si piele in proportie naturala
(2)pentru porcine si pasari limita se refera la piele si grasime in proportie naturala
1.2.Antibiotice
1.2.1.Peniciline
| AmoxicyUin | Amoxicyllin | Toate speciile de la care se obtin produse animalîere | 50 uafkg | Muschi | |
| 50 ua/kg | Grasime | ||||
| 50 ua/kg | Ficat | ||||
| 50 ua/kQ | Rinichi | ||||
| 4 ua/kg | Lapte |
| Substanta fannacoloaic activa | Reziduu | Specia de animale | Limita maxima de reziduuri | Produsul de analizat | Alte dispozitii |
|---|---|---|---|---|---|
| Ampicillin | Ampicillin | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere | 50 uo/ko | Muschi | |
| 50 uo/kg | Grasime | ||||
| 50 ua/kg | Ficat | ||||
| 50 ua/kq | Rinichi | ||||
| 4 ua/kg | Lapte | ||||
| Benzylpenicillin | BenzylpeniciUin | Toate speciile de fa care se obtin produse animaliere | 50 uo/kq | Muschi | |
| 50 ua/kq | Grasime | ||||
| 50 ua/ko | Ficat | ||||
| 50 ua/kg | Rinichi | ||||
| 4 µQ/kg | Lapte | ||||
| Cloxaciliin | Cloxacillin | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere | 300ua/kg | Muschi | |
| 300 uafkg | Grasime | ||||
| 300ua/kq | Ficat | ||||
| 300ua/ka | Rinichi | ||||
| 30 ua/kg | Lapte | ||||
| DicloxaciHin | Dicroxacillin | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere | 300ua/kg | Muschi | |
| 300ua/kg | Grasime | ||||
| 300ua/kg | Ficat | ||||
| 300ua/kg | Rinichi | ||||
| 30 µQ/kg | Lapte | ||||
| Nafcillin | Nafcillin | Toate rumegatoarele | 300ua/kq | Muschi | Numai pentru uz intramamar |
| 300ua/ka | Grasime | ||||
| 300ua/kg | Ficat | ||||
| 300ua/kg | Rinichi | ||||
| 30 ua/kQ | Lapte | ||||
| Oxacillin | Oxacillin | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere | 300ua/kg | Muschi | |
| 300ua/kg | Grasime | ||||
| 300ua/kq | Ficat | ||||
| 300ua/kg | Rinichi | ||||
| 30 ua/kg | Lapte | ||||
| Phenoxymethyl- paniciilin | Phenoxymethyl- penicillin | Porcine | 25 ua/kg | Muschi | |
| 25 ua/kg | Ficat | ||||
| 25 ua/kg | Rinichi | ||||
| Phenoxymethyl- penicillin | Phenoxymethyl- penicillin | Păsări | 25 ua/kg | Muschi | Nu se utiliează la animalele ale căror ouă sunt destinate consumului uman Vatabl( ,ncepînd cu data de 8 octombrie 2005 |
| 25 ua/kq | Piele şi grăsime | ||||
| 25 ua/kQ | Ficat | ||||
| 25 ua/kq | Rinichi |
13
| Substanta fannacologic activa | Reziduu | Specia de animale | Limita maxima de reziduuri | Produsul de analizat | Alte dispozitii |
|---|---|---|---|---|---|
| Penethamate | Benzytpenicillina | Bovine | 50 ua/ka | Muschi | Valabil pana la data de 14 septembrie 2005 |
| 50 uo/kQ | Grasime | ||||
| 50 ua/ka | Ficat | ||||
| 50 ua/ka | Rinichi | ||||
| 4 ua/kg | Lapte | ||||
| Porcine | 50 ua/kg | Muschi | |||
| 50 ua/kg | Grasime | ||||
| 50 ua/ka | Ficat | ||||
| 50 ua/ka | Rinichi | ||||
| Penethamale | Benzylpenicillina | Toate mamiferele producatoare de alimente | 50 ua/kQ | Muschi | Valabil incepand cu data de 14 septembrie 2005 |
| 50 uo/ka | Grasime | ||||
| 50 ua/kQ | Ficat | ||||
| 50 ua/lq:J | Rinichi | ||||
| 4 ua/ka | Lapte |
14
1.2.2.Cefalosporine
| Cefacetrile | Cefacetrile | Bovine | 125 | ua/ka | Lapte | Numai pentru uz intramamar | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cefalexin | Cefalexin | Bovine | 200 | ua/ka | Muschi | ||
| 200 | ua/kg | Grasime | |||||
| 200 µg/kg | Ficat | ||||||
| 1000 µg/kg | Rinichi | ||||||
| 100 | ua/kg | Lapte | |||||
| Cefalomium | Cefalomium | Bovine | 20 | ua/ka | Lapte | ||
| Cefapirin | Suma de cephapirine si desacety/- cephapirin | Bovine | 50 | ua/kg | Muschi | ||
| 50 | 11ci/ka | Grasime | |||||
| 100 ua(ka | Rinichi | ||||||
| 60 | ua/kg | Lapte | |||||
| Cefazolin | Cefazolin | Bovine. ovine, caprine | 50 | ua/kg | Lapte | ||
| Cefoperazone | Cefoperazone | Bovine | 50 | ua/kg | Lapte | ||
| Cefquinome | Cefquinome | Bovine | 50 | ua/kg | Muschi | ||
| 50 | uo/ka | Grasime | |||||
| 100 ua/ka | Ficat | ||||||
| 200 ua/kq | Rinichi | ||||||
| 20 | ua/ko | Lapte | |||||
| Porcine | 50 | ua/ka | Muschi | ||||
| 50 | ua/kg | Piele si grasime | |||||
| 100 ua/ka | Ficat | ||||||
| 200 ua/ka | Rinichi | ||||||
| Cabaline | 50 | ua/ka | Muschi | ||||
| >--- | 50 | ua/ka | Grasime | ||||
| 100 ua/kQ | Ficat | ||||||
| 20011Qlka | Rinichi | ||||||
| Substanta fannacologic activa | Reziduu | Specia de animale | Limita maxima de reziduuri | Produsul de analizat | Alte dispozitii |
|---|---|---|---|---|---|
| Ceftiofur | Suma a tuturor reziduurilor ramase cu structura betalactam exprimata ca desfuroylceftiour | Bovine | 1000 ua/kg | Muschi | |
| 2000 ua/kQ | Grasime | ||||
| 2000 ua/kg | Ficat | ||||
| 6000 UQ/kg | Rinichi | ||||
| 100 uQ/kg | Lapte | ||||
| Porcine | 1000 ua/kg | Muschi | |||
| 2000 uo/kQ | Grasime | ||||
| 2000 uo/kq | Ficat | ||||
| 6000 ua/kQ | Rinichi |
15
1.2.3 Quinolone
| Acid oxolinic | Acid oxolinic | Porcine | 100 µg/kg | Muschi | |
| 50 ua/l | Piele si grasime | ||||
| 150 ua/kq | Ficat | ||||
| 150 ua/kg | Rinichi | ||||
| Pui | 100 ua/kq | Muschi | Nu se utilizeaza la animalele care produc oua pentru consum uman Valabil pana ta data de 18 octombrie 2005 | ||
| 50 ua/kg | Piele si grasime | ||||
| 150 ua/kQ | Ficat | ||||
| 150 ua/kg | Rinichi | ||||
| Peste | 100 µg/kg | Muschi si piele in proportie naturala | |||
| Acid oxolinic | Acid oxolinic | Toate speciile producatoare de alimente | 100 ua/kQ | Muschi (1} | (1) pentru peşte limita se refera la muschi si piele in proportie naturala (2) pentru porcine si pasari limita se refera la piele si grasime in proportie n@turah, Nu se foloseste la animalele al caror lapte sau oua sunt produse pentru consum uman Valabil incepand cu data de 18 octombrie 2005 |
| 50 ua/kg | Grasime (2) | ||||
| 150 ua/kg | Ficat | ||||
| 150 uo/kci | Rinichi | ||||
| Danofloxacin | Danofloxacin | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere cu exceptia bovine, ovine, caprine si pasari | 100 ualko | Muschi (1) | (2)pentru porcine limita se refera la grasime si piele in proportie naturala |
| 50 ua/kg | Grasime (2) | ||||
| 200 ua/ko | Ficat | ||||
| 200 ua/kg | Rinichi | ||||
| Bovine, ovine, caprine | 200 ua/kg | Muschi | |||
| 100 ua/kg | Grasime | ||||
| 400 ualkg | Ficat | ||||
| 400 ua/ko | Rinichi | ||||
| 30 ua/kg | lapte | ||||
| Pasari | 200 uc/kQ | Muschi | Nu se utilizeaza la animalele care produc oua pentru consum uman | ||
| 100 ua/kq | Piele si grasime | ||||
| 400 ua/kci | Ficat | ||||
| 400 ua/kQ | Rinichi |
| Substanta farmacoloaîc activa | Reziduu | Specia de animale | Limita maxima de reziduuri | ProduslJI de analizat | Alte dispozitii |
|---|---|---|---|---|---|
| Difloxacin | Difloxacin | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere cu exceptia bovine, ovine, caprine, porcine si pasari | 300 ua/l | Muschi (1) | (1)pentru peşte limita se refera la muschi si piele in proportie naturala |
| 100 ua/l | Grasime | ||||
| 800 ua/kQ | Ficat | ||||
| BOO a | Rinichi | ||||
| Bovine, ovine, caprine | 400 uofk.Cl | Muschi | Nu se utilizeaza la animale in lactatie, de la care se obtine lapte destinat consumului uman | ||
| 100 ua/kg | Grasime | ||||
| 1400 ua/kg | Ficat | ||||
| 800 ua/kg | Rinichi | ||||
| Porcine | 400 ua/ka | Muschi | |||
| 100 u | Piele si grasime | ||||
| 800 ua/kq | Ficat | ||||
| 800 ua/ka | Rinichi | ||||
| Pasari | 300 ua/kg | Muschi | Nu se utilizeaza la animalele care produc oua pentru consum uman | ||
| 400 ua/kg | Piele si grasime | ||||
| 1900 ua/kg | Ficat | ||||
| 600 ua/kg | Rinichi | ||||
| Enrof!oxacin | Suma de enrofloxacin si ciprofloxacin | Toate speciite de fa care se obtin produse animaliere cu exceptia bovine,ovine, caprine, porcine, iepuri si pasari | 100 11Q/k.Q | Muschi (1) | (1)pentru peşte limita se refera la muschi si piele in proportie naturala |
| 100 ua/kQ | Grasime | ||||
| 200 u | Ficat | ||||
| 200 µg/kg | Rinichi | ||||
| Bovine, ovine, caprine | 100 ua/kg | Muschi | |||
| 100 ua/k:g | Grasime | ||||
| 300 ua/kq | Ficat | ||||
| 200 ua/kq | Rinichi | ||||
| 100 ua/kg | Lapte | ||||
| Porcine, iepuri | 100 ua/kQ | Muschi | (2)pentru porcine limita se refera la grasime si piele in proportie naturala | ||
| 100 ua/kg | Grasime(2) | ||||
| 20D ua/kg | Ficat | ||||
| 300 ua/kg | Rinichi | ||||
| Pasarl | 100 ua/kQ | Muschi | Nu se utilizeaza la animalele care produc oua pentru consum uman | ||
| 100 ua/kQ | Piele si grasime | ||||
| 200 µq/kg | Ficat | ||||
| 300 uafkq | Rinichi |
16
| Substanta farmacologic activa | Reziduu | Specia de animale | Limita maxima de reziduuri | Produsul de analizat | Alte dispozitii |
|---|---|---|---|---|---|
| Flumequine | Flumequine | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere cu exceptia bovine, ovine, caprine, porcine, pasari si peşte | 200 ua/kQ | Muschi | |
| 250 ua/kq | Grasime | ||||
| 500 ua/ka | Ficat | ||||
| 1000 µg/kg | Rinichi | ||||
| Bovine, porcine, ovine, caprine | 200 µg/kg | Muschi | |||
| 300 uo/kQ | Grasime | ||||
| 500 ua/kQ | Ficat | ||||
| 1500 uo/kg | Rinichi | ||||
| 50 ua/kg | Lapte | ||||
| Porcine | 200 ua/kg | Muschi | (2)pentru porcine limita se refera la grasime si piele in proportie naturala | ||
| 300 110/kg | Grasime(2) | ||||
| 500 ua/ka | Ficat | ||||
| 1500 ua/kci | Rinichi | ||||
| Pasari | 400 ua/kq | Muschi | Nu se utilizeaza la animalele care produc oua pentru consum uman | ||
| 250 uci/kci | Piele si grasime | ||||
| 800 ua/ko | Ficat | ||||
| 1000 ua/kq | Rinichi | ||||
| Peşte | 600 µg/kg | Muschi si piele in proportie naturala | |||
| Marbofloxacln | Marbofloxacin | Bovine | 150 ua/kg | Muschi | |
| 50 ua/kg | Grasime | ||||
| 150 ua/kg | Ficat | ||||
| 150 ua/kg | Rinichi | ||||
| 75 ua/ko | Lapte | ||||
| Porcine | 150 ua/ka | Muschi | |||
| 50 ua/ko | Grasime si piele | ||||
| 150 ua/kg | Ficat | ||||
| 150 ua/kg | Rinichi | ||||
| Sarafloxacin | Saraffoxacin | Pui | 10 ua/kg | Piele si grasime | |
| 100 ua/kg | Ficat | ||||
| Salmonide | 30 µg/kg | Muschi si piele in proportie naturala |
17
Substanta farmacoloaic activa
| Acetylisovaleryttylosin | Suma de acetyl- isovaleryltylosin si 3-O-acetiltylosin | Porcine | 50 ua/kA | Muschi | |
| 50 ua/kQ | Piele si grasime | ||||
| 50 ua/kQ | Ficat | ||||
| 50 uq/kg | Rinichi | ||||
| Erytromycin | Erytromycin A | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere | 200 uQ/kg | Muschi {1) | {1)pentru peşte limita se refera la muschi si piele in proportie naturala (2)pentru porcine limita se refera la grasime si piele ln proportie naturala |
| 200 ua/kg | Grasime (2) | ||||
| 200 ua/kq | Ficat | ||||
| 200 ua/kg | Rinichi | ||||
| 40 ua/kg | Lapte | ||||
| 150 ua/kQ | Oua | ||||
| Spiramycin Spiramycin | Suma de spiramy- cina si neospiramy- cina Spiramycin 1 | Bovine | 200 ua/kg | Muschi | |
| 300 u.a/kg | Grasime | ||||
| 300 ua/kg | Ficat | ||||
| 300 ua/kg | Rinichi | ||||
| 200 ua/kg | Lapte | ||||
| Pui | 200 ua/kg | Muschi | |||
| 300 ua/kg | Piele si grasime | ||||
| 400 uQ/kg | Ficat | ||||
| Porcine | 250 ua/kQ | Muschi | |||
| 2000 ua/kg | Ficat | ||||
| 1000 uo/kg | Rinichi | ||||
| Tilmicosin | Tilmicosin | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere cu exceptia pasarilor | 50 ua/kg | Muschi (1) | |
| 50 ua/kg | Grasime {2) | ||||
| 1000 ua/k!'.J | Ficat | ||||
| 1000 ua/kg | Rinichi | ||||
| 50 ua/ka | Lapte | ||||
| Pasari | 75 uQ/kg | Muschi | Nu se utilizeaza la animalele care produc oua pentru consum uman | ||
| 75 uo/ko | Piele si grasime | ||||
| 1000 ua/kg | Ficat | ||||
| 250 ua/kg | Rinichi |
(1)pentru peşte limita se refera la muschi si piele in proportie naturala
(2)penuu porcine limita se refera la grasime si piele in proportie natura/a
1.2.4 Macrolide
Reziduu Specia de animale Limita maxima de reziduuri
Produsul de analizat Alte dispozitii
18
| Substanta fannacoloaic activa | Reziduu | Specia de animale | Limita maxima de reziduuri | Produsul de analizat | Alte dispozitii |
|---|---|---|---|---|---|
| Tylosin | Tylosin A | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere | 100 µg/kg | Muschi (1) | muschi si piele în proportie naturala |
| 100 ua/ka | Grasime (2) | ||||
| 100 ua/kg | Ficat | ||||
| 100 ua/kg | Rinichi | ||||
| 50 ua/kg | Lapte | ||||
| 200 ua/kg | Oua | ||||
| Tulathromycin | (2R,3S.4R,5R,8R,10R,11R. 12S,13S,14R)-2-ethyl- 3,4,10,13-tetrahydroxy- 3,5,8,1O,12,14-hexamethyl-- 11-(13,4,6-trideoxy-3- (dimethylamino)- -O-xylo- hexopy-ranosyijoxy]-1-oxa-6- azacyclopent-decan-15-one exprimat ca echivalenti ai tulathromycin | Bovine | 100 ua/kg | Grasime | Nu se utilizeaza la animale in lactatie, de la care se obtine lapte destinat consumului uman |
| 3000 ua/ka | Ficat | ||||
| 3000 µg/kg | Rinichi | ||||
| Porcine | 100 µg/kg | Piele si grasime | |||
| 3000 µg/kg | Ficat | ||||
| 3000 µg/kg | Rinichi |
(1)pentru peşte limita se refera la
(2)pentru porcine si pasari limita se refera la grasime si piele în proportie naturala
19
1.2.5.Florfenicol si compusi inruditi
| Florfenicol | Suma de florfenicol si metaboliti masu- rati ca florfenicol- amina | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere cu exceptia bovine, ovine, caprine, porcine, pasari si peste | 100 µg/kg | Muschi | |
| 200 µg/kg | Grasime | ||||
| 2000 uo/kQ | Ficat | ||||
| 300 µg/kg | Rinichi | ||||
| Bovine, ovine, caprine | 200 ua/ka | Muschi | Nu se utilizeaza la animale in lactatie, de la care se obtine lapte destinat consumului uman | ||
| 3000 ua/kg | Ficat | ||||
| 300 ua/kg | Rinichi | ||||
| Porcine | 300 ua/kg | Muschi | |||
| 500 ua/kg | Piele si grasime | ||||
| 2000 ua/kg | Ficat | ||||
| 500 ua/kg | Rinichi | ||||
| Pasari | 100 ua/ka | Muschi | Nu se utilizeaza la animalele care produc oua pentru consum uman | ||
| 200 ua/kQ | Piele si grasime | ||||
| 2500 ua/kg | Ficat | ||||
| 750 ua/ka | Rinichi | ||||
| Peste | 1000 ua/kg | Muschi si piele in prop naturala |
| Substanta farmacologic activa | Reziduu | Specia de animale | Limita maxima de reziduuri | Produsul de analizat | Alte dispozitii |
|---|---|---|---|---|---|
| Thiamphenicol | Thiamphenicot | Bovine | 50 ualka | Musctii | |
| 50 uq/kq | Grasime | ||||
| 50 uQ/kq | Ficat | ||||
| 50 1-10/kq | Rinichi | ||||
| 50 µq/ka | Lapte | ||||
| Pui | 50 1-1g/kg | Muschi -- | Nu se utilizeaza la pasar;Je care produc oua pentru consum uman | ||
| 50 µg/ka | Piele si grasime | ||||
| 50 uoll<.a | Ficat | ||||
| 50 µglkg | Rinicl'li |
20
1.2.6.Tetracicline
| Chlortetracicline | Suma substanta de baza si 4-epimerul | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere | 100 ua/kq | Muschi | |
| 300 ug/kQ | Ficat | ||||
| 600 ua/kg | Rinichi | ||||
| 100 µg/kg | Lapte | ||||
| 200µ | Oua | ||||
| Doxycycline | Doxycyclina | Bovine | 100 µg/kg | Muschi | Nu se utllizeaza la animale in lactatie. de la care se obtine lapte destinat consumului uman |
| 300 ua/kg | Ficat | ||||
| 600 ua/ka | Rinichi | ||||
| Porcine | 100 µQ/1<. | Muschi | |||
| 300 µl'.lfkg | Piele si grasime | ||||
| 300 ua/l | Ficat | ||||
| 600 ua/kg | Rinichi | ||||
| Pasarl | 100 ua/kg | Muschi | Nu se utilizeaza la animalele care produc oua pentru consum uman | ||
| 3 k(l | Piele si graslme | ||||
| 300 ua/kci | Ficat | ||||
| 600 ua/k!l | Rinichi | ||||
| Oxitetracicline | Suma substanta de baza si 4-epimerul | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere | 100 ua/kci | Musch\ | |
| 300 ua/kCI | Ficat | ||||
| 600 ua/kg | Rinichi | ||||
| 100 ua/kg | Lapte | ||||
| 200 ua/kg | Oua | ||||
| Tetracicline | Suma substanta de baza si 4-epimerul | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere | 100 ua/kg | Muschi | |
| 300 uo/ka | Ficat | ||||
| 600 uo/kci | Rinichi | ||||
| 100 uci/kQ | Lapte | ||||
| 200 µg/kQ | Oua |
1.2.7.Ansamvcine cu nucleu naftalenic
Rifaximin I Rifaximin Bovine 60 Lap_te
Substanta fannacologic activa
1.2.8.Pleuromutiline
Reziduu Specia de animale Limita maxima de reziduuri
Produsul de analizat Alte dispozitii
| Tiamulin | Suma a metabilitilor care hidrolizeaza in 8-a-Hydroximutilin Tiamulin | Porcine | 100 ua/ko | Muschi | |
| 500 ua/kQ | Ficat | ||||
| Curci | 100 ua/ka | Muschi | |||
| 100 ua/ka | Piele si grasime | ||||
| 300 ua/kg | Ficat | ||||
| Pui | 100 ua/kg | Muschi | |||
| 100 ua/kg | Piele si grasime | ||||
| 1000 ua/ka | Ficat | ||||
| 1000 ua/kg | Oua | ||||
| Iepuri | 100 ua/ka | Muschi | |||
| 500 ua/kQ | Ficat | ||||
| Valnemulin | Valnemulin | Porcine | 50 ua/ka | Muschi | |
| 500 ua/ka | Ficat | ||||
| 100 ua/kg | Rinichi |
1.2.9.Lincosamide
| Lincomycin | Lincomycin | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere | 100 µg/kg | Muschi (1) | muschi si piele in proportie naturala |
| 50 ua/kQ | Grasime (2) | ||||
| 500 ua/ka | Ficat | ||||
| 1500 ua/ko | Rinichi | ||||
| 150 ua/ka | Lapte | ||||
| 50 ua/kg | Oua | ||||
| Pirlimycin | Pirlimycin | Bovine | 100 ua/ka | Muschi | |
| 100 ua/kg | Grasime | ||||
| 1000 ua/kg | Ficat | ||||
| 400 ua/kQ | Rinichi | ||||
| 100 ua/ka | Lapte |
(1)pentru peşte limita se refera la
(2)pentru porcine si pasari limita se refera la grasime si piele in proportie naturala
1.2.10
21
Amlnoglicozide
| Apramycin | Apramycin | Bovine | 1000 ua/kg | Muschi | Nu se utiHzeaza la animale în lactatie, de la care se obtine lapte destinat consumului uman |
| 1000 ua/ko | Grasime | ||||
| 10000 ua/kg | Ficat | ||||
| 20000 ua/kg | Rinichi |
| Substanta farmacologic activa | Reziduu | Specia de animale | Limita maxima de reziduuri | Produsul de analizat | Alte dispozitii |
|---|---|---|---|---|---|
| Dihydrostreptomycin | Dihydrostreptomycin | Bovine, ovine | 500 ua/ka | Muschi | |
| 500 ua/ka | Grasime | ||||
| 500 ua/kg | Ficat | ||||
| 1000 ua/kg | Rinichi | ||||
| 200 ua/ka | Lapte | ||||
| Porcine | 500 ua/ka | Muschi | |||
| 500 uafka | Piele si grasime | ||||
| 500 ua/ka | Ficat | ||||
| 1000 uo/ka | Rinichi | ||||
| Gentamicin | Suma de gentamicin C1, C1a, C2 si C2a | Bovine | 50 uo/ka | Muschi | |
| 50 ua/ka | Grasime | ||||
| 200 ua/kg | Ficat | ||||
| 750 ua/ka | Rinichi | ||||
| 100 ua/kg | Lapte | ||||
| Porcine | 50 ua/ka | Muschi | |||
| 50 ua/ka | Piele si grasime | ||||
| 200 uo/ka | Ficat | ||||
| 750 ua/kg | Rinichi | ||||
| Neornycin (inclusiv framycetin) | Neomycin B | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere | 500 uo/kg | Muschi (1) | (1) pentru peşte limita se refera la muschi si piele in proportie naturala (2 pentru porcine si pasari limita se refera la grasime si piele in proportie naturala |
| 500 ua/kg | Grasime (2) | ||||
| 500 µg/kg | Ficat | ||||
| 5000 uo/ka | Rinichi | ||||
| 1500 ua/kQ | Lapte | ||||
| 500 ua/ka | Oua | ||||
| Kanarnycin | KanamycinA | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere cu exceptia peştelui | 100 µg/kg | Muschi | Nu se utilizeaza la animalele de la care se obtin oua pentru consum uman Pentru porcine si pasari limita se refera la grasirne si piele in proportie naturala |
| 100 ua/kg | Grasime | ||||
| 600 uo/kg | Ficat | ||||
| 2500 ua/ka | Rinichi | ||||
| 150 ua/ka | Lapte | ||||
| Paromomycin | Paromomycin | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere | 500 ua/kg | Muschi (1) | Nu se utilizeaza la animale de la care se obtine lapte sau oua destinate consumului uman |
| 1500 uo/kQ | Ficat | ||||
| 1500 ua/kQ | Rinichi | ||||
| (1) pentru peşte limita se refera la muschi si piele in proportie naturala |
22
| Substanta farmacolooic activa | Reziduu | Specia de animale | Limita maxima de reziduuri | Produsul de analizat | Alte dlspozitii |
|---|---|---|---|---|---|
| Spectinomycin | Spectinomycin | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere cu exceptia ovinelor | 300 ua/ka | Musehi (1) | (i) pentru peşte limita se refere la muschi si piele in proportie naturala (2) pentru porcine si pasari limita se refera la grasime si piele în proportie naturala |
| 500 ua/ka | Grasime (2) | ||||
| 1000 µQ/kQ | Ficat | ||||
| 5000 ua/kg | Rinichi | ||||
| 200 µg/kg | Lapte | ||||
| Ovine | 300 ua/kg | Muschi | |||
| 500 ua/k.a | Grasime | ||||
| 2000 ua/ka | Ficat | ||||
| 5000 uc:i/ka | Rinichi | ||||
| 200 ua/ka | Lapte | ||||
| Streptomyicin | Streptomycin | Bovine, ovine | 500 uQ/ka | Muschi | |
| 500uwka | Grasime | ||||
| 500 ua/ka | Ficat | ||||
| 1000 ua/ka | Rinichi | ||||
| 200 ua/kg | Lapte | ||||
| Porcine | 500 ua/kg | Muschi | |||
| 500 uc:i/ka | Piele si orasime | ||||
| 500 ua/ka | Ficat | ||||
| 1000 uQ/kci | Rinichi |
I I
1.2.11 Alte antibiotice
Novobiocin Novobioein
1.2.12 Polipeptide
I Bovine 50 La 2te
| Bacitracin | Suma de bacitracin A bacitracin B si bacitracin C | Bovine | 100 ua/k.a | Lapte | |
| Iepuri | 150 ua/kQ | Muschi | |||
| 150 ua/kQ | Grasime | ||||
| 150 ua/lca | Ficat | ||||
| 150 ua/kg | Rinichi |
23
1.2.13.Inhibitori beta lactamici
| Acid clavulanic | Acid clavulanic | Bovine | 100 ua/ka | Muschi | |
| 100 ua/ka | Grasime | ||||
| 200 ua/ko | Ficat | ||||
| 400 uo/ka | Rinichi | ||||
| 200 ucv'kg | Lapte | ||||
| Porcine | 100 ua/kQ | Muschi | |||
| 100 ua/kg | Piele si grasime | ||||
| 200 ua/ka | Ficat | ||||
| 400 ua/kg | Rinichi |
Substanta farmacologic activa
Reziduu Specia de animale Limita maxima de reziduuri
Produsul de analizat Alte dispozitii
1.2.14.Po_l.î myxine
| Colistin | Colistin | Toate speciile de la care se obtin produse animaliere | 150 µg/kg | Muschi (1) | {1) pentru peşte limita se refera ta muschi si piele in proportie naturala (2) pentru porcine si pasari limita se refera la grasime si piele in proportie naturala |
| 150 ua/kg | Grasime (2) | ||||
| 150 ua/kg | Ficat | ||||
| 200 ua/kg | Rinichi | ||||
| 50 ua/kq | Lapte | ||||
| 300 ua/ka | Oua |
2.Agenti antiparazitari
2.1.Agenti actionind impotriva endoparazitilor
2.1.1.Salicylanilide
| Closantel | Closantel | Bovine | 1000 ua/kq | Muschi | |
| 3000 ua/kq | Grasime | ||||
| 1000 ua/kq | Ficat | ||||
| 3000 ua/kg | Rinichi | ||||
| Ovine | 1500 ua/ka | Muschi | |||
| 2000 ua/kg | Grasime | ||||
| 1500 ua/kg | Ficat | ||||
| 5000 ua/kq | Rinichi | ||||
| Rafoxanide | Rafoxanide | Bovine | 30 ua/kţ;1 | Kg Muschi | Nu se utilizeaza la animale in lactatie, de la care se obtine lapte destinat consumului uman |
| 30 ua/kq | Grasime | ||||
| 10 uo/kQ | Ficat | ||||
| 40 ua/kg | Rinichi | ||||
| Ovine | 100 ua/kg | Muschi | |||
| 250 ua/ka | Grasime | ||||
| 150 ua/kg | Ficat | ||||
| 150 ua/kg | Rinichi |
| Levamisol | Levamisol | Bovine, ovine, porcine, pasari | 10 ua/kg | Muschi | |
| 10 ua/kq | Grasime | ||||
| 100 ua/kq | Ficat | ||||
| 10 ua/kq | Rinichi |
2.1.2.Tatra-hydro-imidazoli (imidazolthiazoli)
24
Substanta fannacologic activa
Reziduu Specia de animale Limita maxima de reziduuri
Produsul de analizat Alte dispozitii
25
| Albendazol | Suma de albendazol sulfoxid, albendazof sulfona si albendazol 2 amino sulfona, exp Ca albendazof | Toate rumegatoarele | 100 ua/kg | Muschi | |
| 100 ua/kg | Grasime | ||||
| 1000 ua/kg | Ficat | ||||
| 500 ua/kQ | Rinichi | ||||
| 100 ua/kg | Lapte | ||||
| Albendazof-oxid | Suma de albendazol sulfoxid, albendazol sulfona si albendazol 2 amino sulfona, exp. ca a\bendazol | Bovine, ovine | 100 ua/ka | Muschi | |
| 100 u.a/kg | Grasime | ||||
| 1000 ua/kg | Ficat | ||||
| 500 ua/kg | Rinichi | ||||
| 100 ua/kg | Lapte | ||||
| Febantel | Suma de reziduuri extractibile care pot fi oxidate \a oxfendazol | Bovine, ovine, porcine, cabaline | 50 uo/kg | Muschi | |
| 50 ua/ka | Grasime | ||||
| 500 uo/ko | Ficat | ||||
| 50 ua/'KQ | Rinichi | ||||
| Bovine, ovine | 10 ua/k.g | Lapte | |||
| Febantel | Suma de reziduuri extractibile care pot fi oxidate la oxfendazof sulfona | Toate rumegatoarele | 50 uo/kg | Muschi | |
| 50 ua/kg | Grasime | ||||
| 500 ua/kg | Ficat | ||||
| 50 ua/kg | Rinichi | ||||
| 10 ua/kg | Lapte | ||||
| Fenbendazol | Suma de reziduuri extractibile care pot fi oxidate la oxfendazol sulfona | Toate rumegatoarele | 50 ua/kg | Muschi | |
| 50 ua/ka | Grasime | ||||
| 500 ua/ko | Ficat | ||||
| 50 ua/ko | Rinichi | ||||
| 10 uQ/kg | Lapte | ||||
| Flubendazol | Suma flubendazol si (2-amino-1H-benzimi dazol-5-yl)(4 fluoro- phenil) methanona | Porcine, pui, vanat cu pene | 50 ua/kg | Muschi | |
| 50 ua/kg | Piele si grasime | ||||
| 400 ua/kg | Ficat | ||||
| 300 ua/ka | Rinichi | ||||
| Flubendazol | Curci | 50 ua/ka | Muschi | ||
| 50 ua/kci | Piele si grasime | ||||
| 400 ua/ka | Ficat | ||||
| 300 ua/ka | Rinichi | ||||
| Flubendazol | Pui | 400 ualkg | Oua |
2.1.3.Benzimidazoli si pro-benzlmldazoll
| famacologic 11ctiva | Reziduu | Specia de animale | Limitei maxima de reziduuri | Produsul de analizat | Alte dispozitii |
|---|---|---|---|---|---|
| Mebendazol | Suma de mebendazol Methyl (5-{1-hydroxy, 1- phenyl} methyl-1H- benzimidazol-2-yl) carbamat si (2-amino-1H- benzimidazol-5-yl) phenylmethanone, exprimat ca achivalenti ai mebendazol | Ovine, caprine, cabaline | 60 u.a/kq | Muschi | Nu se utilizeaza la animalele in lactatie de la care se obtine lapte destinat pentru consum uman |
| 60 ua/kg | Grasime | ||||
| 400 ua/kg | Ficat | ||||
| 60 µg/kg | Rinichi | ||||
| Netobimin | Suma de albendazof oxid, a1bendazol sul- tona si albendazol 2-aminosulfona exprimat ca albendazol | Bovine, ovine | 100 ua/kq | Muschi | Numai pentru uz oral |
| 100 ua/kQ | Grasime | ||||
| 1000 ua/ka | Ficat | ||||
| 500 ua/kg | Rinichi | ||||
| 100 ua/kg | Lapte | ||||
| Oxfendazol | Suma de reziduuri extractibile care pot fi oxidate la oxfendazol sulfona | Toate rumegatoare!e | 50 u.Q/kg | Muschi | |
| 50 ua/kq | Grasime | ||||
| 500 ua/kQ | Ficat | ||||
| 50 ua/kg | Rinichi | ||||
| 10 ua/kq | Lapte | ||||
| Oxibendazol | Oxibendazol | Porcine | 100 ua/ka | Muschi | |
| 500 ua/ka | Piele sf grasime | ||||
| 200 ua/kci | Ficat | ||||
| 100 uo/kg | Rinichi | ||||
| Thiabendazol | Suma de thiabendazol si 5-hydroxythiabendazol | Bovine, caprine | 100 ua/kg | Muscni | |
| 100 ua/kg | Grasime | ||||
| 100 uo/kg | Ficat | ||||
| 100 ua/ka | Rinichi | ||||
| 100 ua/kg | Lapte | ||||
| Triclabendazol | Suma de reziduuri extractibile care pot fi oxidate la keto- tricfabendazol | Bovine, ovine | 100 ua/kg | Muschi | Nu se utilizeaza fa animale in lactatie, de la care se obtine lapte destinat consumului uman |
| 100 uci/ka | Ficat | ||||
| 100 µg/kg | Rinichi |
–Substanta
26
2.1.4.Derivati de fenol incluzind sajy_cilanide
| Nitoxinil | Nitoxinil | Bovine, ovine | 400 ua/kg | Muschi | |
| 200 ua/kg | Grasime | ||||
| 20 uo/kg | Ficat | ||||
| 400 ua/k | Rinichi |
| Substanta farmacologic activa | Reziduu | Specia de animale | Limita maxima de reziduuri | Produsul de analizat | Alte dispozitii |
|---|---|---|---|---|---|
| Oxyclozanide | Oxyclozanide | Toate rumegatoarele | 20 uo/ko | Muschi | |
| 20 ua/kQ | Grasime | ||||
| 500 uo/kQ | Ficat | ||||
| 100 uo/kQ | Rinichi | ||||
| 10 ualkg | Lapte |
2.1.5.Benl!'.ensulfonamide
| Clorsulon | Clorsulon | Bovine | 35 ua/kg | Muschi | |
| 100 ua/ka | Ficat | ||||
| 200 uo/ka | Rinichi |
2.1.6.Derivati de piperazina
| Piperazine | Piperazine | Porcine | 400 uo/kQ | Muschi | |
| 800 ua/kg | Grasime si piele | ||||
| 2000 uo/kg | Ficat | ||||
| 1000 ua/kg | Rinichi | ||||
| Pui | 2000 uo/ka | Oua |
2.1.7.Tetrahydropyrimide
| Morantel | Suma de reziduuri care pot fi hidrolizate la N- methyl-1,3-propanediamine si exprimat ca echivalenti de morantel | Bovine, ovine | 100 µg/kg Muschi !image !image !image 100 µg/kg Grasime 800 µg/kg Ficat 200 µg/ka Rinichi 50 µg/kg Lapte | Valabil pana la data de 18 octombrie 2005 |
| Morantel | Suma de reziduuri care pot fi hidrolizate la N- methyl-1,3-propanediamine si exprimat ca echivalenti de morantel | Toate rumegatoarele | 100 µg/kg Muschi !image 100 µg/kg Grasime 800 ua/kg Ficat 200 ua/ka Rinichi 50 uo/ka Lapte | Valabil incepand cu data de 18 octombrie 2005 |
2.2.Agenti actionind împotriva ectoparazitilor
27
2.2.1.Org_anofosfati
| Coumafos | Coumafos | Albine | 100 ua/ka | Miere | |
|---|---|---|---|---|---|
| Diazinon | Diazinon | Bovine, porcine, ovine, caprine | 20 ualka | Muschi | |
| 700 ua/kg | Grasime | ||||
| 20 uo/kg | Ficat | ||||
| 20 ua/kg | Rinichi | ||||
| Bovine, ovine, caprine | 20 uo/kg | Lapte |
| Substanta farnacologic activa | Reziduu | Specia de animale | Limita maxima de reziduuri | Produsul de analizat | Alte dispozitii |
|---|---|---|---|---|---|
| Phoxim | Phoxim | Ovine | 50 110/ko | Muschi | Nu se utilizeaza la animale in lactatie, de la care se obtine lapte destinat consumului uman |
| 400 110/ko | Grasime | ||||
| 50 ua/ko | Rinichi | ||||
| Porcine | 20 ua/ko | Muschi | |||
| 700 uo/kQ | Piele si grasime | ||||
| 20 ua/kQ | Ficat | ||||
| 20 uafk.Q | Rinichi | ||||
| Pui | 25 µg/kg | Muschi | Valabil incepand cu data de 8 octombrie 2005 | ||
| 550 µg/kg | Piele si grasime | ||||
| 50 nafk.o | Ficat | ||||
| 30 ua/ko | Rinichi | ||||
| 60 uo/ko | Oua |
28
2.2.2.Fonnamidine
| Amitraz | Suma de amitraz si toti metabolitii conti- nind 2,4 DMA moyeti expri- mate ca amitraz | Bovine | 200 ua/kg | Grasime | |
| 200 ua/kCI | Ficat | ||||
| 200 µg/kg | Rinichi | ||||
| 10 uo/ka | Lapte | ||||
| Ovine | 400 ua/ka | Grasime | |||
| 100 ua/kg | Ficat | ||||
| 200 ua/kg | Rinichi | ||||
| 10 ua/kg | Lapte | ||||
| Caprine | 200 ua/kg | Grasirne | |||
| 100 ua/kQ | Ficat | ||||
| 200 ua/kq | Rinichi | ||||
| 10 uCl/kg | Lapte | ||||
| Porcine | 400 uo/ka | Pile si grasime | |||
| 200 ua/kg | Ficat | ||||
| 200 ua/kg | Rinichi | ||||
| Albine (miere) | 200 ua/kg | Miere |
Substanta
farnacologic activa
29
2.2 ,3. Piretroide
Reziduu Specia de animale Limita maxima
de reziduuri
Produsul de analizat Alte dispozitii
| Alphacypermethrin | Cypermethrin (suma de izomeri) | Bovine, ovine | 20 110/ka | Muschi | |
| 200 110/ka | Grasime | ||||
| 20 ua/kq | Ficat | ||||
| 20 ua/kQ | Rinichi | ||||
| 20 ua/ka | Lapte | ||||
| Cyhalothrin | Cyhalothrin (suma de izomeri) | Bovine | 500 ua/kq | Grasime | |
| 50 ua/ka | Rinichi | ||||
| 50 na/ka | Lapte | ||||
| Cyfluthrin | Cyfluthrin (suma de izomeri) | Bovine | 10 ua/ka | Muschi | |
| 50 110/ka | Grasime | ||||
| 10 110/ka | Ficat | ||||
| 10 ua/kq | Rinichi | ||||
| 20 ua/ka | lapte | ||||
| Cypermethrin | Cypermethrin (suma de izomeri) | Toate rumegatoarele | 20 ualka | Muschi | |
| 200 ua/ko | Grasime | ||||
| 20 110/ka | Ficat | ||||
| 20 110/ka | Rinichi | ||||
| 20 ,m/ka | lapte | ||||
| Salmonide | 50 110/ka | Muschi si piele in prop. naturala | |||
| Deltamethrin | Deltamethrin | Toate rumegatoarele | 10 r,n/ka | Muschi | |
| 50 ua/kq | Grasime | ||||
| 10 ua/ka | Ficat | ||||
| 10 ua/ka | Rinichi | ||||
| 20 na/ka | Lapte | ||||
| Peste | 10 11a/ka | Muschi si piele in proportie nat. | |||
| Flumethrin | Flumethrin (suma de trans-Z izomeri) | Bovine, ovine Bovine | 10 ua/ka | Muschi | Nu se utilizeaza la animale in lactatie, de la care se obtine lapte destinat consumului uman |
| 150 11a/ka | Grasime | ||||
| 20 110/ka | Ficat | ||||
| 10 ua/kQ | Rinichi | ||||
| 30 ua/kq | Lapte | ||||
| Permethrin | Permethrin (suma de izomeri) | Bovine | 50 ua/kQ | Muschi | |
| 500 ua/ka | Grasime | ||||
| 50 110/kq | Ficat | ||||
| 50 ua/ka | Rinichi | ||||
| 50 110/ko | lapte |
Substanta farnacologic ! Reziduu activa
Specia de animale Limita maxima de I Produsul de analizat
30
reziduuri
Alte dispozitii
2.2.4.Oerivati de alcyl-uree
Diflubenzuron I Diflubenzurcn Salmonide 1000 ua/ka I Muschi si piele în prci>_ortie naturala Teflubenzuron I Teflubenzuron Salmonide 500 uo/ko l Muschi si ple_le in_pro1?_ortie naturala
2.2.5.Derivati de _m-_rimidlna
| Dicycanil | Suma de dicycanil si 2,4,6-triamino- pyrimidine• 5. carbonitrife | Ovine | 200 ua/kg | Muschi | Nu se utilizeaza la animale in lactatie, de la care se obtine lapte destinat consumului uman |
| 150 ua/ko | Grasime | ||||
| 400 ua/kg | Ficat | ||||
| 400 ua/kg | Rinichi |
2.2.6.Derivati de triazine
| Cyromazin | Cyromazin | Ovine | 300 ua/kg | Muschi | Nu se utilizeaza la animale in lactatie, de la care se obtine lapte destinat consumului uman |
| 300 ua/k.g | Grasime | ||||
| 300 ua/kg | Ficat | ||||
| 300 ua/k,q | Rinichi |
2.3.Agenti actionind impotriva endo- si ectoparazitilor
2.3.1.Avennectine
| Abamectin | Avermectina B1a | Bovine | 10 ua/kQ | Grasime | |
| 20 ua/kg | Ficat | ||||
| Ovine | 20 ua/kg | Muschi | Nu se utilizeaza la animale in lactatie, de la care se obtine lapte destinat consumului uman | ||
| 50 ua/kg | Grasime | ||||
| 25 ua/kq | Ficat | ||||
| 20 ua/kg | Rinlchi | ||||
| Doramectin | Doramectin | Bovine | 10 uQlkQ | Muschi | Nu se uWizeaza la animale in lactatie, de la care se obtine lapte destinat consumului uman |
| 150 ua/kg | Grasime | ||||
| 100 ug/kg | Ficat | ||||
| 30 ua/kg | Rinichi | ||||
| Ovine, porcine | 20 ua/kg | Muschi | Nu se utilizeaza la animale in lactatie, de la care se obtine lapte destinat consumului uman | ||
| 1DO ăo/ka | Grasime | ||||
| 50 ua/kg | Ficat | ||||
| 30 ua/ka | Rinichi | ||||
| Caprioara inclusiv ren | 20 ug/kg | Muschi | |||
| 100 ua/kq | Grasime | ||||
| 50 µg/ka | Ficat | ||||
| 30 ua/kQ | Rinichi | ||||
| Emamectin | Emameciin 81a | Peşte. Salmonide | 1D0 uc/kg | Muschi si piele în proportie naturala I | |
| Eprinomectin | Eprinomectin B1a | Bovine | 50 uc/kg | Muschi | |
| 250 ăa/ka | Grasime | ||||
| 1500 µg/kq | Ficat | ||||
| 300 uQ/kQ | Rinichi | ||||
| 20 ug/ka | Lapte | ||||
| lvermectin | 22,23-dihydro avermectin B1a | Toate speciile de mamifere de !a care se obtin produse animaliere | 100 µg/kg 100 µg/kg 30 ua/kQ | Grasime | Nu se utilizeaza la animale in lactatie, de la care se obtine lapte destinat consumului uman Valabil de la 8 august 2005 |
| Ficat | |||||
| Rinichi | |||||
| Substanta farmacologic activa | Reziduu | Specia de animale | Limita maxima de reziduuri | Produsul de analizat | Alte dispozitii |
|---|---|---|---|---|---|
| Moxidectin | Moxidectin | Bovine, ovine | 50 ua/kg | Muschi | |
| 500 ua/kg | Grasime | ||||
| 100 ua/kg | Ficat | ||||
| 50 ua/kg | Rinichi | ||||
| Cabaline | 50 ua/ka | Muschi | |||
| 500 ua/kg | Grasime | ||||
| 100 ua/kq | Ficat | ||||
| 50 ua/kg | Rinichi | ||||
| Bovine | 40 ua/kg | Lapte | |||
| Moxidectin | Moxidectin | Ovine | 40 ua/kg | Lapte |
2.4.Agenti actionind impotriva protozoarelor
2.4.1.Oerivati de triazinetrione
| Toltrazuril | Toltrazuril sulfona | Pui, curci | 100 uo/ka | Muschi | Nu se utilizeaza la animalele care produc oua pentru consum uman |
| 200 uo/ka | Piele si grasime | ||||
| 600 ua/kg | Ficat | ||||
| 400 ua/ko | Rinichi | ||||
| Porcine | 100 ua/kg | Muschi | |||
| 150 ua/kg | Piele si grasime | ||||
| 500 uo/kg | Ficat | ||||
| 250 ua/kq | Rinichi |
2.4.2.Derivati de quinazolone
| Halofuginone | Halofuginone | Bovine | 10 uo/kg | Muschi | Nu se utilizeaza la animalele care produc lapte pentru consum uman |
| 25 ua/ka | Grasime | ||||
| 30 ua/ka | Ficat | ||||
| 30 u | Rinichi |
31
| lmidocarb | lmidocarb | Bovine, ovine | 300 ua/ka | Muschi | Nu se utilizeaza la ovinele care produc lapte pentru consum uman |
| 50 ua/kg | Grasime | ||||
| 2000 ua/kg | Ficat | ||||
| 1500 uo/kg | Rinichi | ||||
| Bovine | 50 ua/kg | Lapte | |||
| Lasalocid | Lasalocid A | Pasari | 20 ua/ka | Muschi | Numai pentru uz intravaginal in scopuri zootehnice |
| 100 ua/kg | Grasime + piele | ||||
| 100 ua/kg | Ficat | ||||
| 50 ua/k0 | Rinichi |
2.4.3.Carbanilide
Substanta
farmacologic activa
Reziduu Specia de animale Limita maxima de reziduuri
Produsul de analizat Alte dispozitii
3.Agenti care actioneaza asupra sistemului nervos
3.1.Agenti care actioneaza asupra sistemului nervos central
3.1.1.Tranchilizanti b rof,
| Azaperon | Suma de azaperon si azaperol | Porcine | 100 ua/kg | Muschi | |
| 100 ua/kg | Piele si grasime | ||||
| 100 ua/kg | Ficat | ||||
| 100 ua/ka | Rinichi |
3.2.Agenti care actioneaza asupra sistemului nervos autonomie
3.2.1.Anti- adrenergici
| Carazolol | Carazolol | Porcine | 5 ua/kg | Muschi | |
| 5 ua/kg | Piele si grasime | ||||
| 25 ua/kg | Ficat | ||||
| 25 ua/kg | Rinichi | ||||
| Carazolol | Carazolol | Bovine | 5 uo/ka | Muschi | |
| 5 ua/kQ | Piele si grasime | ||||
| 15 uo/kQ | Ficat | ||||
| 15 uo/ka | Rinichi | ||||
| 1 ua/kg | Lapte |
| Clenbuterol | Clenbuterol | Bovine | 0,1 ua/kg 0,5 ua/kg O 5 ua/kg 0,05 ua/kQ | Muschi Ficat Rinichi Lapte |
| hydrochloride | ||||
| Cabaline | O,1 ua/ka 0,5 ua/ka 0,5 ua/kg | Muschi Ficat Rinichi |
3.2.2.Agenti 13-2 sym athomimeticl
32
| Substanta farnacologic activa | Reziduu | Specia de animale | Limita maxima de reziduuri | Produsul de analizat | Alte dispozitii |
|---|---|---|---|---|---|
| 4. Agenti anti-inflamatori 4.1. Agenti anti-inflamatori nesteroidieni 4.1.1. Derivati ai acidului arylpropionic | |||||
| Carprofen | Suma de carprofen si Conjugat de carprofen glucuronide | Bovine, cabaline | 500 ua/kg | Muschi | Valabil de la 8 august 2005 |
| 1000 ua/kg | Grasime | ||||
| 1000 ua/kQ | Ficat | ||||
| 1000 ua/ka | Rinichi | ||||
| Vedaprofen | Vedaprofen | Cabaline | 50 uQ/kq | Muschi | |
| 20 ua/kc:i | Grasime | ||||
| 100 ua/ka | Ficat | ||||
| 1000 ua/kg | Rinichi | ||||
4.1.2.Derivati ai_gru1>_ului fenamate
| Acid tolfenamic | Acid tolfenamic | Bovine | 50 ua/ka | Muschi | |
| 400 ua/kg | Ficat | ||||
| 100 ua/kg | Rinichi | ||||
| 50 ua/kg | Lapte | ||||
| Porcine | 50 ua/kg | Muschi | |||
| 400 ua/kq | Ficat | ||||
| 100 ua/ka | Rinichi | ||||
| Flunixin | Flunixin | Bovine | 20 ua/kq | Muschi | |
| 30 ua/ka | Grasime | ||||
| 300 ua/ka | Ficat | ||||
| 100 ua/kg | Rinichi | ||||
| 5-hydroxyflunixin | 40 ua/kg | Lapte | |||
| Flunixin | Porcine | 50 uo/kg | Muschi | ||
| 10 ua/kg | Piele si grasime | ||||
| 200 ua/kg | Ficat | ||||
| 30 uo/kQ | Rinichi | ||||
| Flunixin | Cabaline | 10 ua/ka | Muschi | ||
| 20 ua/kg | Grasime | ||||
| 100 ua/ka | Ficat | ||||
| 200 ua/kg | Rinichi |
33
| Meloxicam | Meloxicam | Cabaline | 20 ua/kg | Muschi | |
| 65 ua/kg | Ficat | ||||
| 65 ua/kg | Rinichi |
4.1.3.Derivati de acid enolic
Substanta farmacologic activa
4.1.4.Derivati de oxicam
Reziduu Specia de animale Limita maxima de reziduuri
Produsul de analizat Alte dispozitii
| Meloxicam | Meloxicam | Bovine, porcine | 20 ua/ka | Muschi | |
| 65 11a/ka | Ficat | ||||
| 65 ua/kg | Rinichi | ||||
| Bovine | 15 ua/ka | Lapte |
4.1,5. Derivati de pyrazolona
| Metamizol | 4-metilaminoantipirin | Bovine | 100 ua/kQ | Muschi | |
| 100 ua/kg | Grasime | ||||
| 100 ua/kg | Ficat | ||||
| 100 ua/kg | Rinichi | ||||
| 50 ua/kg | Lapte | ||||
| Porcine | 100 ua/kg | Muschi | |||
| 100 ua/kQ | Piele si grasime | ||||
| 100 ua/ka | Ficat | ||||
| 100 ua/kg | Rinichi | ||||
| Cabaline | 100 ua/kg | Muschi | |||
| 100 ua/kg | Grasime | ||||
| 100 ua/kg | Ficat | ||||
| 100 ua/kg | Rinichi |
4.1.6.Derivati de acid fenil acetic
| Diclofenac | Diclofenac | Bovine | 5 ua/kg | Muschi | Nu se utilizeaza la animale in lactatie, de la care se obtine lapte destinat consumului uman |
| 1 ua/kg | Grasime | ||||
| 5 ua/kg | Ficat | ||||
| 10 ua/ka | Rinichi | ||||
| Porcine | 5 ua/ko | Muschi | |||
| 1 ua/ka | Piele si grasime | ||||
| 5 ua/ka | Ficat | ||||
| 10 ua/kg | Rinichi |
5.Corticoizi
| Betamethasone | Betamethasone | Bovine | 0,75 ua/kg | Muschi | |
| 2,0 uo/ka | Ficat | ||||
| 0,75 ua/kQ | Rinichi | ||||
| 0,3 ua/ka | Lapte | ||||
| Porcine | 0,75 ua/ko | Muschi | |||
| 2,0 uci/kci | Ficat | ||||
| 0,75 ua/kg | Rinichi |
5.1.Glucocorticoizi
34
| Substanta fannacoloQic activa | Reziduu | Specia de animale | Limita maxima de reziduuri | Produsul de analizat | Alte dispozitii |
|---|---|---|---|---|---|
| Dexamethasone | Dextamethasone | Bovine, porcine, cabaline | 0,75 ua/ka | Muschi | |
| 2,0 ua/ko | Ficat | ||||
| 0,75 uatkg | Rinichi | ||||
| Bovine | 0,3 ua/ka | Lapte | |||
| Caprine | 0,75 ua/ka | Muschi | |||
| 2,0 ua/ka | Ficat | ||||
| 0.75 ua/kQ | Rinichi | ||||
| 0,3 ua/ko | Lapte | ||||
| Methylprednisolone | Methylprednisolone | Bovine | 10 uo/ko | Muschi | Nu se utilizeaza la animale in lactatie, de la care se obtine lapte destinat consumului uman |
| 10 ua/kg | Grasime | ||||
| 10 ua/kg | Ficat | ||||
| 10 ua/kq | Rinichi | ||||
| Prednisolone | Prednisolone | Bovine | 4 ua/ka | Muschi | |
| 4 ua/ko | Grasime | ||||
| 10 ua/ka | Ficat | ||||
| 10 ua/ka | Rinichi | ||||
| 6 ua/ka | Lapte |
6.Agenti actionand asupra sistemului de reproducere
35
| Chlorrnadinone | Chlorrnadinone | Bovine | 4 ua/ka | Grasime | Numai pentru uz zootehnic | ||
| 2 ua/kq | Ficat | ||||||
| 2,5 uo/kg | Lapte | ||||||
| Flugestone acetat | Flugestone acetat | Ovine | 1 µg/kg | Lapte | Numai pentru uz scop zootehnic | intravaginal | in |
| Caprine | 1 µg/kg | Lapte | Numai pentru uz scop zootehnic | intravaginat | in | ||
| Altrenogest | Altrenogest | Porcine | 1 ua/ko | Grasime si piele | Numai pentru uz intravaginal in scop zootehnic Numai pentru uz zootehnic | ||
| 0,4 ua/ka | Ficat | ||||||
| Cabaline | 1 ua/ko | Grasime | |||||
| 0,9 ua/ka | Ficat | ||||||
| Norgestomet | Norgestomet | Bovine | 0,2 ua/ka | Muschi | Numai pentru uz zootehnic Valabil incepand cu data de 8 octombrie 2005 | ||
| 0,2 ua/kg | Grasirne | ||||||
| 0,2ua/ka | Ficat | ||||||
| 0,2 ua/kg | Rinichi | ||||||
| 0,12 ua/kg | Lapte | ||||||
6.1.Progest en
1.Compusi anorganici
Lista substantelor nesupuse unor limite maxime de reziduuri
Anexa nr. li la norma sanitară veterinară
| Substanta farmacologic activă | Specia de animale | Alte dispoziţii |
|---|---|---|
| Aluminium distearate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Aluminium hydroxide acetate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Aluminium ohosohat | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Aluminium salicylat, bazic | Bovine | Numai pentru uz oral. Nu se foloseste la animalele al caror lapte se foloseste pentru consum uman |
| Aluminium tristearat | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Ammonium chloride | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Barium selenate | Bovine. ovine | |
| Bismuth subcarbonate | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru administrare orala |
| Bismuth subgallate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | Numai pentru administrare orala |
| Bismuth subnitrate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | Numai pentru administrare orala |
| Bismuth subsalicvlate | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru administrare orala |
| Borati si acid boric | Toate soeciile de 1a care se obtin alimente | |
| Bromide sare de petasiu | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Bromide, sare de sodium | Toate speciile de mamifere de la care se oblin alimente | Numai pentru administrare orala |
| Ca1cium acetate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Calcium benzoate | ||
| Calcium carbonate | ||
| Calcium chloride | ||
| Calcium qluconate | ||
| Ca!cium alvcerophosohate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Calcium hydroxide | ||
| Calcium hvooohosphite | ||
| Calcîum maiale | ||
| Calcium oxide | ||
| Calcium ohosphate | ||
| Calcium polyphosfate | ||
| Ca!cium propionate | ||
| Calcium silicate | ||
| Calcium stearate | ||
| Calcium sulphate | ||
| Calcium alucoheptonate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Calcîum qlucono glucoheptonate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Calcium qluconolactate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Calcium glutamate | Toate speciile de fa care se obtin alimente | |
| Calcium carbonate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Cobalt dichloride | Toate speciile de la care se obtin alimente |
36
| Substanta farmacoloaic activă | Specia de animale | Alte dispozitii |
|---|---|---|
| Cobalt gluconate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Cobalt oxide | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Cobalt sulphate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Cobalt trioxide | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Coooer chloride | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Coooer gluconate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Coooer heptanoate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Coooer methionate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Coooer oxide | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Coooer sulohate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Dicoooer oxide | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Hvdrochloric acid | Toate speciile de fa care se obtin alimente | Folosit ca excipient |
| Hydroaen peroxide | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Iod si compusii anorganici ai iodului inclusiv: | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| - iodura de sodium si p0tasium | ||
| - iodat de sodium si potasium | ||
| -iodofori inclusiv polyvinylpyrrolidone-iodine | ||
| lron dichloride | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| lron sulphat | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Magnesium | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Maanesium sulphat | ||
| Magnesium hvdroxide | ||
| Maqnesium stearate | ||
| Macinesium alutamate | ||
| Magnesium orotate | ||
| Ma!:mesium aluminium silicate | ||
| Macinesium oxide | ||
| Magnesium carbonate | ||
| Macinesium phosphat | ||
| Magnesium glvcerophosphate | ||
| Magnesium aspartate | ||
| Magnesium citrate | ||
| Magnesium acetate | ||
| Maqnesium trisilicate | ||
| Nickel gluconate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Nickel sulphate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Potassium DL - aspartate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Potassium alucuronate | Toate speciile de la care se obtin alimente |
37
| Substanta farmacologic activă | Specia de animale | Alte dispoziţii |
|---|---|---|
| Potassium olvcerophosphate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Potassium nitrate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Potasium selenate | Toale speciile de la care se obtin alimente | |
| Sodium chlorite | Bovine | Numai pentru uz topic |
| Sodium dichloroisocvanurate | Bovine, ovine, caprine | Numai centru uz topic |
| Sodium hypoohosohite | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Sodium glycerophosphate | Toate soecîile de la care se obtin alimente | |
| Sodium propionate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Sodium selenate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Sodium selenite | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Sulohur | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Zinc acetate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Zinc chloride | ||
| Zinc oluconate | ||
| Zinc oleate | ||
| Zinc stearate |
38
2.Compuslorganici
| Substanţa farmacoloaic activă | Specia de animale | Alte dispozitii |
|---|---|---|
| 1-Metil-2-ovrrolidone | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| 17-oestradiol | Toate speciile de mamifere de la care se obtin alimente | Numai pentru uz terapeutic si zootehnic |
| 2-aminoethanol | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| 2 - aminoethanol-olucuronate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| 2-aminoethyl dihydroQenohosphate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| 2-pvrrolidone | Toate speciile de la care se obtin alimente | ln doze parenterale pana la 40mg/kg bw |
| 3,5 - diiodo- L-thvrosine | Toate speciile de mamifere de la care se obtin alimente | |
| 8-hydroxyquinoline | Toate speciile de mamifere de la care se obtin alimente | Numai oentru uz topic la animalele nou nascute |
| Acetvl cvsteine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Acetvlsalicvlic acid | Toate speciile de la care se obtin alimente exceptand peştele (1) | |
| Acetylsalisycil acid DL-lysine | Toate speciile de la care se obtin alimente exceptancl peştele (2) | |
| Acizi alkyl benzen sulphonic linear cu lungimea lantului alkyl de la C9 la C,3, continand mai putin decat 2,5% din lanturi mai lunoi de C,3 | Bovine | Numai pentru uz topic |
| Acizi alkyl benzen sulphonic linear cu lungimea lantului alkyl de la C9 la C13, continand mai putin decat 2,5% din lanturi mai lunQi de c,3 | Ovine | Numai pentru uz topic |
| Alfacalcidol | Bovine | Numai centru bovine dupa fatare |
| Alfaprostol | lepuri, bovine, oorcine, cabaline | |
| Allantoin | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz topic |
| Substanta farmacologic activă | Specia de animale | Alte dispozitii |
|---|---|---|
| Buserelin | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Butafosfan | Bovine | Numai pentru uz intravenos |
| Butorphanol tartrate | Cabaline | Numai pentru administrare intravenoasa |
| Butyl 4 - hydroxybenzoate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Butvlscopolaminium bromide | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Carbasalate calcium | Toate speciile de la care se obtin alimente exceptand oestele (3) | |
| Caffeine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Calcium asoartate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Calcium oantothenate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Carbetocin | Toate speciile de mamifere de la care se obtin alimente | |
| Cefacetrile | Bovine | Numai pentru uz intramamr si toate tesuturile exceptand laptele |
| Cefalonium | Bovine | Numai pentru uz intramamr si tratament al ochilor, si oentru toate tesuturile exceotand laptele |
| Cefazolin | Bovine, ovine, caprine | Numai pentru uz intramamar, exceptie daca ugerul poate fi folosit ca aliment pentru consum uman |
| Cefoperazone | bovine | Numai pentru uz intramamr la bovinele in lactatie si pentru toate tesuturi1e exceptand laptele |
| Cetostearvt alcohol | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Cetrlmide | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Chlorhexidine | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz topic |
| Chlorocresol | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Chlorphenamine | Toate soeciile de mamifere de la care se obtin alimente | |
| Clazuril | Porumbei | |
| Cloprostenol | Bovine, porcine, cabaline, caprine | |
| Coco alkyl dimethvl betaine | Toate soeciile de la care se obtin alimente | Pentru utilizare ca excipient |
| Corticotropin | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| 0-ohe 6 - luteinisinQ -hormone eliberand hormon | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Decoquinate | Bovine, ovine | Numai pentru uz oral. Nu se foloseste la animalele in lactatie, al caror lapte este destinat consumului uman |
| Oembrexine | Cabaline | |
| Denaverine hvdrochloride | Bovine | |
| Deslorelin acetate | Cabaline | |
| Detomidine | Bovine, cabaline | Numai in scopuri terapeutice |
| Dexpanthenol | Toate speciile de la care se obtin alimente |
40
| "Substanţa farmacologic activă | Specia de animale | Afte dispozitii |
|---|---|---|
| Diclazuril | Ovine | Numai pentru uz oral la miei |
| Diclazuril | Toate rumegatoarele Porcine | Numai pentru uz oral |
| Diethvl phtalate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Diethylene glycol monoethvl ether | Bovine, oorcine | |
| Dimanqanese trioxide | Toate specille de la care se obtin alimente | Numai pentru uz oral |
| Dimethvl phtalate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Dinoprost | Toate soeciile de mamifere de la care se alimente | |
| Dinoprost tromethamine | Toate soeciile de mamifere de la care se obtin alimente | |
| Diorophvlline | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Doxapram | Toate speciile de mamifere de la care se obtin alimente | |
| Enilconazole | Bovine, cabaline | Numai pentru uz tooic |
| Ergometrine maleat | Toate soeciile de mamifere de la care se alimente | Numai la animalele dupa fatare |
| Etamiphylline camsylate | Toste speciile de la care se obtin alimente | |
| Etamsv1ate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Ethanol | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Ethvllactate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Etiproston tromethamine | Bovine, porcine | |
| Fenpipramide hydrochloride | Cabaline | Numai pentru uz intravenos |
| Fertirelin acetate | Bovine | |
| Flumethrin | Albine (miere) | |
| Folie acid | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Furosemide | Bovine, cabaline | Numai pentru administrare intravenoasa |
| Glycerol formal | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Gonadotrophin eliberand hormon | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Heptaminol | Toate soeciile de !a care se obtin alimente | |
| Hesoeridin | Cabaline | |
| Hesoeridin methyl chalcone | Cabaline | |
| Hexetidine | Cabaline | Numai pentru uz topic |
| Human chorion gonadothrophin | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Hurnan menopausal urinarv oonadotrophin | Bovine | |
| Humic acicls si sarurile lor de sodium | Toate sceciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz oral |
| Hidrochlorothiazide | Bovine | |
| Hidrocortisone | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz tooic |
| Hydroxyethylsalycilate | Toate speciile de la care se obtin alimente exceptand peştele | Numai pentru uz topic |
41
| Substanta farmacoloaic activă | Specia de animale | Alte dispozitii |
|---|---|---|
| Compusi organici ai iodului - iodoform | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| lsobutane | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| 1soflurane | Cabaline | Numai pentru uz ca anestezic |
| lsoxsuorine | Bovine, cabaline | Numai pentru uz terapeutic |
| Jecoris oleum | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz topic |
| Ketamine | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Ketanserin tartrate | Cabaline | |
| Ketoprofen | Bovine, porcine, cabaline | |
| Acid L-tartaric si sarurile lui mono- si dibazice de sodium, ootasium si calcium | Toate speciile de la care se obtin alimente | Pentru utilizare ca excipient |
| Lactic acid | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Lecirelin | Bovine, cabaline, iepuri | |
| Levomethadone | Cabaline | Numai pentru uz intravenos |
| Levothyroxine | Toate speciile de mamifere de la care se obtln alimente | |
| lidocaine | Cabaline | Numai pentru anestezie local -reQional |
| Lobeline | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Luoostriol | Toate speciile de mamifere | |
| Malic acid | Toate soeciile de la care se obtin alimente | Pentru utilizare ca excipient |
| Manaanese carbonate | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz oral |
| Manganese chloride | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz oral |
| Manganese gluconate | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai Pentru uz oral |
| Manaanese alvcerophosphate | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz oral |
| Manganese oxide | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai oentru uz oral |
| Manaanese pidolate | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz oral |
| Manganese ribonucleate | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz oral |
| Manganese sulphate | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz oral |
| Mecillinam | Bovine | Numai pentru uz intrauterin |
| Medroxyprogesteron acetate | Ovine | Numai pentru uz intravaginal in scopuri zootehnice |
| Melatonin | Ovine, caprine | |
| Menadione | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Menbutone | Bovine, ovine, caprine, porcine si cabaline | |
| Menthol | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Meoivacaine | Cabaline | Pentru uz intra-articular si epidural ca anestezic local |
| Mercaptamine hydrochloride | Toate soeciile de mamifere de la care se obtin alimente | |
| Methvl nicotinate | Bovine, cabaline | Numai pentru uz topic |
| Methyl salicylate | Toate speciile de la care se obtin alimente exceptand peştele | Numai pentru uz topic |
42
| Substanţa farmacologic activă | Specia de animale | Alte dispozitii |
|---|---|---|
| Hidrocarburi minerale, de vascozitate scazuta pana la vascozitate înalta inclusiv ceara microcrislatina, aproximativ C10-C60; alifatic, compusi ramificati alifatici si alicyclici | Toate speciile de la care se obtin alimente | Se exclud compusii aromati si nesaturati |
| N-butane | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| N-butanol | Toate soeciile de la care se obtin alimente | Pentru utilizare ca excipient |
| Natamvcin | Bovine, cabaline | Numai pentru uz topic |
| Neostigmine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Nicoboxil | Cabaline | Numai pentru uz topic |
| Nonivamide | Cabaline | Numai pentru uz topic |
| Novobiocin | Bovine | Numai uz intramamr si pentru toate tesuturile exceptand laptele |
| Oleyloleate | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz topic |
| Omeprazole | Cabaline | Numai pentru uz oral |
| Oxytocin | Toate soeciile de mamifere de la care se obtin alimente | |
| Pancreatin | Toate speciile de mamifere de la care se alimente | Numai pentru uz topic |
| Paoain | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Papaverine | Bovine | Numai vitei nou-nascuti |
| Paracetamol | Porcine | Numai pentru uz oral |
| Peracetic acid | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Phenol | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Phloroglucinoi | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Phytomenadione | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Piperonyl butoxide | Bovine, ovine, caorine, cabaline | Numai pentru uz topic |
| Pioerazine dihydrochloride | Pui | Pentru toate tesuturile exceptand ouale |
| Policresulen | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz topic |
| Polvethvlen glycol 15 hydroxv stearate | Toate speciile de la care se obtin alimente | Pentru utilizare ca excipient |
| Potvethvlen alvcol 7 Qlvcervl cocoate | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz topic |
| Polyethylene glycol stearate cu 8-40 unitati de oxyethylene | Toate speciile de la care se obtin alimente | Pentru utilizare ca excipient |
| Ulei de castor polvoxvl cu 30 la 40 unitati de oxvethylene | Toate speciile de la care se obtin alimente | Pentru utilizare ca excipient |
| Ulei de castor polyoxyl hydrogenate cu 40-60 unitati de oxvethvlene | Toate speciile de la care se obtin alimente | Pentru utilizare ca excipient |
| Polysulphated glycosaminoglycan | Cabaline | |
| PraziQuantel | Ovine, cabaline | Numai pentru ovine care nu sunt in lactatie |
| Preaanant mare serum aonadotrophin | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Prethcamide (crotethamide si cropropamide) | Toate soeciile de mamifere de la care se obtin alimente |
43
| Substanta farmacologic activă | Specia de animale | Alte dispozitii |
|---|---|---|
| Procaine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Prooesteron (") | Bovine, caprine ovine, cabaline (iape) | |
| Prooane | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Propylene glycol | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Pvrantel embonate | Cabaline | |
| Quatresin | Toate speciile de la care se obtin alimente | Pentru uz ca si coagulant numai in concentratie de pana la0,5% |
| R-cloprostenol | Bovine, oorcine, cabaline, caprine | |
| Rifaximin | Toate speciile de la mamifere de fa care se obtin alimente Bovine | Numai pentru uz topic Nuami pentru uz intramamar, exceptand cazurile în care ugeru! poate fi folosit ca aliment pentru consum uman |
| Romifidine | Cabaline | Numai pemtru uz terapeutic |
| Salicy!ic acid | Toate speciile de la care se obtin alimente, exceptand oeştele | Numai pentru uz topic |
| Sodium borotormiate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Sodium 2-methvt-2-ohenoxv-orooanoate | Bovine porcine, caprine, cabaline | |
| Sodium acetylsalicylate | Toate speciile de la care se obtin alimente, exceptand pestele (4) | |
| Sodium benzvJ 4-hydroxvbenzoate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Sodium butvl 4-hvdroxvbenzoate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Sodium cetostearyl su1phate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | Numai centru uz tooic |
| Sodium salicylate | Toate speciile de la care se obtin alimente, exceptand peştele | Numai pentru uz topic |
| Sodium salicylate | Bovine, porcine | Numai pentru uz oral; nu se administreaza animalelor in lactatie al caror lapte este destinat consumului uman |
| Sorbinat sesauioleate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Somatosalm | Somon | |
| SOrbitan trioleate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Strycnina | Bovine | Numai oentru uz oral in doze de O,1 mg/kg bw |
| Sulfoaaiacol | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Tanninum | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Tau fluvalinate | ||
| Terpin hvdrate | Bovine, porcine, ovine, caprine | |
| Tetracaine | Toate soeciile de la care se obtin alimente | Numai ca anestezic |
44
| Substanta fannacologic activă | Specia de animale | Alte dispozitii |
|---|---|---|
| Theophylline | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Thiamylal | Toate speciile de mamifere de la care se obtin alimente | Numai pentru administrare intravenoasa |
| Thiopental sodium | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru administrare intravenoasa |
| Thiomersal | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru folosire ca si coagulat in vaccinuri mulidoza la o concentratie care nu depaseste 0,02% |
| Thymol | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Tiaprost | Bovine, ovine, porcine, cabaline | |
| Tiludronic acid, sare de disodiu | Cabaline | Numai oentru uz intravenos |
| Timerfonate | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru folosire ca si coagulat in vaccinuri mulidoza la o concentratie care nu depaseste 0,02% |
| Toldimfos | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Tosylchloramide sodium | Bovine | Numai pentru uz topic |
| Tosvlchloramide sodium | Peste | Pentru folosire numai in apa in care s-au nascut |
| Tricaine mesilate | Peste | Pentru folosire numai in apa in care s-au nascut |
| Trichlormethiazide | Toate speciile de mamifere de la care se obtin alimente | |
| TrimethvlPhloroQlucinol | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Vetrabutine hydrochloride | Porcine | |
| Vincamine | Bovine | Pentru utilizare numai la animalele nou nascute |
| Vitamin A | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Vitamin B1 | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Vitamin B12 | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Vitamin B2 | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Vitamin B3 | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Vitamin B5 | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Vitamin B6 | Toate speciile de la care se obtln alimente | |
| Vitamin E | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Vitamin D | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Wool alcohols | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz topic |
| Xylazine hydrochloride | Bovine, cabaline | |
| Zinc aspartate | Toate speciile de la care se obtin alimente |
•
(1} Nu se foloseste la animalele al caror lapte sau oua este destinat consumului uman (2} Nu se foloseste la animalele al caror lapte sau oua este destinat consumului uman
(3)Nu se foloseste la animalele al caror lapte sau oua este destinat consumului uman
45
(4)Nu se foloseste la animalele al caror lapte sau oua este destinat consumului uman (*) Numai pentru uz terapeutic intravaginal sau zootehnic
46
3.Substante general recunoscute ca neprezentand risc
| Substanta farmacoloţtic activă | Soecia de animale | Alte dispozitii |
|---|---|---|
| Ebsinthium extract | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Acethvlmethionine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Adenosine si ai sai 5'-mono-, 5'-di- si 5'-triphosoates | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Alanina | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Aluminium hvdroxide | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Aluminium monostearate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Amonium sulfate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Arginine | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| AsparaQine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Asoartic acid | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Benzoyl benzoate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Benzvl p-hvdroxvbenzoate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Calcium boroc::iluconat | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Calcium citrate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Camphor | Toate soeciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz extern |
| Cardamon extract | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Carnitine | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Chotine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Chymotrypsin | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Citrulline | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Cvsteine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Cytidine si ai sai 5'-mono-, 5'-di- si 5' triphosohates | Toate soeciile de ta care se obtin alimente | |
| Diethvl sebacate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Dimethicone | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Dimethyl acetamide | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Dimethvl sulphoxide | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Eoineohrine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Ethyl oleate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Ethvlendiamintetracetic acid si saruri | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Eucalvotol | Toate sPeciile de la care se obtin alimente | |
| Follicle stimutating hormone {FSH natural de la toate speciile si analogii lor sintetici) | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Formaldehvde | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Formic acid | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Glutaraldehyde | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Glutamic acid | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Glutamine | Toate soeciile de la care se obtin alimente |
| Substanta farmacoloqic activă | Specia de animale | Alte dispozitii |
|---|---|---|
| Glvcine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Guaiacol | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Guanosine si ai sai 5'-mono-, 5'-di si 5'-triphosphates | Toate speciile de la care se obtin allmente | |
| Heparin si sarurile sale | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Histidine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Human chorionic oonadotrooin (GCN si analooii sai sintetici) | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Acid hyaluronic | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| lnosine si ai sai 5'-mono- 5'-di si 5'-triphosphates | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| lnositol | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Iran ammonium citrate | Toate speciile de !a care se obtin alimente | |
| Iron dextran | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| lron glucoheptonat | Toate speciile de la care se obtîn alimente | |
| lsoleucine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Isopropanol | Toate speciile de !a care se obtin alimente | |
| Lanolin | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Leucine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| luteinising hormone (HL natural pentru toate speciile si ai sai analooi sintetici) | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Lvsine | Toate soeciile de Ia care se obtin alimente | |
| Magnesium chloride | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Maanesium qluconate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Magnesium hypophosphite | Toate speciile de !a care se obtin alimente | |
| Mannitol | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Methionine | Toate speciile de !a care se obtin alimente | |
| Methylbenzoate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Monothioglvcerol | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Montanide | Toate speciile de !a care se obtin alimente | |
| Mvolvol | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Oraotein | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Ornithine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Orotic acid | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Peosin | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Phenvlalanine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Poloxalene | Toate speciile de Ia care se obtin alimente | |
| Poloxamer | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Polyethylene glycols (greutate moleculara de la 200 - 10000) | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Polvsorbate 80 | Toate speciile de !a care se obtin alimente |
47
| Substanta farmacologic activă | Specia de animale | Alte dispozitii |
|---|---|---|
| Proline | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Serine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Serotonin | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Sodium chloride | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Sodium cromoQlvcate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Sodium dioctylsulfosuccinate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Sodium formaldehvdesulphoxvlate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Sodium laurvl sulohate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Sodium pyrosulphite | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Sodium strearate | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Sodium thiosulohate | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Thioctic acid | Toale speciile de la care se obtin alimente | |
| Threonine | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Thymidine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| TraQacanth | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Trvpsin | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Tryptophan | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Tvrosine | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Urea | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Uridine si ai sai 5'-mono-, 5'-di si 5'-triohosphates | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Valine | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Zinc oxide | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Zinc sulphate | Toate speciile de la care se obtin alimente |
48
4.Substanţe utilizate în produsele medicamentoase veterinare homeopatice
| Substanţa farmacologic activă | Specia de animale | Alte prevederi |
|---|---|---|
| Toate substantele folosite in produsele medicinale veterinare homeopatice trebuie sa aiba o concentratie in produs care sa nu depaseasca 1:10000 | Toate speciile de la care se obţin alimente | |
| Adonis vemalis | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate rn concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu depăşească o parte la 100. |
| Acqua levici | Toate speciile de !a care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate. |
| Substanţa farmacologic activă | Specia de animale | Alte prevederi |
|---|---|---|
| Atropa belladonna | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţa cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu depăşeas o parte la 100. |
| Apocynum cannabinum | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu depăşească o parte la 100. Numai pentru uz oral. |
| Aesculus hippocastanum | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu depăseas o parte la 10. |
| Agnus castus | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţH corespunzătoare tincturii mamă şi dilutiilor acesteia. |
| Ailanthus altissima | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă şi dilutiilor acesteia. |
| Allium cepa | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare in produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă si dilutiilor acesteia. |
| Arnicae radix | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu depăşească o parte la 10. |
| Artemisia abmtanum | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă si dilutiilor acesteia. |
| Bellis perennis | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă si dilutiilor acesteia. |
| Calendula officinalis | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu depăşească o parte la 10. |
| Camphora | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu depăşească o carte la 100. |
| Cardiospermum halicacabum | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă şi diluţiilor acesteia. |
| COnvallaria majalis | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare in produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu depăşească o parte la 1000. |
49
| Substanţa farmacologic activă | Specia de animale | Alte prevederi |
|---|---|---|
| Crataegus | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare in produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă şi dilutiilor acesteia. |
| Echinacea | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare in produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă şi diluţiilor acesteia. Numai pentru uz topic Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu depăşească o parte la 10. |
| Eucalyptus globulus | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţa cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii coresounzătoare tincturii mamă şi dilutiilor acesteia. |
| Euphrasia officinalis | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii coresounzătoare tincturii mamă şi dilutiilor acesteia. |
| Ginkgo biloba | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu deoăsească o oarte la 1000. |
| Ginseng | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii coresounzătoare tincturii mamă şi dilutiîlor acesteia. |
| Hamamelis virginiana | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu depăşească o parte la 1O. |
| Harpagophytum procumbens | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă şi dilutiilor acesteia. |
| Harunga madagascariensis | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu deoăsească o parte la 100. |
| Hypericum perforatum | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă si diluţiilor acesteia. |
| Lachnanthes tinctoria | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu deoăsească o parte la 1OOO. |
| Lobaria pulmonaria | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate fn concordanţă cu farmacopeile homeopate. numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă si dilutiilor acesteia. |
50
| Substanţa farmacoloaic activi | Specia de animale | Alte prevederi |
|---|---|---|
| Okoubaka aubrevillei | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu fannacopeile homeopate, numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă şi diluţiilor acesteia. |
| Phytolacca americana | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii in produse care să nu depăşească o parte ta 1000. |
| Prunus laurocerasus | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu depăşească o parte la 1000. |
| Ruta graveolens | Toate speciile de ta care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu depăşească o parte la 1OOO. Nu se utilizează la animate care produc lapte pentru consum uman. |
| Selenicereus grandiflorus | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu depăşească o parte la 100. |
| Serenoa repens | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă şi dilutiilor acesteia. |
| Silybum marianum | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate preparate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă şi diluţiilor acesteia. |
| Solidago virgaurea | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă şi dilutiilor acesteia. |
| Syzygium cumini | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă şi dilutiilor acesteia. |
| Thuja occidentalis | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate in concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii tn produse care să nu depăşească o parte la 100. |
| Turnera diffusa | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă şi dilutiilor acesteia. |
| Urginea maritima | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu depăşească o parte la 100. Numai pentru uz oral. |
51
| Substanta farmacologic activă | Soecia de animale | Alte prevederi |
|---|---|---|
| Virola sebifera | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate în concordanţ cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii în produse care să nu deoăsească o oarte la 1OOO. |
| Viscum album | Toate speciile de la care se obţin alimente | Pentru utilizare în produse medicamentoase veterinare homeopate în concordanţă cu farmacopeile homeopate, numai la concentraţii corespunzătoare tincturii mamă şi dilutiilor acesteia. |
52
5.Substaţe folosite ca aditivi alimentari in produsele alimentare destinate consumului uman
| Substanţa farmacologic activă | Soecia de animale | Alte prevederi |
| Substantele cu E- numar | Toate speciile de la care se obţin alimente | Numai substantele aprobate ca aditivi in produsele alimentare destinate consumului uman |
6.Substaţe de origine vegetală
| Substanta farmacologic activă | Soecla de animale | Alte prevederi |
|---|---|---|
| AJoes, Barbados şi Capae, extractul uscat standardizat şi preparatele obtinute din acestea | Toate speciile de la care se obţin alimente | |
| Anlsl stellati fructus, extractele standardizate şi preparatele din acestea | Toate speciile de la care se obţin alimente | |
| Ange/icae radix aetheroleum | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Anisi aetheroleum | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Amica montana {amicae flos si arnicae olanta tota) | Toate soeciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz local |
| Balsamum oeruvianum | Toate sceciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz local |
| Boldo fofium | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Caosici fructus acer | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Carlinae radix | Toate soeciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz local |
| Carvi aetheroleum | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Caryophylli aetheroleum | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Calendu/ae Dos | Toate soeciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz local |
| Centellae asiaticae extractum | Toate soecii1e de la care se obtin alimente | Numai pentru uz local |
| Chrvsantheml cinerariifolii flos | Toate soeciile de fa care se obtin alimente | Numai pentru uz local |
| Cimicifugae racemosae rhizoma | Toate speciile de la care se obţin alimente | Nu se utilizează la animale care produc lapte pentru consum uman |
| Cinchonae cortex, extracte standardizate şi preparatele acestora | Toate speciile de la care se obţin alimente |
| Substanţa farmacologic activi | Specia de animale | Alte prevederi |
|---|---|---|
| Cinnamomi cassiae cortex, extracte standardizate şi preparate din aceasta | Toate speciile de la care se obţin alimente | |
| Cinnamomi ceyfanici cortex, extracte standardizate şi 1preparate din acesta | Toate speciile de la care se obţin produse animaliere | |
| Condurago cortex, extracte standardizate şi preparate din acesta | Toate speciile de la care se obţin alimente | |
| Cinnamomi cassiae aetheroleum | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Cinnamomi ceylanici aetheroleum | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Citri aetheroleum | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| CitroneJ/ae aetheroleum | Toate soeciile de la care se obtin alimente | |
| Coriandri aetheroleum | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Cupressi aethero/eum | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz local |
| Echinacea purpurea | Toate soeciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz local |
| EucafvJJti aetheroleum | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Foenicufi aetheroleum | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Frangu/ae cortex, extracte standadizate şi preparate din acesta | Toate speciile de la care se obţin alimente | |
| Gentianae radix, extracte standadizate şi preparate din acesta | Toate speciile de la care se obţin alimente | |
| Hamamelis viroiniana | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz local |
| HioJJocastani semen | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz local |
| Hyperici oleum | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz local |
| JuniDeri fructus | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Lavandulae aetheroleum | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz local |
| Lauri folii aetheroleum | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Lauri fructus | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| LesDedeza capitata | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Lini oleum | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Menthae arvensis aetheroleum | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Matricaria recutita si preparatele acesteia | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Maioranae herba | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Matricariae nos | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Medicago sativa extractum | Toate speciile de la care se obtin alimente | Numai pentru uz local |
| Melissae aetheroleum | Toate speciile de la care se obtin alimente | |
| Melissae fo/ium | Toate speciile de la care se obtin alimente |
53
Lista substantelor farmacologic active pentru care au fost ştabilite limite maxime de reziduuri provizorii
Anexa nr. III
la norma sanitară veterinară
Substanta famacologic activa
1.Medicamente anti·infectioase
1.1.Antibiotice
1.1.1.Macrollde
Reziduu Specia de animale Limita maxima de
reziduuri
Produsul de analizat Alte dispozitii
| Acetylisovaleryltylosin | Suma de acetyl• isovaleryltylosin si 3-0- acetyltylosin | Pasari | 50uQ/kg | Piele si grasime | -- | Limita maxima de reziduuri expira la 1 iulie 2006 Nu se foloseste la animalele care produc oua destinate consumului uman |
| 50µ9/kg | Ficat |
1.1.2.Qulnolone
| Oxolinic acid | Oxolinic acid | Bovine | 100 µg/kg | Musci1i | Nu se utilizeaza la animalele care produc lapte pentru consum uman Limita maxima de reziduuri expira la 1 ianuarie 2006 |
| 50 µg/kg | Grasime | ||||
| 150 µg/kg | Ficat | ||||
| 150 µg/kg | Rinichi | ||||
| 1.2.1. Florfrnicol si compusii sai | |||||
| Thiamphenicol | Thiamphenicol | Porcine | 50 µg/kg | Muschi | Limita maxima de reziduuri expira la 1 ianuarie 2007 Valabil incepand cu data de 8 octombrie 2005 |
| 50 µg/kg | Grasime si piele | ||||
| - 50µg/kg | Ficat | ||||
| 50 µg/kg | Rinichi | ||||
2.Agenti antiparazitari
2.1.Piretroide
| Fenvalerate | Fenvalerate (suma de izomeri RR, SS, RS si SR) | Bovine | 25µg/kg | Musci1i | Limita maxima de reziduuri expira la 1 iulie 2006 |
| 250 µg/kg | Grasime | ||||
| 25 µg/kg | Ficat | ||||
| 25 µg/kg | Rinichi | ||||
| 40 µg/kg | Lapte |
2.2.Derivati de triuinetrione
| Toltrazuril | Toltrazuril sulfone | Bovine | 100 µg/kg 150 µg/kg 500 µg/kg 250 µg/kg | Muschi Grasime Ficat Rinichi | Limita maxima de reziduuri expira la 1 iulie 2006 Nu se foloseste la animalele care produc laote destinat consumului uman |
3.Agent! actionand asupra sistemului de reproducere
55
3.1, Progestone
| Flugestone acetat | Flugestone acetat | Ovine, caprine | 0,5 µg/kg | Muschi | Numai pentru uz terapeutic sau zootehnic Limita maxlma de reziduuri expira la 1 ianuarie 2008 |
| 0,5 µg/l | Grasime | ||||
| 0,5 µg/kg | Ficat | ||||
| 0,5 µg/kg | Rinichi | ||||
| Norgestomet | Norgestomet | Bovine | 0,5 µg/kg | Muschi | Numai pentru uz terapeutic sau zootehnic Limita maxima de reziduuri expira la 1 ianuarie 2008 |
| 0,5 µg/kg | Grasime | ||||
| 0,5 µg/kg | Ficat | ||||
| 0,5 µg/kg | Rinichi | ||||
| O,15 µg/kg | Lapte |
Anexa nr. VIII la norma sanitară veterinară
Niveluri de prelevare şi frecvenţa
Scopul acestei anexe este de a defini numărul minim de animale de la care trebuie prelevate probe.
Fiecare probă poate fi analizată pentru determinarea prezenţei uneia sau mai multor substanţe.
Capitolul 1Bovine, porcine, ovine, caprine şi ecvine
1.Bovine
Numarul minim de animale care trebuie controlate în fiecare an pentru toate tipurile de reziduuri şi substanţe trebuie să fie cel puţin egal cu 0,4% din bovinele abatorizate în anul precedent, cu următoarea defalcare:
Grupa A: 0,25% împărţită după cum urmează:
–o jumătate din numărul total de probe trebuie prelevate de la animalele vii din exploataţii;
(prin derogare, 25% din probele analizate pentru determinarea substanţelor din grupa
A5 pot fi prelevate din material adecvat (furaje, apă de băut, etc)
–o jumătate din numărul total de probe trebuie prelevate din abator.
Fiecare subgrup din grupa A trebuie verificat în fiecare an folosind un minim de 5% din numărul total de probe care au fost prelevate pentru grupa A.
Ponderea trebuie alocată în conformitate cu experienţa şi informaţiile anterioare ale fiecărui stat membru.
Grupa B: 0,15%
30% din numărul de probe trebuie verificate pentru substanţele din grupa Bl 30% din numărul de probe trebuie verificate pentru substanţele din grupa B2 I0% din numărul de probe trebuie verificate pentru substanţele din grupa B3
Ponderea trebuie alocată în conformitate cu situaţia statului membru.
2.Porcine
Numărul minim de animale care trebuie verificate în fiecare an pentru toate tipurile de reziduuri şi substanţe trebuie să ie cel puţin egal cu 0,05% din numărul de porcine abatorizate în anul precedent, cu următoarea defalcare:
Grupa A: 0,02%
In cazul în care se prelevează probe din animalele de la abator, în plus se analizează apa de băut, furajele, fecalele sau alţi parametrii la nivelul fennei. In acest caz, numărul minim de
ferme care trebuie vizitate anual trebuie să reprezinte cel puţin o ferma pe 100000 porci abatorizaţi în anul precedent.
Fiecare sub-grup din grupa A trebuie verificat în fiecare an folosind un minim de 5% din numărul total de probe care trebuie prelevate pentru Grupa A.
Ponderea trebuie alocată în conformitate cu situaţia statului membru. Grupa B: 0,03%
Aceaşi pondere pe sub-grup ca şi pentru bovine trebuie respectat. Ponderea trebuie alocată în conformitate cu situaţia statului membru.
3.Ovine şi caprine
Numărul minim de animale care trebuie verificat pentru toate tipurile de reziduuri şi substanţe trebuie să fie cel puţin egal cu 0,05% din numărul de ovine şi caprine în vârstă de mai mult de 3 luni abatorizate în anul precedent, cu următoarea pondere:
Grupa A: 0,0 I%
Fiecare subgrup din grupa A trebuie să fie verificat în fiecare an folosind un minim de 5% din numărul total de probe ce trebuie colectate pentru grupa A.
Ponderea trebuie alocată în conformitate cu situaţia statului membru.
Grupa B: 0,04%
Aceaşi pondere per subgrup ca şi cel pentru bovine trebuie respectat. Ponderea trebuie alocată în conformitate cu experienţa statului membru.
4.Ecvine
Numărul de probe va fi determinat de autoritatea veterinară centrală în conformitate cu problemele identificate.
Capitolul 2Broileri, găini de reformă, curcani, alte păsări
O probă constă într-una sau mai multe animale depinzând de cerinţele metodelor analitice.
Pentru fiecare categorie de păsări (broileri, găini de reformă, curcani sau alte păsări), număru) minim de probe prelevate în fiecare an trebuie să fie cel puţin egal cu unu pe 200 de tone din producţia anuală (dara), cu un minim de 100 de probe pentru fiecare grup de substanţe, dacă producţia anuală a categoriei de păsări este peste 5000 tone.
Următoarea pondere trebuie respectată:
Grupa A: 50% din numărul total de probe
Echivalentul unei cincimi din aceste probe trebuie prelevate la nivelu] fermei.
Fiecare subgrup al grupei A trebuie să fie verificată în fiecare an folosind un minim de 5% din numărul total de probe care trebuie colectate pentru Grupa A.
Ponderea trebuie alocată în conformitate cu experienţa statului membru.
Grupa B: 50% din numărul total de probe
30% trebuie să fie verificate pentru substanţele din grupa B l 30% trebuie să fie verificate pentru substanţele din grupa B2 10% trebuie să fie verificate pentru substanţele din grupa B3.
Ponderea trebuie alocată în conformitate cu experienţa statului membru.
Capitolul 3Produse de acvacultură
1.Produse din peşte de crescătorie
O probă este reprezentată de unul sau mai mulţi peşti, tinând cont de mărimea peştelui şi cerinţele metodelor analitice.
Trebuie respectate nivelele minime de prelevare şi frecvenţele menţionate mai jos, ţinând cont de producţia peştilor de fermă (exprimată în tone).
Numărul minim de probe care trebuie prelevate în fiecare an trebuie să fie cel puţin 1 pe l 00 tone din producţia anuală.
Compuşii căutaţi şi probele prelevate pentru analiza trebuie selectate ţinând cont de probabilitatea folosirii acestor substanţe.
Următoarea defalcare trebuie respectată:
Grupa A: o treime din numărul total de probe
Toate probele trebuie prelevate la nivelul fermei, din peştii aflaţi în toate stadiile de creşterei, inclusiv peşti care sunt destinaţi punerii pe piaţă.
Grupa B: două treimi din numărul total de probe:
Prelevarea trebuie realizată:
a)preferabil în fermă, din peştele destinat punerii pe piaţă pentru consum,
b)fie din unităţile de procesare, sau la nivelul depozitelor de vânzare en-gros, pe peşte proaspăt, în condiţii în care trasabilitatea la ferma de origine poate fi realizată, dacă există un rezultat pozitiv.
In toate cazurile probele prelevate în fermă pot fi luate dintr-un minim de 10% din unităţile de producţie înregistrate.
L Pentru fennele de fructe de mare, în care conditiile de prelevare pot fi extrem de dificile, probele pot fi luate din furaje in locul probelor din pesti.
Anexa nr. IX la norma sanitară veterinară
LABORATOARELE AUTORIZATE
Condiţii minime de funcţionare, sarcinile, răspunderile şi competenţele
1.Laboratoare autorizate:
–Institutul de Igienă şi Sănătate Publică Veterinară, Bucureşti - determinări de reziduuri de: substanţe hormonale, substanţe tireostatice, substanţe betaagoniste, substanţe antimicrobiene, medicamente de uz veterinar (cloramfenicol, dimetridazol, nitrofurani, sulfamide, ivermectin, substanţe tranchilizante şi betablocante), pesticide organoclorurate şi bifenilipolicloruraţi (PCB), organofosforice, carbamice şi piretroizi, metale grele, arsen şi micotoxine;
–Secţia sanitară veterinară zonală pentru controlul reziduurilor din cadrul Direcţiei Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor Constanţa - determinări de reziduuri de: substanţe hormonale (DES), substanţe tireostatice, substanţe antimicrobiene, medicamente de uz veterinar (cloramfenicol, dimetridazol, sulfamide), pesticide organoclorurate şi bifenilipolicloruraţi (PCB), organofosforice, metale grele, arsen şi micotoxine;
–Secţia sanitară veterinară zonală pentru controlul reziduurilor din cadrul Direcţiei Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor Dolj - determinări de reziduuri de: substanţe hormonale (DES), substanţe tireostatice, substanţe antirnicrobiene, medicamente de uz veterinar (cloramfenicol, dimetridazol, sulfamide, ivermectin), pesticide organoclorurate şi bifenilipolicloruraţi (PCB), organofosforice şi rnicotoxine;
–Secţia sanitară veterinară zonală pentru controlul reziduurilor din cadrul Direcţiei Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor Galaţi - determinări de reziduuri de: substanţe hormonale (DES), substanţe tireostatice, substanţe antimicrobiene, medicamente de uz veterinar (cloramfenicol, dimetridazol, sulfamide), pesticide organoclorurate şi bifeniJipolicloruraţi (PCB), organofosforice, metale grele, arsen şi micotoxine;
–Secţia sanitară veterinară zonală pentru controlul reziduurilor din cadrul Direcţiei Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor faşi - determinări de reziduuri de: substanţe hormonale (DES), substanţe tireostatice, substanţe betaagoniste, substanţe antimicrobiene, medicamente de uz veterinar (cloramfenicol, dimetridazol, sulfamide, ivermectin, substanţe tranchilizante şi betablocante), pesticide organoclorurate şi bifenilipolicloruraţi (PCB), organofosforice şi micotoxine;
–Secţia sanitară veterinară zonală pentru controlul reziduurilor din cadrul Direcţiei Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor Suceava - determinări de reziduuri de: substanţe hormonale (DES), substanţe tireostatice, substanţe antimicrobiene, medicamente de uz veterinar (cloramfenicol, dimetridazol, sulfamide), pesticide organoclorurate şi bifenilipolicloruraţi (PCB), organofosforice, metale grele, arsen şi micotoxine;
–Secţia sanitară veterinară zonală pentru controlul reziduurilor din cadrul Direcţiei Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor Timiş - determinări de reziduuri de: substanţe hormonale, substanţe tireostatice, substanţe betaagoniste, substanţe antimicrobiene, medicamente de uz veterinar (cloramfenicol, dimetridazol, sulfamide, ivermectin, substanţe tranchilizante şi betablocante), pesticide organoclorurate şi bifenilipolicloruraţi (PCB), organofosforice, metale grele, arsen şi micotoxine.
2.Condiţii minimale de funcţionare
Laboratoarele autorizate trebuie să îndeplinească cel puţin următoarele condiţii:
–să dispună de personal calificat care să posede cunoştinţe teoretice şi tehnice aplicabile pentru analizele specifice;
–să dispună de dotarea necesară (aparatură, sticlărie, substanţe) pentru efectuarea analizelor;
–să dispună de o infrastructură administrativă adecvată;
–să dispună de lista actualizată cuprinzând substanţele de referinţă, substanţele aprobate pentru utilizare în practica veterinară, zootehnică şi agricolă, precum şi fabricanţii şi comercianţii acestor substanţe, să cunoască reglementările actuale privind utilizarea lor;
–să cunoască normele şi practicile internaţionale în domeniu.
Pentru cunoaşterea şi aplicarea corectă a metodelor şi tehnicilor de lucru şi pentru asigurarea acurateţei rezultatelor analizelor personalul de specialitate şi laboratoarele autorizate sunt supuse periodic testărilor intra- şi interlaboratoare, conform metodologiei elaborate de autoritatea competentă.
3.Sarcini, răspunderi şi competenţe
3.1.Institutul de Igienă şi Sănătate Publică Veterinară Bucureşti este laboratorul naţional de referinţă pentru depistarea substanţelor şi reziduurilor acestora şi are următoarele competenţe:
–întocmeşte programul anual de supraveghere şi control al substanţelor şi reziduurilor acestora, îl supune spre aprobare autorităţii veterinare competente, urmăreşte şi informează periodic asupra realizării acestuia
–execută toată gama de analize pentru decelarea reziduurilor şi substanţelor prevăzute în reglementările oficiale;
–asimilează şi promovează metode şi tehnici noi de analiză;
–instruieşte şi atestă personalul din secţiile sanitare veterinare zonale pentru controlul reziduurilor, în vederea însuşirii şi aplicării corecte a metodelor de analiză;
–efectuează controale trimestriale şi ori de câte ori este necesar în secţiile sanitare veterinare zonale pentru controlul reziduurilor privind organizarea, dotarea, încadrarea lor cu personal, aplicarea corectă a metodelor şi acurateţea rezultatelor;
–organizează şi controlează teste intra- şi interlaboratoare;
–propune autorităţii veterinare competente organizarea de anchete şi participă la acestea pentru stabilirea surselor de contaminare cu substanţe şi reziduuri interzise la animale şi la produsele acestora;
–consiliază secţiile sanitare veterinare zonale pentru controlul reziduurilor în domeniul aprovizionării cu aparatură şi materiale necesare acestei activităţi;
–colaborează cu laboratoarele naţionale de referinţă ale statelor membre în domeniul specific de activitate.
3.2.Direcţiile sanitare veterinare şi pentru siguranţa alimentelor judeţene şi a municipiului Bucureşti care dispun de secţii sanitare veterinare zonale pentru controlul reziduurilor au următoarele competenţe:
–repartizează pe obiective numărul de probe din planul de probe al judeţu lui;
–urmăresc şi asigură recoltarea şi trimiterea probelor către laboratoarele autorizate
–efectuează anchete la obiectivele la care s-au constatat probe pozitive şi informează laboratorul autorizat asupra constatărilor şi măsurilor dispuse;
–execută gama de analize din prezenta normă sanitară veterinară, conform competenţei stabilite;
–în situaţiile în care în probele de produse de origine animală şi furaje s-au depistat reziduuri chimice peste limitele maxime admise informează de urgenţă Institutul de Igienă şi Sănătate Publică Veterinară Bucureşti cu date referitoare la: natura produsului, lotul, originea, proprietarul/deţinătorul şi valoarea parametrului depăşit;
–solicită judeţelor arondate efectuarea de anchete în fermele de animale şi la obiectivele din judeţ şi efectuează anchete în fermele de animale şi la obiectivele din judeţul propriu, la care s au constatat probe pozitive, informând autoritatea veterinară competentă şi Institutul de Igienă şi Sănătate Publică Veterinară Bucureşti asupra constatărilor şi măsurilor dispuse;
–urmăresc executarea analizelor la timp şi emiterea buletinelor de analiză fără întârziere;
–organizează testele intralaborator pentru verificarea aplicării corecte a metodelor de analiză;
–în situaţiile în care asimilează sau promovează metode ori tehnici noi de analiză înaintează Institutului de Igienă şi Sănătate Publică Veterinară Bucureşti spre omologare, metoda de analiză care va cuprinde pe lângă descrierea completă a metodei şi datele privind validarea acesteia (limita de detecţie a metodei, procentul de recuperare, liniaritatea, repetabilitatea şi reproductibilitatea);
–întocmesc şi transmit periodic Institutului de Igienă şi Sănătate Publică Veterinară Bucureşti situaţiile privind decelarea substanţelor şi reziduurilor acestora la animale şi produse;
–colaborează cu direcţiile sanitare veterinare din judeţele arondate în activitatea de decelare a substanţelor şi reziduurilor;
–execută orice alte activităţi în aplicarea prezentei nonne sanitare veterinare.
3.3.Direcţiile sanitare veterinare şi pentru siguranţa alimentelor judeţene care nu dispun de secţii sanitare veterinare zonale pentru controlul reziduurilor au următoarele competenţe:
–repartizează pe obiective numărul de probe din planul cifric al judeţului;
–urmăresc şi asigură recoltarea şi trimiterea probelor către laboratoarele autorizate;
–efectuează anchete la obiectivele la care s-au constatat probe pozitive şi informează autoritatea veterinară competentă şi Institutul de Igienă şi Sănătate Publică Veterinară Bucureşti asupra constatărilor şi măsurilor dispuse;
execută orice alte activităţi în aplicarea prezentei nonne sanitare veterinare.
Anexa nr. X la norma sanitară veterinară
REGULI PENTRU PROCEDURI DE PRELEVARE OFICIALĂ DE PROBE ŞI DE PRELUCRARE OFICIALĂ A ACESTORA
I. Responsabilităţi
1.1.Inspector
Inspectorii oficiali trebuie să fie desemnaţi de către autoritatea veterinară competentă pentru prelevarea, înregistrarea, pregătirea şi organizarea transportului probelor pentru controlul oficial în condiţii corespunzătoare.
1.2 Laboratoare autorizate
Analizele probelor trebuie să fie efectuate exclusiv de laboratoarele autorizate pentru controlul oficial aJ reziduurilor de către autoritatea veterinară centrală.
Participarea la o evaluare externă de control al calităţii recunoscută internaţional şi schema de acreditare este necesară pentru laboratoarele autorizate. Aceste laboratoare trebuie să şi dovedească competenţa prin participarea regulată şi fructuoasă la programe adecvate de testare a competenţei, recunoscute sau organizate de laboratoarele de referinţă naţionale sau comunitare.
2.Prelevarea de probe
2.1.Aspecte fundamentale
Ori de câte ori sunt prelevate probe oficiale, prelevarea de probe trebuie să fie neprevăzută, neaşteptată şi efectuată la ore şi zile din săptămână care nu au fost stabilite anterior. Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor trebuie să ia toate precauţiile necesare pentru a se asigura că elementul surpriză în controale este menţinut în permanenţă.
Prelevarea de probe trebuie să fie efectuată la intervale variate, repartizate pe ansamblul întregului an la unităţile menţionate la pct. 1 din anexa nr. VII la prezenta normă sanitară veterinară. În acest context, trebuie să se ia în considerare faptul că un anumit număr de substanţe sunt administrate doar în perioade speciale.
Fără a se aduce atingere dispoziţiilor planului de control al reziduurilor, trebuie să fie luate în consideraţie şi alte informaţii disponibile atunci când se selectează probele, ca de
exemplu utilizarea substanţelor încă necunoscute în prezent, apariţia bruscă a bolilor în anumite regiuni, existenţa unor practici frauduloase, etc.
2.2.Strategia prelevării de probe
Planul de control al reziduurilor urmăreşte:
a)detectarea tuturor tratamentelor ilegale, aşa cum au fost definite de art I, pct.2, b) al prezentei norme sanitare veterinare;
b)controlul conformităţii reziduurilor de medicamente veterinare cu limitele maxime de reziduuri stabilite de anexa nr. I şi anexa nr. III a prezentei norme sanitare veterinare si a
ăNormei sanitare veterinare ce stabileşte o procedură naţională pentru determinarea limitelor maxime de reziduuri ale produselor medicamentoase veterinare în alimentele de origine animală", aprobată prin Ordinul preşedintelui Autorităţii Naţionale Sanitare Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor nr.147/2004, publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr.143 şi l 43bis, din 17 februarie 2005, ce transpune în legislaţia naţională nivelurile maxime de pesticide stabilite de Anexa II a Directivei 86/363/CEE sau prin reglementările naţionale în materie de contaminanţi din mediul înconjurător;
c)supravegherea şi relevarea motivelor prezenţei reziduurilor în produsele de origine animală;
2.3 Colectarea probelor
2.3.1.Definiţii
2.3.1.1.Proba cu scop determinat
Proba cu scop determinat este o probă ce este prelevată în concordanţă cu strategia de prelevare de probe, aşa cum a fost definită de pct. 2.2. menţionat anterior.
2.3.1.2.Proba suspectă
Proba suspectă este o probă ce este prelevată:
a)ca o consecinţă a rezultatelor pozitive la probele prelevate în concordanţă cu cerinţele art. 8 din prezenta normă sanitară veterinară.
b)ca o consecinţă a art. 14 din prezenta normă sanitară veterinară,
c)ca cerinţe ale art. 25 din prezenta normă sanitară veterinară.
2.3.1.3.Proba randomizată
Proba randomizată este o probă care este prelevată în baza consideraţiilor statistice, pentru a fumiza date reprezentative.
2.3.2.Prelevarea de probe cu scop determinat în cadrul fermei
2.3.2.1.Criterii pentru selectarea probei cu scop determinat
Fermele care fac obiectul recoltării de probe cu scop determinat pot fi alese pe baza cunoaşterii locului sau a oricăror alte informaţii relevante, cum ar fi sistemul de îngrăşare, rasa şi sexul animalului. Inspectorul efectuează apoi o evaluare a întregului efectiv din fermă, pentru a selecta acele animale de la care urmează să fie prelevate probe. Pentru realizarea acestei evaluări, trebuie să fie aplicate, printre altele, următoarele criterii :
a)indicarea utilizării substanţelor farmacologic active,
b)caracteristici sexuale secundare,
c)modificări comportamentale,
d)acelaşi nivel de dezvoltare într-un grup de animale de diferite rase/categorii,
e)animale cu o bună conformaţie şi grăsime puţină.
2.3.2.2.Tipul de probă cu scop determinat ce urmează să fie colectată
Pentru detectarea substanţelor farmaceutic active, probele adecvate ce corespund sunt prelevate în concordanţă cu prevederile din planul de control al reziduurilor.
2.3.3.Prelevarea de probe ţintă în unităţile de prelucrare primară
2.3.3.1.Criterii de selectare
În realizarea evaluării acestora pe carcasele de animale şi/sau produse de origine animală ce urmează să fie supuse prelevării de probe, inspectorul trebuie să aplice printre altele, următoarele criterii:
a)sex, vârstă, specie şi sistem de creştere,
b)informaţii despre producător,
c)indicaţii de utilizare a substanţelor farmaceutice active,
d)practicile curente cu privire la administrarea substanţelor farmaceutic active speciale în sistemul de producţie al fermei respective.
Atunci când se prelevează probele, trebuie să se evite prelevarea repetată de probe de la un singur producător.
2.3.3.2.Tipul de probe colectate
Pentru detectarea substanţelor farmaceutice active, probele adecvate sunt prelevate în concordanţă cu prevederile planului de control al reziduurilor.
2.4.Cantitatea de probe
Cantitatea minimă de probe trebuie să fie definită în cadrul planului naţional de control al reziduurilor. Aceasta trebuie să fie suficientă pentru a se permite laboratoarelor autorizate efectuarea procedurilor analitice necesare pentru a se realiza analizele de monitorizare şi de confirmare.
2.5.Divizarea în sub - probe
În afară de cazul când este imposibil din punct de vedere tehnic sau legislaţia naţională nu are prevederi în acest sens, fiecare probă trebuie să fie divizată în cel puţin două sub - probe echivalente, fiecare permiţând realizarea procedurii analitice complete. Subdivizarea poate avea loc la locul de prelevare a probelor sau în laborator.
2.6.Containere pentru prelevarea de probe
Probele trebuie să fie colectate în ambalaje corespunzătoare pentru a se menţine integritatea şi trasabilitatea acestora. În special, ambalajele trebuie să fie concepute astfel încât să prevină substituirea, contaminarea încrucişată şi degradarea probei. Ambalajele trebuie să fie sigilate oficial.
2.7.Raportul de prelevare de probe
Trebuie să fie întocmit un raport după fiecare procedură de prelevare de probe. Inspectorul consemnează cel puţin următoarele date în raportul de prelevare de probe:
a)adresa autorităţilor competente,
b)numele inspectorului sau codul de identificare,
c)numărul codului oficial al probei,
d)data prelevării de probe,
e)numele şi adresa proprietarului sau a persoanei responsabile cu animalele sau produsele de origine animală,
f)numele şi adresa fermei de origine a animalelor (atunci când prelevarea de probe se face în cadrul fermei),
g)numărul de înregistrare al unităţii/numărul abatorului,
h)identificarea animalului sau produsului,
i)specii de animale,
j)matricea probei,
k)medicaţia în timpul ultimelor patru săptămâni înaintea prelevării de probe (atunci când prelevarea de probe are loc în cadru] fermei),
I) substanţa sau grupul de substanţe supuse examinării,
m)observaţii speciale.
Numărul copiilor raportului variază în funcţie de procedura de prelevare a probelor. Raportul de prelevare de probe şi copii ale acestuia trebuie să fie semnate cel puţin de către inspector: în cazul prelevării de probe în cadrul fermei, crescătorul sau reprezentantul oficial al acestuia poate fi invitat să semneze originalul raportului de prelevare de probe.
Originalul raportului de prelevare de probe se păstrează de către autoritatea veterinară competentă ce trebuie să garanteze că nu pot avea acces la acest raport original persoane neautorizate.
Dacă este necesar, fennierul sau proprietarul unităţii poate să fie infonnat în legătură cu prelevarea de probe întreprinsă.
2.8.Nota de însoţire
Nota de însoţire stabilită de către autorităţile competente conţine cel puţin unnătoarele informaţii:
a)adresa autorităţii competente,
b)numele inspectorului sau codul de identificare,
c)numărul de cod oficial al probei,
d)data prelevării de probe,
e)specii de animale,
f)matricea probei,
g)substanţe sau grupe de substanţe supuse examinării,
h)observaţii speciale,
Această notă de însoţire este înmânat laboratorului pentru analiza de rutină, împreună cu probele.
2.9.Transport şi depozitare
Planurile de control al reziduurilor trebuie să specifice condiţii adecvate de depozitare şi transport pentru fiecare combinaţie substanţă analit/matrice pentru a se asigura stabilitatea substanţei analizate şi integritatea probei. O atenţie specială trebuie să fie acordată boxelor de transport, temperaturii şi termenelor de distribuire către laboratorul responsabil.
În cazul nerespectării cerinţelor planului de control, laboratorul va informa autoritatea veterinară competentă fără întârziere.
Anexa nr. XI la norma sanitară veterinară
Capitolul 1Lapte
1.Lapte de bovine
A. Cerinţe de prelevare a probelor
–Fiecare prelevare oficială de probe trebuie să fie efectuată de către autorităţile veterinare competente oficiale, în asemenea manieră încât să fie totdeauna posibilă identificarea fermei de origine a laptelui
–Probele, în concordanţă cu alegerea statelor membre pot fi prelevate:
a)fie la fermă, din rezervorul de colectare,
b)sau la nivelul fabricii de prelucrare a laptelui, înainte ca cisterna să fie
descărcată,
–Derogarea de la principiul anterior al trasabilităţii fermei de origine poate să fie acceptată pentru substanţele sau reziduurile prevăzute de anexa nr. V grupa B 3 a), b), şi c) a prezentei norme sanitare veterinare.
–Recoltarea trebuie să fi efectuată numai din laptele crud.
Mărimea probei prelevate va depinde de metoda de analiză utilizată.
B. Nivelul şi frecvenţa de prelevare a probelor
Numărul anual al probelor prelevate este de la 1 la 15.000 de tone din producţia anuală de lapte, cu un minim de 300 de recoltări.
Trebuie să fie respectată următoarea pondere:
a)70% din prelevări trebuie să fie examinate pentru prezenţa reziduurilor de medicamente veterinare. În acest caz, fiecare probă va trebui să fie testată pentru cel puţin patru compuşi diferiţi, de la cel puţin trei dintre grupele A 6, B 1, B 2 a) şi B 2 e) ale anexei nr. V.
b)15% din probele prelevate trebuie să fie testate pentru prezenţa reziduurilor desemnate în grupa B 3 a anexei nr. V
c)restul de 15%, trebuie să fie alocat în conformitate cu situaţia statelor membre.
2.Lapte de la alte specii (ovine, caprine, ecvine)
Numărul probelor prelevate pentru aceste specii trebuie să fie determinat de fiecare stat membru, în concordanţă cu nivelul producţiei şi problemele identificate. Laptele de Ia aceste specii trebuie să fie inclus în planul de prelevare a probelor, suplimentar celor prelevate pentru laptele de bovine.
CAPITOLUL2 OUĂ
1.Ouă de găină
A. Cerinţe pentru prelevarea probelor
–fiecare prelevare oficială trebuie să fie efectuată de autorităţile veterinare competente oficiale, în aşa fel încât să fie totdeauna posibilă unnărirea originii fermei de unde provin ouăle.
–probele pot fi prelevate, în funcţie de alegerea statelor membre:
a)fie la nivelul fermei,
b)fie la nivelul centrului de ambalare,
Mărimea probei este de cel puţin 12 ouă sau mai multe, în concordanţă cu metodele analitice utilizate
B. Nivelul şi frecvenţa de prelevare a probelor
Numărul de probe ce urmează să fie prelevate în fiecare an trebuie să fie cel puţin egal, cu
1 la 1OOO tone din producţia anuală de ouă de consum, cu un minim de 200 de probe.
Numărul de probe prelevate pentru aceste specii urmează să fie determinat de către fiecare medic veterinar oficial şi de Direcţia Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor judeţeană şi a municipiului Bucureşti, în concordanţă cu nivelul producţiei şi cu problemele identificate.
Cel puţin 30% din probe trebuie să fie prelevate din centrele de ambalare ce reprezintă cea
mai semnificativă proporţie de ouă integrată în aceasta. Trebuie să fie respectată următoarea pondere:
–70% din probele prelevate trebuie să fie testate pentru cel puţin un compus din următoarele grupe: grupele A 6, B 1 şi B 2 b), menţionate de anexa nr. VI,
–30% din probele prelevate trebuie să fie alocate în concordanţă cu situaţia existentă în fiecare dintre statele membre, dar trebuie să includă unele analize pentru substanţe din grupul B 3 a) din anexa nr. V.
2.Ouă de la alte specii de păsări
Numărul de probe prelevate pentru aceste specii urmează să fie determinat de către fiecare medic veterinar oficia) şi Direcţia Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor judeţeană şi a municipiului Bucureşti, în concordanţă cu nivelul producţiei şi cu problemele identificate. Ouăle de la aceste specii trebuie să fie incluse în planul de prelevare, ca probe suplimentare celor prelevate pentru găini ouătoare
Capitolul 3Carne de iepure şi carne din vânat sălbatic şi vânat de crescătorie
1.Carne de iepure
A. Cerinţe pentru prelevarea probelor
O probă constă din unul sau mai multe animale provenite de la acelaşi producător, în concordanţă cu cerintele metodelor analitice.
Fiecare prelevare oficială trebuie să fie efectuată de către autorităţile veterinare competente oficiale, în asemenea manieră încât să fie întotdeauna posibilă identificarea fermei de origine a iepurilor.
Pot fi prelevate probe, în concordanţă cu structura producţiei de iepuri din fiecare stat membru:
a)fie la nivelul fermei,
b)fie la nivelul abatoarelor înregistrate (în conformitate cu prevederile ăNormei sanitare veterinare privind problemele de sănătate publică şi de sănătate a animalelor care reglementează producerea şi comercializarea cărnii de iepure şi a cărnii de vânat de crescătorie" aprobată prin Ordin al ministrului agriculturii, alimentaţiei şi pădurilor nr.559/2002 publicat în Monitorul
Oficial al României, Partea I, Nr. 257 din 14 aprilie 2003, ce transpune în legislaţia naţională Directiva Consiliului 91/495/CEE;
Unele probe suplimentare de apă de băut şi de furaje pot fi prelevate Ja nivel de fermă pentru controlul substanţelor ilegale.
B. Nivelul şi frecvenţa de prelevare a probelor
Numărul probelor ce urmează să fie prelevate în fiecare an, trebuie să fie egal cu 1O pentru 300 de tone din producţia anuală (greutatea totală) pentru primele 3.000 de tone de producţie şi o probă pentru fiecare 300 de tone suplimentare.
Trebuie să fie respectată următoarea pondere:
–grupa A: 30% din totalul numărului de probe prelevate, 70% trebuie să fie controlate pentru substanţe din grupa A 6,
30% trebuie să fie controlate pentru substanţe din alte subgrupe ale Grupei A. Grupa 8: 70% din totalul numărului de probe prelevate:
–30% trebuie să fie verificate pentru substanţe din grupa B l,
–30% trebuie să fie verificate pentru substanţe din Grupa B 2,
–10% trebuie să fie verificate pentru substanţe din Grupa B 3,
Restul trebuie să fie alocat în concordanţă cu situaţia statului membru.
Aceste cifre vor fi revizuite la un an de la adoptarea prezentei norme sanitare veterinare.
2 Vânat de crescătorie
A. Cerinţe pentru prelevarea probelor:
Mărimea probei va depinde de metoda analitică utilizată.
Probele trebuie să fie prelevate la nivel de unitate procesatoare. Trebuie să fie posibil să se identifice trasabilitatea animalelor sau a cărnii acestora până la ferma de origine.
Trebuie să fie prelevate la nivel de fermă unele probe suplimentare de apă de băut şi furaje pentru controlul substanţelor ilegale.
8.Nivelul şi frecvenţa de prelevare a probelor
Numărul probelor ce unnează să fie prelevate în fiecare an, trebuie să fie cel puţin egal cu 100 de probe.
Trebuie să fie respectată următoarea pondere:
–Grupa A: 20% din totalul numărului de prelevări,
Majoritatea prelevărilor trebuie să fie analizate pentru compuşi din grupele A 5 şi A 6. Grupa B: 70% din numărul total de probe prelevate.
Ponderea trebuie să fie:
30% trebuie să fie verificate pentru substanţe din grupa B I,
30% trebuie să fie verificate pentru substanţe din grupa B 2 a) şi b), l 0% trebuie să fie verificate pentru substanţe din grupa B 2 c) şi e), 30% trebuie să fie verificate pentru substanţe din grupa B 3,
Restul (10%) va fi alocat în concordanţă cu experienţa statelor membre.
Statele membre vor fumiza Comisiei cifrele care corespund cu producţia lor naţională de came de vânat de crescătorie destinată pentru consum uman. În lumina acestor informaţii, cifrele anterioare vor fi revizuite la un an după adoptarea acestei norme sanitare veterinare.
3 Vânat sălbatic
A. Cerinţe pentru prelevarea probelor:
Mărimea probei va depinde de metoda analitică utilizată.
Probele trebuie să fie prelevate la nivel de unitate procesatoare sau la locul de vânătoare.
Trebuie să fie posibilă identificarea trasabilităţii animalelor până la regiunea unde acestea au fost vânate.
B. Nivelul şi frecvenţa de prelevare a probelor
Numărul probelor ce urmează să fie prelevate în fiecare an, trebuie să fie cel puţin egal cu l00 de probe.
Aceste probe trebuie să fie prelevate pentru a se analiza reziduuri sau elemente chimice.
Statele membre vor fumiza Comisiei Europene cifrele ce corespund cu producţia lor naţională anuală de vânat sălbatic destinat consumului uman. În lumina acestor informaţii, cifrele anterioare vor fi revizuite 1a un an de la adoptarea acestei norme sanitare veterinare.
Anexa nr. XII la norma sanitară veterinară
INFORMATU CARE TREBUIE INCLUSE IN CEREREA DE APROBARE PENTRU STABILIREA UNEI LIMITE MAXIME DE REZIDUURI PENTRU O SUBSTANTA FARMACOLOGIC ACTIVA FOLOSITA IN PRODUSELE MEDICINALE DE UZ VETERINAR
1.Informatii administrative
1.1.Numele sau numele societatii si adresa permanenta a persoanei responsabile pentru plasarea pe piata a produsului medicinal veterinar
1.2.Numele produsului medicinal veterinar
1.3.Compozitia calitativa si cantitativa din punct de vedere a1 principiilor active, cu mentiunea numelui de ne-proprietate intemationala recomandat de OMS, in cazul in care exista astfel de nume.
1.4.Autorizatia de productie, daca exista
1.5.autorizatiile de punere pe piata, daca exista
1.6.Sumarul caracteristicilor produselor medicinale veterinare preparate
2.Identitatea substantei
2.1.Numele intemational de ne-proprietate
2.2.Numele IUPAC
2.3.Numele CAS
2.4.Clasificarea:
–terapeutic
–farmacologic
2.5.Sinonime si abrevieri
2.6.Formula structurala
2.7.Formula moleculara
2.8.Greutate moleculara
2.9.Gradul de impuritate
2.10.Compozitia calitativa si cantitativa a impuritatilor
2.11.Descrierea proprietatilor fizice:
–punctul de fuziune
–punctul de fierbere presiunea vaporilor
–solubilitate in apa s1 solventi organici exprimati m g/1, cu indicarea
temperaturii
–densitatea
spectrul de refractie, rotatie, etc
3.Studii toxicologice
3.1.Studii toxicologice pe termen scurt
3.2.Studii toxicologice pe termen lung
3.3.Studii de reproductie
3.4.Studii de teratogenicitate
3.5.Studii de mutagenicitate
3.6.Studii de carcinogenicitate
3.7.Studii despre efectele imunologice
3.8.Studii despre efecte]e microbiologice
3.9.Observatii la oameni
T A R I F E
pentru publicarea unor acte în Monitorul Oficial al României pentru anul 2005
1.
1.1.Ordine ale miniștrilor, precizări, instrucțiuni, criterii, norme metodologice emise de organe ale administrației publice și de alte instituții publice, 490.000 lei/pag. de manuscris/49 lei noi/pag. de manuscris care nu sunt prevăzute de Constituție, republicată, în art. 78, 100, 108, 115 și 147
1.2.Deciziile pronunțate de Secțiile Unite ale Înaltei Curți de Casație și Justiție 490.000 lei/pag. de manuscris/49 lei noi/pag. de manuscris
2.MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA a III-a
2.1.Pierderi de acte, sigilii, ștampile, ciocane silvice, roviniete 120.000 lei/act/12 lei noi/act
2.2.Schimbări de nume 120.000 lei/act/12 lei noi/act
2.3.Citații emise de instanțele judecătorești 120.000 lei/act/12 lei noi/act
2.4.Citații la care numărul persoanelor citate este mai mare de unu 120.000 lei/act + 2.500 lei/cuvânt/
12 lei noi/act + 0,25 lei noi/cuvânt
2.5.Publicarea ordonanței judecătoriei privind pierderea, sustragerea sau distrugerea cecului ca instrument de plată, 650.000 lei/act/65 lei noi/act a cambiei și a biletului la ordin
2.6.Acte procedurale ale instanțelor judecătorești, a căror publicare este prevăzută de Legea nr. 31/1990, republicată 650.000 lei/act/65 lei noi/act
2.7.Extras-cerere pentru dobândirea sau renunțarea la cetățenia română 750.000 lei/anunț/75 lei noi/anunț
2.8.Concursuri pentru ocuparea de posturi didactice în învățământul superior și a posturilor vacante de funcționari publici 2.500 lei/cuvânt/0,25 lei noi/cuvânt
2.9.Anunțuri privind concursul de admitere la Institutul Național al Magistraturii, la concursul de admitere în magistratură, 2.500 lei/cuvânt/0,25 lei noi/cuvânt la examenul de capacitate pentru magistrații stagiari, precum și pentru locurile vacante de magistrați, executori
judecătorești, notari publici
2.10.Anunțuri privind concursul pentru posturile vacante de manager economic și celelalte posturi vacante de personal ale curților de apel și tribunalelor 2.500 lei/cuvânt/0,25 lei noi/cuvânt
2.11.Anunțuri privind data la care au loc adunările generale ale judecătorilor și procurorilor, precum și perioada 2.500 lei/cuvânt/0,25 lei noi/cuvânt de depunere a propunerilor de candidaturi pentru Consiliul Superior al Magistraturii (C.S.M.)
2.12.Publicarea ordonanței de clasare a comisiei de cercetare a averilor sau a hotărârii irevocabile a instanței judecătorești, 650.000 lei/act/65 lei noi/act prin care se constată că proveniența bunurilor este justificată
2.13.Publicarea declarațiilor de avere potrivit legii 490.000 lei/pag. de manuscris/49 lei noi/pag. de manuscris
2.14.Publicarea rapoartelor periodice de activitate ale autorităților publice și a raportului privind starea justiției 490.000 lei/pag. de manuscris/49 lei noi/pag. de manuscris
2.15.Bilanțuri de ocupare a forței de muncă pe județe și la nivel național 490.000 lei/pag. de manuscris/49 lei noi/pag. de manuscris
2.16.Publicarea listei donatorilor și a donațiilor făcute partidelor politice, precum și a raportului de venituri 875.000 lei/pag. de manuscris/87,5 lei noi/pag. de manuscris
și cheltuieli electorale ale partidelor
2.17.Alte publicații cu prezentare tabelară 50.000 lei/rând tabel/5 lei noi/rând tabel
2.18.Alte acte a căror publicare este prevăzută de Legea nr. 31/1990, republicată 2.500 lei/cuvânt/0,25 lei noi/cuvânt
3.MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA a IV-a
3.1.Publicarea în extras sau integral a încheierilor judecătorului delegat de autorizare a constituirii societăților comerciale și de înmatriculare a acestora 315.000 lei/pag. de manuscris/31,5 lei noi/pag. de manuscris
3.2.Alte hotărâri judecătorești prevăzute de lege 750.000 lei/pag. de manuscris/75 lei noi/pag. de manuscris
3.3.Publicarea proiectului de fuziune sau divizare 875.000 lei/pag. de manuscris/87,5 lei noi/pag. de manuscris
3.4.Bilanțuri și conturi de profit și pierdere (anunțuri-extras) 795.000 lei/anunț/79,5 lei/anunț
3.5.Bilanțuri ale băncilor 875.000 lei/pag. de manuscris/87,5 lei noi/pag. de manuscris
3.6.Acte adiționale 875.000 lei/pag. de manuscris/87,5 lei noi/pag. de manuscris
3.7.Publicarea dispozitivului hotărârii definitive de excludere a unui asociat (S.N.C., S.C.S., S.R.L.), precum 400.000 lei/anunț/40 lei noi/anunț
și a hotărârii de declarare a nulității unei societăți comerciale
3.8.Alte publicații ale agenților economici, sub formă de text, a căror publicare este prevăzută de lege (somații, convocări de adunări generale, 875.000 lei/pag. de manuscris/87,5 lei noi/pag. de manuscris hotărâri ale adunărilor generale, acte de numire a lichidatorilor, bilanțuri contabile ale lichidatorilor, raportul cenzorilor în caz de lichidare etc.)
3.9.Publicații cu prezentare tabelară 50.000 lei/rând tabel/5 lei noi/rând tabel
3.10.Alte acte a căror publicare este prevăzută de lege 875.000 lei/pag. de manuscris/87,5 lei noi/pag. de manuscris
4.MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA a V-a
4.1.Publicarea contractelor colective de muncă încheiate la nivel național și de ramură Tariful se calculează în funcție de numărul de pagini și de tirajul comandat
5.MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA a VI-a
5.1.Publicarea anunțului de intenție pentru inițierea unor proiecte în condiții de parteneriat public-privat, conform O.G. nr. 16/2002 490.000 lei/pag. de manuscris/49 lei noi/pag. de manuscris
5.2.Publicarea hotărârilor judecătorești irevocabile pronunțate în aplicarea O.U.G. nr. 60/2001 720.000 lei/pag. de manuscris/72 lei noi/pag. de manuscris
5.3.Publicarea anunțului de licitație publică deschisă în vederea delegării gestiunii serviciilor publice de alimentare cu apă și de canalizare 490.000 lei/pag. de manuscris/49 lei noi/pag. de manuscris
5.4.Publicarea anunțului de licitație publică deschisă pentru delegarea gestiunii serviciilor publice de salubrizare a localităților prin concesiune 490.000 lei/pag. de manuscris/49 lei noi/pag. de manuscris
5.5.Publicarea anunțului de licitație publică deschisă privind organizarea și funcționarea serviciilor publice de administrare a domeniului public 490.000 lei/pag. de manuscris/49 lei noi/pag. de manuscris
și privat de interes local
5.6.Alte acte a căror publicare este prevăzută de lege 490.000 lei/pag. de manuscris/49 lei noi/pag. de manuscris
6.MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA a VII-a
6.1.Publicarea încheierii judecătorului delegat de înmatriculare a societății cooperative — în extras sau integral, conform Legii nr. 359/2004 315.000 lei/pag. de manuscris/31,5 lei noi/pag. de manuscris
6.2.Hotărârile A.G.A. sau actul adițional, în cazul în care s-a modificat actul constitutiv prin aceste hotărâri 875.000 lei/pag. de manuscris/87,5 lei noi/pag. de manuscris
6.3.Hotărârea irevocabilă a tribunalului de anulare a hotărârii A.G.A. 400.000 lei/anunț/40 lei noi/anunț
6.4.Hotărârea A.G.A. prin care se aprobă situația financiară anuală 875.000 lei/pag. de manuscris/87,5 lei noi/pag. de manuscris
6.5.Hotărârea A.G.A. pentru majorarea capitalului social, numai dacă majorarea este mai mare de 10% 875.000 lei/pag. de manuscris/87,5 lei noi/pag. de manuscris
6.6.Proiectul de fuziune/divizare vizat de judecătorul delegat 875.000 lei/pag. de manuscris/87,5 lei noi/pag. de manuscris
6.7.Actul modificator al actului constitutiv al societății absorbante 875.000 lei/pag. de manuscris/87,5 lei noi/pag. de manuscris
6.8.Actul de dizolvare a societății 875.000 lei/pag. de manuscris/87,5 lei noi/pag. de manuscris
6.9.Actul de numire a lichidatorilor 875.000 lei/pag. de manuscris/87,5 lei noi/pag. de manuscris
Tarifele de publicare cuprind T.V.A. în cotă de 19%.
